Práca pre nepočujúcu cez agentúru

akyia
2. okt 2024

Ahojte, viete mi niekto poradiť pracovnú agentúru ktorá by vedela nájsť prácu aj nepočujúcej? Sestra je už pár mesiacov na úrade, žiadnu prácu jej nenašli a takisto ani my, v chránenej dielni tiež nemajú voľné miesta. Posielali sme životopisy vsade možne no nik sa neozval, nik nechce zamestnať nepocujucu. Podpora jej čoskoro skončí a ona bude bez peňazí 🙈 invalidny poberá smiešnych 200€. Ak máte niekto nejaké rady a tipy budem vďačná (okolie Poprad, Kezmarok, je ochotná aj vycestovať do zahraničia - Česko)

kacena4
3. okt 2024

co znamena nepočujúca? na implantat? nacuvadlo? pocuje nieco? ako je ja tom rec? chodila do skoly pre nepocujucich a ma probem sa ibtegrovat do spolocnosti? co vystudovala? mam zname čo pracuju v skolstve. takze neviem co a kde chce robit

akyia
autor
3. okt 2024

@kacena4 No jednoducho nepočuje, má načúvací strojček avšak ani s ním nepočuje, len ak niečo buchne alebo ak niekto hlasnejšie rozpráva, opísala by som to asi tak že počuje “zahmlene”, počuje že niekto niečo rozpráva (so strojčekom) ale nerozumie. Je vyucena krajčírka a práca no naozaj cokolvek na čo má predpoklady a kde nebude prekážkou to, že nepočuje, nejaké jednoduché pomocné práce,vo vyrobe, v kuchyni, upratovačka a pod

kacena4
3. okt 2024

@akyia skuste v skole upratovacka, pomocna sila v kuchyni