Práca pre introverta

27. jún 2024

bola by som rada keby prispeli pracujuci introverti ako si nasli pracu a kde pracuju. Z realnej skusenosti. Velmi ma to zaujima. Ja som introvert, dlho som si v minulosti nevedela najst pracu a nakoniec som pracovala v ck ako predajca, co ma velmi vycerpavalo. Ani neviem ako som sa tam dokazala dostat. Inak pohovory boli samy stres a panika. Teraz po RD si bidem hladat novu pracu, nakolko na povodne miesto si uz netrufam. Len tak sa zamyslam, ze v kazdom inzerate hladaju komunikativnych ludi, radi pracujucich v kolektivoch...prosim nechcem ziadne hejty atd, len sa zaujimam ake maju skusenosti ini introverti.

sella38
27. jún 2024

Tak napr. ja som velmi silny introvert a pracujem ako ucitelka 😁 Pre mna su tazke zaciatky... spoznat sa, zvyknut si na seba.
Ja by som nemohla robit pracu, kde prichadzas denno denne do kontaktu s novymi ludmi a s mnohymi ludmi 🙂 (obchod, banka, restauracia, hotel....)

luccija
27. jún 2024

@sella38 zaujímavé veď to musí byť ťažké predstúpiť pred novú plnu triedu, nových rodičov..
Autorka ideál niekde do kancelárie kde vás bude málo, taký open space s veľa ľuďmi, ruch, telefonáty by ťa zničil.

martinkatinka
27. jún 2024

Tak a co si vlastne "vyucena"?

bubuzu
27. jún 2024

Ja to mám podobné a učím v lesnej škôlke, malý kolektív, tí istí ľudia.

lopka1313
27. jún 2024

Ja som v kancelarii, kde nemam priamy kontakt s verejnostou. Vacsinu veci s inymi ludmi viem vybavit cez e-mail, nieco zvladam cez telefon, ale ovela radsej pisem (aj kvoli tomu, ze mam pisomny dokaz o tom, ze som riesila danu a vec a mozem sa o to opriet). V kancelarii sme 3 (predtym 4) a tychto ludi uz poznam a zvladam...
Skus nejake back office pozicie, kancelarska praca, kde pouzivas systemy spolocnosti a robis nieco v pozadi, kde nie je potrebne pracovat s ludmi, len odovzdavat vysledky. Ale zas, toto su pozicie, kde sa kandidat vybera a mal by aspon nieco uz vediet...
Mohla by Ti vyhovovat nejaka praca s uctovnictvom (ak to ovladas), nejaka praca v pozadi vacsej firmy/uradu, ako sucast vacsieho timu (ten spoznas a otukas sa), kde odovzdavas vysledky, ale ich priamu prezentaciu komunikuje veduci tohto timu... Praca v kolektive moze byt kludne to, ze robis napriklad mzdy alebo uctovnictvo, alebo nieco takr, ale vo firme Vas je takych ludi 5, viete sa navzajom zastupit, a Ty mas realne na statosti len svoju cast. S ostatnymi kolegami prides do styku, ale to su skor veci, ze sa dohadujete ako nieco specificke spravit, komunikujete nove nariadenia/postupy a tak podobne, no v realite si v ten den idete kazdy len tu svoju cast.
Korporat by mohol byt fajn, ale taky, co nema open office. Ten by Ta vycerpaval (ale ten vycerpa kazdeho, aj extroverta, co miluje ludi).

suge
27. jún 2024

Ja pracujem ako zdravotná sestra na lôžkovom oddelení. V spoločnosti sa dokážem prekonať, čiže väčšina ľudí ani nezbadá, že som introvert. A potom do ďalšej služby osamote dobíjam baterky.☺️

trema
27. jún 2024

Ja robim v nemocnici

veltraud
27. jún 2024

Introvert neznamena socialna fobia...Introverti mozu robit/robia v podstate cokovlek...

elviku11
27. jún 2024

V podstate hocičo, čo sa dá robiť z domu firmou home Office. Prekladať niečo, robiť korektúry, grafik, copywriter....

laurita285
27. jún 2024

Správa nejakého malého eshopiku, baliť haraburdy a pod

veltraud
27. jún 2024

Som cisty introvert, a pracujem v marketingu, prezentujem pred ludmi, robim v kancelarii s kolegami. Ano, byvam unavena, ale tak je to praca, co ma bavi. A niekedy treba vychadzat z komfortnej zony - to nas posuva 🙂

dominikamacakova
27. jún 2024

@luccija hanbiť sa môže aj extrovert. Mýliš si hanblivosť a stres z vystupovania s intovertnou povahou.

adri266
27. jún 2024

Tiez tazky introvert, kym som neodisla do UK ako aupair, trosku som sa otukala a teraz som ucitelka.

Mne napadla napr praca v kniznici.

martinkatinka
27. jún 2024

@adri266 v kniznici sa stretavas s ludmi, robis prednasky a podujatia pre vela ludi...

adri266
27. jún 2024

@martinkatinka Ano, ale je to max na par minut. V kazdej praci je praca s ludmi, jedine ze bude robit IT sektor z domu.

martinmmartin
27. jún 2024

Skus na najblizsom kopci sa zamestnat ako obsluha lanovky. Mas pokoj a nikto s k tebe nedokrici..... ideal pre introvertov

chillibubble
27. jún 2024

ja som tiez introvert, ale pracovne nemam az taky problem. co sa tyka kolektivu(ci uz pracovny alebo kamarati), tak mi dlhsie trva kym sa rozhovorim, osmelim, zoznamim ale po nejakom case sa dokazem bavit s kazdym takmer o vsetkom. denne vybavujem telefonaty s klientmi, cca raz za tyzden ich vybavujem aj osobne a v pohode som si na to zvykla. neprijemne su mi situacie ked je niekto neprijemny, nahnevany, dava pocitit ze vie viac(pred pravnikmi mam velky respekt), ale nejako to pretrpim a potom to vypustim z hlavy. a tiez nemam rada konfrontaciu s nadriadenymi.

petronellla87
27. jún 2024

Ja som správca technickej dokumentácie. Prídem do kancľu, dám do uší slúchadlá a píšem návody 🤣