Práca policajta

martin_2002
19. aug 2022

Dobrý deň prajem, chcel by som sa spýtať policajných príslušníkov(ak tu nejaký sú).. o prácu v polícii.
Keď som čítal staršie príspevky cca 5-6rokov staré a témou bola práca policajta alebo vojaka často písali, že keby vedia do čoho idú, nešli by.. Pričom príčin malo byť viac (plat, pracovná doba,buzerácia z hora a málo kompenzácií za veci ako sú robota cez sviatky, víkendy a pod.
Teraz som bol na pohovore a bolo mi povedané, že ak sa dostanem do p.z(prejdem prijimackami fyz. testy psycho - testy, tak pôjdem na policajnú školu, kde budem mať už policajný plat 700 €v čistom následne ako policajt 1200€ v hrubom a tuna prichádza ten problém ešte pred rokmi písali policajti, že rátaj max tak 700 € ako strazmajster a zrazu by to bolo cca 900eur čistom, no neviem neviem nejako sa mi to nezdá, preto sa chcem spýtať nejakého policajta /tky o skúsenosti, rady.. hocičo.. keby napíšete veľmi, veľmi by ste pomohli... Ďakujem

luccija
19. aug 2022

@martin_2002 za tie roky platy stupli..

noami12
19. aug 2022

@martin_2002 platy stúpajú, ale mam kamarátov policajtov niekoľko, no nie všetci sú nadšený, zrovna není dávno som sa pýtala jedného ako sa mu v práci darí išiel pracovať do iného mesta 50 km od nás, lebo ze v našom meste to bolo úplne hrozne ale ze ani tam to neni ono, že je na nich veľký tlak z hora, iba buzeracia a tak no..

martin_2002
autor
19. aug 2022

@luccija aha jasne.. však nejaké určité veci sa pomeniť museli.. Len by som chcel vedieť niečo viac, nejaké informácie ak sa pohybujete v tomto prostredí.. Viem, že je to otravné ale rozhodujem sa, že naozaj na sebe zapracujem a vstupim do pz a len chcem vedieť, či sa mi to naozaj oplatí.
@luccija

martin_2002
autor
19. aug 2022

@noami12 no jasne, však preto sa pýtam, tú buzeraciu zhora, tiež som o tom veľa počul, potom nezaplatené nadčasy a plastová trieda sa nejak zasekla... Je toho veľa s čím by nemohli aj keby chceli.. byť spokojný

oli18
19. aug 2022

@martin_2002 "buzerácia zhora" znamená, plniť si dôsledne pokyny nadriadeného. Ako v každom zamestnaní.

liloastitch
19. aug 2022

Niekto vstúpi do PZ lebo to robiť chce, práca ho napĺňa, vyhovuje mu a platové podmienky ho až tak nezaujímajú. Napríklad môj priateľ túto prácu robí rád, vždy chcel byť policajt aj policajt je. Časom začal pracovať na vyššom vzdelaní aby aj plat trochu rástol, študuje popri práci, pomaličky sa posúva. Prešiel si viacerými pozíciami, na nejaké buzerovanie zhora sa nesťažuje ani nesťažoval. Ale on je zas povaha, že by ho mohli buzerovať do aleluja, bolo by mu to jedno. Svoju robotu sa snaží robiť férovo bez ohľadu na to či na neho niekto tlačí. Aktuálne je na oddelení kde majú pohodu, dobrý kolektív, žiaden extra zhon ale vždy je čo robiť. Mne ako partnerke jeho pracovná doba vyhovuje, s rodinou stíha tráviť času dosť.

luccija
19. aug 2022

@martin_2002 ja mam skusenosti s colnicou nad tym si nepremyslal? Kamarat chcel byt vzdy policajtom a aj nim je.Pracuje na dispecingu roky...ma 24 hod smeny a je spokojny.

aduskatt
19. aug 2022

záleží od miesta kde pracuješ, zaradenia...všade je to iné....aj buzerácia, niekde je, niekde nie je, niekde je normálny veliteľ, inde nie.je to hodne aj o ľuďoch

martin_2002
autor
19. aug 2022

Hm samozrejme a s tým nastúpným platom, a platom počas štúdia.... Viete poradiť

martin_2002
autor
19. aug 2022

@luccija jasne môže to byť zaujímavá práca ale ja by som chcel ísť asi inakším smerom

mistymay33
19. aug 2022

@martin_2002 v PZ plat 1200 v hrubom nemusi byt 900 v cistom. Maju ine odvody, tam sa totiz odvadza aj do fondu, z ktoreho sa potom vyplacaju vysluhove dochodky. Praca ma svoje pozitiva aj negativa. Vela zalezi aj toho, kde by si pracoval, ma akom oddeleni a pozicii. Ak to bol tvoj sen, tak chod do toho, ale ak to chces robit kvoli platu, tak si to rozmysli. Podla mna najdes lepsi plat v inych odvetviach. V policii mas tabulkovy plat a ten zacne byt ako tak zaujimavy po 10 rokoch v zbore…

luccija
19. aug 2022

@martin_2002 aj colnici maju pocas studia nizky plat ..ved Ti na pohovore povedali plat co sa Ti nezda?

aduskatt
19. aug 2022

ten plat sa odvíja aj od toho, ako ďaleko od bydliska pracuješ, či dochádzaš, či To prináleží rizikový príplatok, príplatok za smennosť atdatd.....

martin_2002
autor
19. aug 2022

Jasne ľudia chápem ale tak ten základ strážmajstra ako nastúpi môže byť tých 900 alebo mám skôr rátať od 800 max 850€... Samozrejme nejde mi o peniaze tu prácu by som naozaj chcel robiť ale v dnešnej dobe dobe proste potrebujete tie peniaze hlavne pri tejto vláde a veci naokolo... Čo sa týka toho štúdia tam mi tých 700 nevadí skôr som bol milo prekvapený (ak je to pravda)

aduskatt
20. aug 2022

@martin_2002 vraj 800, ale napíš si na personálny odbor konkrétneho krajského riaditeľstva, tam Ti povedia najlepšie. Ono to závidí aj od funkčného zaradenia a podobne, takže presne Ti to asi nepovie nikto. Ale ak Ti na pohovore povedali, čo ti povedali, tak to pravda bude - prečo by Ti klamali?

martin_2002
autor
20. aug 2022

Hnmm jasne a myslíte, že neskôr ak by som si dorobil výšku, mohol by som sa dostať aj vyššie, myslím hodnosť, plat atď
Ako ďaleko s hodnostou sa môžem dostat?..

oli18
20. aug 2022

@martin_2002 Môžeš byť aj generál.

aduskatt
20. aug 2022

@martin_2002 samozrejme že môžeš, možnosť hodnosti je závislá aj od toho, či máš alebo nemáš VŠ

aduskatt
20. aug 2022

@martin_2002 manžel je major

michaelammm111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
22basa00
26. jan 2023

Dobrý deň, aj ja by som sa chcela spýtať. Mam možnosť nastúpit do PZ, najskôr škola v Pezinku. Mam VŠ II. Stupňa (nie na policajnej akadémii). Neviete ako sa berie zaradenie do platovej triedy v mojom prípade?

mistymay33
26. jan 2023

@22basa00 ak budes robit na zakladnom utvare, budes zaradena do platovej teiedy ako vsetci ostatní. Ak mas vysoku skolu mas moznost ist do vyssej platovej triedy ale je to len moznost. Ide o to, kam ta zaradia… do vyssej platovej teiedy ides na zaklade vzdelania, praxe atd. Su aj policajti, ktorí su na zakladnom utvare s vysokou skolou a su v tych najnizsich platovych triedach, ktore prisluchaju k zakladnemu utvaru.