Práca počas rodičovskej dovolenky

kolobezkabicykel
15. aug 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako je to s prácou cez rodičovskú dovolenku a následný výpočet budúcej materskej. Viem, že počas RD môžem pracovať, avšak šéfka v práci ma upozornila, že ak by som pracovala len na páč hodín do týždňa, nemuselo by sa mi to oplatiť, ak by som napr. budúci rok išla opäť na materskú, lebo by sa mi to vypočítavalo z tohto príjmu, čo dostanem. A keďže by to bolo len na pár hodín, bolo by to málo.
Máte niekto reálne skúsenosti, ako sa to dá urobiť? Napr. ísť na inú pozíciu, uzavrieť dohodu o vykonaní práce a pod? Ďakujem pekne, ja sa v týchto ekonomicko-sociálnych veciach nevyznám. Najlepšie ak tu je niekto, kto pracuje v SOCIÁLNEJ POISŤOVNI ALEBO JE EKONOMICKY ZDATNÝ. Ďakujem ešte raz. 🙂

petamich
15. aug 2024

Treba uzatvorit novu zmluvu s inou naplnou prace idealne alebo dohodu, ak by si pracovala na ciastocny uvazok na existujucu zmluvu tak ano, poskodila by si si (sefka ma pravdu)

kolobezkabicykel
autor
15. aug 2024

@petamich ďakujem. A ta nova zmluva neovplyvní teda potenciálne ďalší výpočet materskej v budúcnosti? 🙂

petamich
15. aug 2024

@kolobezkabicykel nie pokial povodny pomer bude trvat (neovplyvni alebo zlepsi ak by trvala 270 dni)