Práca počas rodičovskej

smejinka
3. júl 2013

Ahojte, chcem sa poradit s mamickami,ktore pracuju pocas RD.Mam moznost nastupit do zamestnania,mala ma 20 mesiacov,len je to praca v OD cize od 9,00-21,00 ho. dva dni a potom dva dni volno co by mi myslim aj vyhovovalo, aby mala nebola v kuse cely tyzden bezo mna, starala by sa o nu nasi.Tie,co tak pracujete,zda sa vam to lepsie akoklasicky pracovny tyzden.dakujem za rady

smejinka
autor
3. júl 2013

a este poznamka,ktovie co bude od noveho roka,ak novy zakon prejde,tak si este trocha privyrobit,ze. 🙂

lilly0812
3. júl 2013

Ahoj, mne tiež ponúkli prácu (aj brigádne aj na dohodu), lenže ešte predtým ako som miesto prijala som si bola overiť na ÚPSVaR či vlastne môžem brigádovať alebo pracovať na dohodu. Pracovníčka úradu mi však povedala, že určite nie, že si mám vybrať-buď prídavky alebo práca. Ak by som prácu prijala zoberú mi prídavky. Mám 18 mesačného synčeka. Toľko moja skúsenosť.

zalka
4. júl 2013

@lilly0812 tak to si bud zle pochopila alebo ťa oklamala ... pracovať aspon zatial môžeš , nemá to vplyv aspon zatial na poberanie RP ...

natalia_2
5. júl 2013

@lilly0812 tento rok možeš robit a zarobit maximalne 139eur ...z toho dole odvody

zalka
5. júl 2013

@natalia_2 odkial si prišla na túto sumu? príjem nie je ohraničený ... pletieš si zrejme dva veci ... mamičku na RP .. a mamičku na UP nezamestnanú ...

natalia_2
5. júl 2013

pokial viem od mojej učtovničky tak je ohraničeny...

zalka
5. júl 2013

@natalia_2 no tak účtovníčka sa miýli alebo si ju zle pochopila ... mamičky na RD nemajú obmedzený príjem ani ohraničený môžu zatial lzarobiť koľko chcú...

matik1
6. júl 2013

@lilly0812 toto určite nie je správna informácia. Popri poberaní rodičovského príspevku pracovať môžeš, suma je ohraničená, len ak by si bola evidovaná na úrade práce, čo zrejme nie si, keďže poberáš rodičovský príspevok. Ty dokonca píšeš, že Ti zoberú prídavky na dieťa. Toto je absolútna hlúposť. Tie Ti patria či pracuješ, alebo nie. Pracovníčku úradu práce si absolútne nepochopila...

matik1
6. júl 2013

@lilly0812 Ešte aby sme sa pochopili. Úrad práce sa delí na odbor služieb zamestnanosti - tam sa chodíš podpisovať.... čiže, keby si bola evidovaná ako nezamestnaná, je ten príjem ohraničený. Potom sa delí na odbor sociálnych vecí a rodiny, tam evidovaná si-štátne sociálne dávky, pretože poberáš rodičovský príspevok a prídavky na dieťa. Čiže podľa toho čo píšeš, sa zamestnať môžeš, neprídeš o rodičovský príspevok ani o prídavky na dieťa a príjem nie je ohraničený. POZOR! Od januára 2014 sa pripravuje zmena, maminka, ktorá pracuje by mala prísť o rodičovský príspevok. Ešte to ale neprešlo...

31majka12
8. júl 2013

@matik1 ahoj vidim ze sa vyznas...poradis mi dostavam rodicovsky prispevok a mam moznost pracovat na dohodu,,,z tej dohody si musim odvadzat odvody ak ano...kolko to zhruba vychadza zo sumy 200e?