Práca po rodičovskej dovolenke - za a proti

25. sep 2020

Ahojte, trosku sa idem popytat, lebo momentalne som smutna z mojej situacie. Ste tu take, ktore ste da po rodicovskej nevratili hned do zamestnania ale pockali pol roka/rok? Olutovali ste to? Moje mladsie dieta teraz zacalo skolku, aj so starsim boli uz doma tyzden v septembri kvoli chorobe. Mne buduci tyzden konci pracovny pomer, kedze mensi dovrsi 3 roky a neviem sa vratit do prace, tak sme sa dohodli s manzelom, ze do januara budem doma, kedze ma aj tak caka v novembri operacia, do toho deti chore stale atd. A uz viaceri ludia sa ma pytali, ze co, maly uz v skolke? tak ty uz pracujes, ze? a ked som povedala, ze nie, tak na mna zazerali, ako keby som bola nejaka leniva posledna zena, ktorej sa nechce do prace. Ale ja neviem, ako to davate vy? moja praca je od 8:00 do 17:00, nestihala by som skolku, nonstop by som bola na OCR (skusenosti z predoslych rokov) + PN kvoli operacii, takze ideal akurat na vyhadzov z prace 😕

lenuliatko84
25. sep 2020

Mon ma 5 a nepracujem,mam manzela ktory pekne zaraba a navyse sme si otvorili sro tak sem tam nejake papiere vybavim.nikro na mna nehladi ako na divnu len zavidia ze stale sme dovolenkovali a ja nemusim makat

s_a
25. sep 2020

tak ak vám ten príjem nebude chýbať a ty máš tú operáciu, tak podľa mňa na tom nie je nič zlé, že pár mesiacov ostaneš doma.. veď január je tu už zachvíľu.. a je pravda, že aj kvôli tej korone podľa mňa budú škôlky každú chvíľu zatvárať

hederamonstera
25. sep 2020

ja na tom nevidim nic divne, je to vasa osobna vec....a to ze, si MYSLIS, ze si o tebe mysleli hentake veci, je skor v tvojej hlave, lebo to je to, co by si si mozno ty pomyslela o niekom druhom v tvojej situacii.
Nikdy nezistis, co si NAOZAJ druhi ludia myslia.....nie je to skoda casu sa nad tym trapit a domyslat si? ;)

jeliz59
25. sep 2020

U každého individuálne...niekto ide kvôli peniazom pretože musí jednoducho do tej práce ísť,a niekto je doma a dá dieťa do škôlky ,lebo dieťa samé chce je rado medzi deťmi proste chce,a niekto dáva na pár hodín s tým aby sa dieťa zaclenilo niečo naučili atď niektoré deti skrátka nechcú byť "dlho" v škôlke ale len na pár hodín....

To či dáš ty svoje dieťa je tvoja vec ty vieš či musíš kvôli financiám...ty vieš ako máš zrelé dieťa či zvládne alebo nezvládne škôlku

3petka
25. sep 2020

Ja som tiež doma, malý ma 4 a som stále na RD - platená, zo zdravotných dôvodov. Ale ja pracujem z domu pre manžela. Je podnikateľ a akurát mu padlo vhod, že mu môžem pomôcť s papiermi a podobne. Takže sa zatiaľ do práce nejak neženiem. Popri deťoch je aj ťažké nájsť prácu časovo ok... Tiež na mňa zazerajú keď im poviem, že som doma aj napriek tomu že sa vôbec nenudím a práce mám vyše hlavy

mogaa
25. sep 2020

Vôbec neviem čo riešiš.....deti by som nechala v škôlke, daj sa do poriadku zdravotne a potom si nájdi prácu....prípadne ak máš nárok na podporu, vyčerpaj tú....deti budú choré či ich necháš v škôlke teraz alebo ich dáš až v januári...ak si doma môžeš ich nechať pri každom nachladení doma a opäť škôlka....aj deti ktoré boli odteraz zdravé, začnú sopliť, kašlať - už sa nám pomaličky zozimieva😉

misiatko81
25. sep 2020

ja mam jedneho druhaka a predskolacku. do prace som nenastupila. Neviem si predsatvit do akej by som aj isla. Musela by mat specialny pracovny cas a dovolenky tolko dni, kolko deti maju prazdniny. Aj na mna ludia pozeraju vselijako, zvykla som si.

mogaa
25. sep 2020

Ak ti ide o ten január, uvidíš ako bude mladší zdravotne zvládať škôlku...sú deti čo sú prvý rok choré každý mesiac a aj také čo si to odkrútia prvé 2-3mesiace a potom je už dobre....teda čo sa týka tých detských chorôb.....prechladnutie v zime neovplyvníš...ale deti by som určite nebrala na tie 3mesiace zo škôlky, aj tak ťa čaká operácia a tým že sa budeš dávať zdravotne do poriadku, môžeš si dovoliť nechať doma aj deti pri každom soplíku, kašlíku.....a v januári uvidíš podľa toho ako na tom budú decká a aká bude situácia, môžeš si nájsť prácu len na 4-6hodín alebo HO....

bubinko1506
25. sep 2020

Ak ta caka v novembri operacia a po nej budes urcite PN, tak kludne zatial zostan doma. Do prace mozes nastupit aj neskor, ked budes fit. Mozno sa ti potom podari najst pracu, ktora ti bude casovo vyhovovat. Ja som nastupila po 2 rokoch do prace, lebo som dostala super ponuku (platovo, casovo, home office) a podaktori sa na mna divali ako na krkavciu matku, ze som malych dala do jasli. Takze ludom nevyhovies ani tak, ani tak. Kasli na to, co hovoria ostatni, zariad sa tak, ako to vyhovuje tebe a tvojmu muzovi (moj bol rad, ze som isla do roboty, lebo doma som uz zacala prestavovat nabytok🤣).

rachel36a
25. sep 2020

Nas syncek ma 5,5 roka a nepracujem...muz robi tyzdnovky cize by som musela najst pracu od 7-15,30 max..a s tym ze chodime 4 x mesacne na logo, plus byva chory, okrem toho dalsie veci okolo, ako zubar a pod...takze sme sa dohodli s muzom ze budem doma...uvidim dokedy...

queen_mary
25. sep 2020

Je to tovja vec. Ja by som sa doma nudila, lebo praca ma naplna, ale ak nemate financne problemy plus dovody co di vymenovala tak nevidim dovod na blby pocit.

matapo
25. sep 2020

...no ja tiez ostavam doma dlhsie, dcera je narodena na konci januara do skolky ju nevzali ked mala 2,5 tak som s nou ostala doma do dalsieho septembra a az potom sla do prace a teraz najmensi syn to iste, planujem s nim ostat do dalsieho septembra kedze ho nikde nevzali tak tiez asi tak, pripadne ked by sa nieco trafilo fakt dobre v priebehu roka, tak dame aj do sukromnej skolky, ale do Vianoc isto nie. Ale teda deti mam tri, a viem ze akonahle budem v praci tak ma caka brutalny kolotoc, uz som tento kolotoc zazila pri dvoch ked sli do skolky, manzel od nevidim do nevidim v praci, cize na doma aj deti vlastne sama, viem ze ma ta nahanacka caka znovu ☹ tak ked mi aj praca chyba a tesim sa do nej tak ta predstava ako brutalne rychlo zacnu bezat dni je pre mna uplne odpucudzujuca, financne sme uplne ok na tom, nepride mi na tom nic zle, nudit sa rozhodne nenudim.

jana005
25. sep 2020

Mimo tému, dávaš v práci výpoveď?. Lebo ak splniš určité podmienky, vieš si zariadiť maximálnu podporu

letfenixa
25. sep 2020

Nemusíš nikomu nič vysvetľovať a doma si spravte, ako vám vyhovuje.

jaroe
25. sep 2020

ja so zacala pracovat, ked mal najmladsi 4,5 roka. A aj to len na polovicny uvazok. A do prace som isla, lebo som chcela, nie preto, aby ma nikto neohovaral.

esyco123
26. sep 2020

Nechápem prečo riešiš čo si myslia druhí. Žijú tvoj život? Financujú ti ho?
Ďalej máš nárok na podporu - treba ju vyčerpať do 2 rokov od skončenia PP. Dokonca ak si za posledné 2 roky nemala iný zdaniteľný príjem tak si môžeš zariadiť max.podporu čo je 1077-1133 Eur/ mesiac.

laura164
27. sep 2020

Ja som nastúpila teraz po RD, ale len na 80%. Robím denne, nočné 6-18, 18-6, víkendy, sviatky, mne to vyhovuje, lebo odrobim len 12 služieb mesačne a ostatné dni som doma a keď je malá chorá, tak si ju nechám doma. Tiež som rozmýšľala, že si dám polroka pauzu, ale bola som na neurčito a som veľmi spokojná, rada chodím do práce, doma by som to už asi nevydržala 😅 ale určite to využi, keď máš takú možnosť, nie je na Tom nič zlé