Práca od 7 - 15:30 a choré dieťa

7. dec 2021

Ahojte, potrebujem radu. Od januára nastupujem do práce, pracovná doba 7:00-15:00. Mám 4 ročné dieťa, chodí do škôlky, ale nepravidelne, doteraz som pracovala prevažne víkendy a cez týždeň pár nočných. Tak keď bola chorá, som si ju nechávala doma. Ako to riešite, keď takto pracujete a dieťa ochorie? Muž robí tiež 7-15:30. Nechávate deti starým rodičom. Alebo sa striedate s mužom na očr? V práci to chápu? Sa bojim, že ma hneď aj vyhodia, keby som musela ísť na očr

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
7. dec 2021

@bambulienka25 nemaju cez tyzden deti v skolkach a skolach?

0silvia0
7. dec 2021

brala som si ocr, moji rodicia vtedy pracovali, cize nikto iny nepomahal. Pracovala som tam pred materskou 7 rokov, takze ano, ocr mi tolerovali. Manzel byva januar-februar doma, tak v tychto mesiacoch sa staral on.

pribinak
7. dec 2021

Veď sa prestriedame s muzom, sme obaja rodičia. My mame starých rodičov viac ako 400 km od nás. Takze sa striedame ja a muž, keď je syn chorý

autor
7. dec 2021

@bambulienka25 u nás z rodiny ešte všetci pracujú, ale hádam to nejako dáme

simsalabim
7. dec 2021

@bambulienka25 to je zvlastna otazka. Ved cez tyzden su deti v skole ci skolke. A cez vikend sa im mama chce venovat. Ci? No a choroby som riesila vselijako - home office ja ci manzel, OCR, opatrovatelka, sem tam som poprosila otca....

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. dec 2021

@pribinak no tak aj u nás to takto bude, hádam to v práci pochopia, toho sa bojim

0silvia0
7. dec 2021

@bambulienka25 ale autorka nastupuje do prace od januara... Pyta sa vseobecne, nie na sucasny kovidovy stav.

h2
7. dec 2021

@bambulienka25 Súrodencov, krstných, starkých? A tí akože nechodia do práce? Alebo si má niekto brať dovolenku, lebo jeho sestre ochorelo dieťa?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
7. dec 2021

@bambulienka25 Určite? No možno, keď je dnes trend rodiť v 40-tke, tak áno, to už sú starí rodičia na dôchodku. Ale rodia aj mladé ženy. A o tom, že by bolo bežné, aby sa o choré deti starali ich tety a strýkovia, som teda ešte nepočula.

leskovael
7. dec 2021

Normálne budete fungovať.. raz na ocr ty, raz muž. Občas keď budú mať starí rodičia voľno tak môžu vykryť aspoň nejaké dni... Nieje to nič zvláštne ani zložité, máš veľmi dobré podmienky, ste na to dvaja + vaši rodičia.. si predstav že taká slobodná mamička, ktorá nemá rodičov na takéto pomáhanie a tiež musí fungovať práca - dieťa... Takže vždy sa všetko dá zvládnuť.

0silvia0
7. dec 2021

@bambulienka25 chapem tu nespravodlivost, ze nechavaju bezdetnym robit vikendy. Ale o tom, ze sa automaticky siroka daleka rodina ma zaoberat jednym deckom som este nepocula. Ti, ktori sa maju prioritne starat, su rodicia. Ziadne tetky, babky, surodenci.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
7. dec 2021

Podľa mna keď budú vidieť že normálne makas, neflakas sa, nerobíš blbosti, tak normálny šéf pochopí, že máš choré dieťa a potrebuješ zostať doma

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
7. dec 2021

@bambulienka25 Ale to, že o niekoho dcéru sa vždy starala teta a že v AT sú všetky babičky doma (to akože fakt???), neznamená, že to tak má každý. 🙄

marcellka32
7. dec 2021

@bambulienka25 ja ťa chápem, aj keď mám deti, ale...aj starká nie je povinná sa starať o dieťa zakaždým, keď je choré, to je taký trend na sk, čiže ostáva matka doma napriek tomu, že starká je doma...poznala som babku, ktorá bola aktívna a jednoducho nemala čas (pracovala, sportovala, mala aj iné záujmy ako vnúčatá), tým nevravím, že nepomôže dcére s deťmi, ale nie stále...

matkahelka
7. dec 2021

@bambulienka25 prepac, ale deti nemas, preco sa vyjadrujes k veciam o ktorych nemas ani sajnu. surodenci, starki, krstni? z jahody si spadla? co zijeme v komunizme, ze nase babky isli v 50 do dochodku? vacsiu blbost som na koni davno necitala ako tvoj prispevok 🤦‍♀️ to kazdy byva v jednom meste so surodencami a krstnymi? a surodenci a krstni si vezmu dovolenky, aby strazili neter ci synovca? 🤦‍♀️

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
7. dec 2021

jedna vec je tolerancia kolegyn, ina tolerancia zamestnavatela. moj zamestnavatel ziadne ocr netoleruje. muz si detto nemoze dovolit ocr. svokrovcov mame daleko, ja rodivov nemam, my sme to riesili opatrovatelkou. nastastie mala a ma dcera vybornu imunitu, tak tych chorob nebolo vela.

h2
7. dec 2021

@bambulienka25 Od akého veku??? Od veku záleží, či sa o moje dieťa postará súrodenec? 🤯

elizabet173
7. dec 2021

@bambulienka25 no ja keď som mala malé dieťa, tak moji rodičia aj svokrovci pracovali, krstní rodičia tiež, súrodenci v zahraničí, skutočne mi nemal kto dieťa postrážiť. Našťastie nebývalo vôbec choré, ani v škôlke, inak by som bola doma ja alebo muž, ak by mi to v robote netolerovali, musela by som to riešiť opatrovateľkou.

matkahelka
7. dec 2021

@bambulienka25 kde som pisala, ze som doma? pocas celeho covidu sme platili opatrovatelku, pretoze u nas ziadne pandemicke ocr nefungovali. ale teda mame nadstandardne prijmy, tak sme si to dovolit mohli. z 1000€ platu by som opatrovatelku asi sotva zaplatila.
samozrejme, ze si kazda zena poradi, ale pisat take koniny ako pises ty... ze surodenci a krstni? ked dnes su surodenci a krstni na opacnom konci krajiny, alebo v uplne inej krajine a maju svoje rodiny a svoje deti. a babky a dedkovia este pracuju. je fajn obcas zvazit, ci mam cim prispiet a az tak prispievat do diskusii...

belllinka
7. dec 2021

@bambulienka25 a ty si berieš dovolenku a opatruješ, keď máš choré netere, synovcov a krstňatá? Koľko dovolenky potom ostane pre teba?