Práca nadčas a práca cez víkend

24. nov 2023

Ahojte. Môže mi niekto prikázať aby som ostala v práci dlhšie? A cez víkend? (Nič za to nedostanem) 🙄

autor
24. nov 2023

Ešte doplním- pri nástupe nič take spomínané nebolo

martin_2002
24. nov 2023

Jasne ze nie čosi

autor
24. nov 2023

@martin_2002 tak ale tvária sa tak, že akože čo som si to dovolila odmietnuť 😂 a hned sa pýtajú čo chcem doma robiť 😅 No nič, iba si oddýchnuť asi 😂

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. nov 2023

@joannita ale mala by som za to dostať zaplatené nie?

petamich
24. nov 2023

no pokial viem, tak v beznej pracovnej zmluve byva klauzula o 150 hodinach nadcasov, ktore ti zamestnavatel moze nariadit, tak skus pozriet zmluvu

https://www.ip.gov.sk/praca-nadcas/

joannita
24. nov 2023

Ja som to zmazala, lebo som si potom vsimla, ze pises ze nedostanes zaplatene. To popravde neviem ako je, ci ti musi platit, ja myslim ze ano, ale urcite sa to da dohladat na nete...

autor
24. nov 2023

@petamich ale takto, to nie zamestnávateľ. Kolegovia nestíhajú tak mi to stále vyhadzujú na oci že mám aj ja ostať. Teda nenariadil mi to priamo zamestnávateľ. On ani nevie že kolegovia ostávajú 😂

ukulela
24. nov 2023

kolegovia nestihaju svoju pracu, ci vasu spolocnu?
... zamestnavatel ti nadcas moze nariadit. za nadcas mas mat nahradne volno (ked nie je zaplateny) a za vikend pripralok.

petamich
24. nov 2023

treba polozit otazku jasne idealne 🙂 lebo pytas sa na nieco uplne ine - ano moze ti niekto nariadit nadcas v zmysle pracovnej zmluvy a ma pravo ti ho nariadit nadriadeny (takze nie kolega XY ti len tak nemoze nariadit nadcas a ani pracu cez vikend)

autor
24. nov 2023

@ukulela ziadny príplatok za víkend a žiadne náhradné voľno 🤷🏽‍♀️

oriesocek
24. nov 2023

Kolega pracu nadcas nenariaduje. Ak sa nestiha, je potrebne to riesit a nadriadenym... Nie ostavat nadcasy o ktorych vedenie nevie a ani neriesi... Ak by to u nas takto bolo, tak nikdy neprijimu nikoho navyse, kedze sa vsetko stiha... Ked niekto takto robi....

luccija
24. nov 2023

Aký je dôvod, že nestíhate?narazova práca, málo ľudí, veľa práce na tak málo ľudí?asi lepšie to nebude poobzeral by som sa po inej práci budú zlé vzťahy s kolegami...ty svoju prácu stíhaš či to je teamove?veď sa porozprávaj so šéfom jasné pred Vianocami možno máte toho viac a potrebujete potiahnuť, ale možno to je pravidelne

ukulela
24. nov 2023

ty sa pytas, ci ti moze zamestnavatel nariadit - ano, moze, za jasnych podmienok. a potom sa pytas, ci kolegovia mozu ziadat - no mozu, a tych mozes fakat ..... nerozumiem, ako zamestnavatel nemoze vediet, ze pracu nestihaju, resp sa v praci vyskytuju po pracovnej dobe. nemate nadriadeneho?

autor
24. nov 2023

@petamich vieš ale pozerajú na mna ako na šialenú, že si chcem v sobotu oddýchnuť a tráviť čas s rodinou
@oriesocek riaditel to ani len netuší

autor
24. nov 2023

@ukulela Mame nadriadeného. Ale sama nerozumiem prečo to takto robia… Kolegovia mi to hovoria každý deň. A kedy ostanem v sobotu a či dnes ostanem dlhšie. A už mam toho akurát tak dosť. Jedno šťastie ze som ešte v skúšobnej dobe 😅

autor
24. nov 2023

@luccija z ich reči mám pocit že takto fungujú už dosť dlho… ale ja takto pracovať neplánujem.

petamich
24. nov 2023

nechapem ako niekto moze takto fungovat - nestihate komunikujte to s nadriadenym, dobrovolne ostavaju po veceroch alebo ako

kazdopadne nie nemoze zajtra prist udrzbar a nariadit mi nadcasy, moze prist sef a nariadit mi ich, ak tvoji kolegovia nestihaju, maju problem s distribuciou prace, nech sa paci za sefom a ty ich mozes ignorovat, ty si si svoje podmienky dohodla, kazdopadne ak je to problem timu a chces byt tymovy hrac rieste to s tym, kto ma kompetencie to riesit

autor
24. nov 2023

@petamich ano dobrovoľne 🤷🏽‍♀️ ja som toto ešte nezazila čo dokazujú 😂

petamich
24. nov 2023

no tak to proste ignoruj a ked s tym maju problem nech sa paci nadriadeny, sice si to neviem predstavit, kto by bezdovodne a dobrovolne robil nadcasy ale v poriadku

autor
24. nov 2023

@petamich ved ja som sa s tým tiež nikdy nestretla. Ale myslím že im je*e 😂😂😂

anonymanonym
24. nov 2023

Ty si stihas spravit svoju pracu? Ci je to timova? Robia potom pracu za teba? .. V kazdom pripade.. Taketo veci by som riesila so zamestnavatelom, resp. nadriadenym.. Kolegom by som jasne vysvetlila, ze mam aj mimopracovne aktivity a nie, nezostanem dlhsie ani dnes, rovnako ako ani vcera alebo zajtra.

autor
24. nov 2023

@anonymanonym to, co momentalne robia, ja ešte neovládam. Takze moja pomoc im absolútne nechýba

maranco
24. nov 2023

* Teda nenariadil mi to priamo zamestnávateľ. On ani nevie že kolegovia ostávajú *
Oni sa nezapíšu ani do dochádzky? Máte tam holubník, že po pracovnej dobe tam ostávajú načierno?

autor
24. nov 2023

@maranco pipnu sa normálne ako vždy. A po večeroch tam chodia 🙄

anonymanonym
24. nov 2023

To je cele nejake divne 🤔

autor
24. nov 2023

@anonymanonym mne je jedno že chodia. Ale keby mi to desaťkrát za deň nehovorili nech ostanem a prečo nechcem a co budem doma robiť.

majamat
24. nov 2023

treba si aj uvedomit, ze ak si v praci bez vedomia nadriadeneho a neico sa s tane, kto bud eza to zodpovedny?

ked nemas oficialne nadcas, nemas co v praci hladat.

autor
24. nov 2023

@majamat z ich reči mám taký dojem, že si tam chodia kedy chcu… to co píšeš si oni zrejme neuvedomujú 🤷🏽‍♀️

majamat
24. nov 2023

a teda ani by mi nesibalo, dorabat zadarmo robotu, praca ma byt nadstavena tak,a by sa dala stihnut pocas pracovnej doby, ak sa nestiha, niekde je chyba. toto ma veru riesit nadriadeny.