Práca nad rámec

mojkamojka
2. okt 2014

Baby zaujima ma vas nazor. Nastupila som do prace a moj zamestnavatel zistil, ze viem robit aj nieco ine, ako to na co ma prijal a mam uvedene v pracovnej zmluve. Hold moja chyba ukazala som, ze to viem. Cize cisto teoreticky (je to ine povolanie) si to predstavte asi tak, ze ste prijata na pracu casnicky a zamestnavatel zisti, ze viete robit aj uctovnictvo, tak vam nakaze robit doobeda casnicku (ked nemate skoro ziadnych zakaznikov) a po veceroch uctovnictvo (v tom case mate najviac zakaznikov v restike a tym padom aj tringelty). Samozrejme, mzda stale rovnaka, len vy pridete o tringelty a rozdelia si ich kolegovia. Ste v skusobnej dobe. Ako by ste postupovali? Povedat zamestnavatelovi, ze len za priplatok ucto alebo by ste to robili alebo ako to riesit? Podotykam povolanie casnicky a uctovnictva je len priklad. dikes za nazory

janka279
2. okt 2014

@mojkamojka Dobra tema. Cosi podobne sa ma aktualne tyka. A tiez som zvedava na rady. U mna je to tak, ze som bola prijata na kombinovanu poziciu a hned prvy mesiac mi jednu poziciu chcu vziat a prihodit inu, samozrejme komplikovanejsiu. Plat ostava rovnaky. Cakam, ze mi to sefka oficialne oznami a chystam sa argumentovat. No zavisi od tvojich moznosti a ci si to mozes dovolit. Ci na tvoju pracu nestoja ini zaujemci v rade a ci mas teda priestor na nejake vyjednavanie.

oladuna
2. okt 2014

Zaujimavy priklad.asi by som pozvazovala ako si ma zamestavatel ceni a potom prediskutovala svoju zmluvu a extra ;)

mojkamojka
autor
2. okt 2014

@janka279 mam specificku pracu a nie kazdy ju vie robit, ale zas pracovat niekde musim a nemozem si dovolit byt bez prijmu ani mesiac... ☹ Takze neviem odhadnut ci mi neda zbohom ked sa ozvem....na 70% nie,ale je tam tych zvysnych 30% ...

mojkamojka
autor
2. okt 2014

@oladuna netusim ako si ma ceni, kezde som tam teraz 3 mesiac....

petrouchka
2. okt 2014

Ja som v minulej praci mala k zmluve aj taky papier, ze napln prace a tam som mala popisane ze co ako robim plus tam bolo napisane, ze nadriadeny ma moze operativne zaradovat na ine cinnosti ak je to potrebne. Ale zase pravda je, ze nieco uplne ine som nerobila. V sucasnej firme nic take nemam.
Ak je tam velky rozdiel medzi tymi cinnostami a hlavne su aj tie cinnosti inak platene, tak by som sa ozvala.
Tuto som nasla nieco na tuto temuhttp://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-Jú...

mojkamojka
autor
2. okt 2014

@petrouchka dakuejm 🙂 prestudovala som.... no uz len to vysvetlit zamestnavatelovi tak, aby neukoncil prac. pomer. I ked zas par vyhrad (ziadne stravne listky, oficialne ani minimalna mzda a ine perlicky) by sa tiez estenaslo...) Ale to uz je o inom....

oladuna
2. okt 2014

Keby sa mu nepacilo ako pracujes, nedaval by ti viac a viac prace.ja by som pockala kym skonci skusobna lehota a hned na druhy den ho poziadala o meeting a o zvysenie platu alebo zmeny prace na tu na ktoru mam zmluvu. Zelam ti vela stastia!

janka279
2. okt 2014

@mojkamojka ved to je prave to tazke rozhodnutie. Spravne vyhodnotit, ci si clovek moze dovolit diskutovat alebo radsej drzat hubu a krok. 🙂 Nie je mozne dopredu na 100% odhadnut reakciu protistrany.
Ja si ale myslim, ze spravne formulovana poziadavka by nemala vyprovokovat neprimeranu reakciu. Treba slusne povedat, ze ti to nie je po voli. Ak by si aj nedosiahla zmenu, tak das minimalne na javo, ze s takymto jednanim nie si stotoznena. A potom je na tebe, ci si ochotna to tak akceptovat. Ale aspon ta nebude trapit, ze si sa neozvala.