Práca na zmeny a návšteva lekára

petruss8
18. mar 2016

Ahojte, chcem sa spytat ak pracujem 12hod. zmeny a idem k lekarovi, mam narok na preplatenych 12hod. alebo len 8hod.? Mame totiz stanoveny casovy fond a tak si niesom ista, ako to ma byt. Dakujem za rady.

dominika6
18. mar 2016

@petruss8
@petruss8
ak ideš k lekárovi,preplatí ti čas návštevy lekára...predpokladá sa,že tam stráviš cca 2h. nie 12h.

majuskabobi
18. mar 2016

🙂 alebo Ti nepreplatí nič okrem potvrdenia, lebo predpokladám,že keď robíš na zmeny, tak nerobíš nonstop, tým pádom Ti zamestnávateľ nepreplatí nič,lebo Ti povie,že si tam mala ísť keď si mala voľno.viem o čom hovorím, tiež robím 12tky 😀

jarmila1977
18. mar 2016

Ahoj.tiez pracujem na smeny.u nas je to tsk,ze ak idem k lekarovi na tzv.p-cko v dennej smene,VZDY nam platia len 7,5 hod.nezalezi na tom,ci mam 9hod alebo 12 hidinovu dennu smenu.zvysne hodiny musim dorobit.ak mam v ten den nocnu alebi som po nocnej...narok na p-cko nemam.

moni244
18. mar 2016

presne, tiež som robila 12-tky, krátky dlhý týždeň, neuznávali nám paragrafy, lebo som mala dosť času ísť cez týždeň, keď som mala voľno

andrea1010
18. mar 2016

paragraf ti zamestnávateľ musí preplatiť, ak máš na mesiac stanovený časový fond, zaplatí ti len za 8 hod, aj keď pracuješ 12 hodín, nakoľko máš pravdepodobne krátky a dlhý týždeň.

petruss8
autor
18. mar 2016

@andrea1010. Presne tak ako som si myslela.

petruss8
autor
18. mar 2016

Ďakujem 🙂

edn
18. mar 2016

mne preplacali normalne celych 12 hodin.. ale vacsinou mi sestricka napisala, ze plati cely den..

edn
18. mar 2016

lebo oficialne paragraf plati na pol dna, ale ked sestricka napise, ze plati cely den, tak plati cely den..

evita68
19. mar 2016

@edn čo je to oficiálne? podľa zákona nárok na platené voľno je na nevyhnutne potrebný čas.. priepustku si má doniesť zamestnanec z práce, kde má byť uvedený odchod k lekárovi a lekár má potvrdiť odchod od neho.. čiže ak je od 8,00-9,00 hod, tak ti môže zamestnávateľ uznať aj 1,5 hod.. ak napíše, že platí celý deň, tak platí na toľko hodín, koľko mal zamestnanec v ten deň pracovať..

edn
19. mar 2016

@evita68 ano, mas uplnu pravdu.. ale su aj take zamestnania, kde pustaju na pol dna, pokial nejdes k lekarovi do ineho mesta, vtedy je narok na cely den.. ale ked ti napisu, ze plati cely den, tak plati cely den.. tak som to myslela.. neviem ako to je presne zo zakona, ale ja som s tym problem v ziadnom zamestnani nemala, vzdy som bola cely den prec..

evita68
19. mar 2016

@edn samozrejme, závisí od zamestnávateľa a jeho tolerantnosti.. chcela som iba vysvetliť, čo je oficiálne - čiže podľa zákona..