Práca na živnosť bez podpísanej zmluvy

beatka866
2. jún 2024

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať, skúsila som prácu v nemenovanej firme. Práca má byť na živnosť, no kým som si ju stihla založiť, tak som tie 2 dni bola pod menom človeka, ktorý tam má končiť, chcem sa opýtať, živnosť som si teda založila no prácu som nakoniec po tých 2 dňoch nezobrala a živnosť som hneď na druhý deň zrušila. Majiteľovi som povedala, že sa vzdám peňazí za tých 2 dní. Už keď som to zrušila, aby som sa s tým kvoli tomu nemusela babrať. Otázka znie, môžem to považovať za vybavené ? V skratke, nič som s nikým nepodpísala, robila som pod menom iného človeka čo mal živnosť, peňazí za tých 2 dní som sa dobrovoľne vzdala. Majiteľ kvôli nedostatku ľudí, sa začal vyhrážať, že mám príjsť ešte ďalšie dni, inak to bude riešiť právnou cestou, lebo ževraj som tie 2 dni oficiálne pre firmu pracovala... No ako som písala hore, nemyslím si, že môže niečo proti mne otočiť, ďakujem za prípadne rady 🙂

thirstymonk
2. jún 2024

1. Toto je typicky švarc systém, dobre, že si to nevzala...
2. KEď si ty robila pod menom ineho človeka, prakticky to bolo ilegalne
3. Je to tvrdenie proti tvrdeniu
4. Ak by to majiteľ firmy chcel riešiť právne, tak by sám sebe sral do huby, keďže on za žiadnych okolnosti nemal dovoliť tebe prácu 2 dni pod iným človekom
5. Nemáš sa čoho báť 🙂