Práca na súde

30. júl 2023

Donrý deň,
chcela by som sa opýtať, aka je práca asistenta na súde? Zvyknu dávať aj príplatky? Lebo plat je na zaplakanie, no pracovna doba je fajn. Mam možnosť pracovať aj ako pedag. Asistent, tak zvažujem výhody a nevýhody. Ďakujem za odpovede 🙂

marlen16
30. júl 2023

Ahoj, ano, dostávaš osobny príplatok + za kazdy odpracovaný rok 1% zdvihnutie platu. Osobny príplatok sa odvíja tiež od rokov praxe, ja pracujem ako vyšší súdny úradník a osobny príplatok som mala pri nástupe 50 eur. Praca je to, z mojho pohladu, náročná - nosenie (častokrát) ťažkých spisov, hrabanie sa v zaprasenom archíve, príprava vecí, podkladov pre VSÚ a sudcov, lustrácie v registri, spracovanie rôznych uznesení, referátov, výziev a pod od VSÚ a sudcov…ale záleží na aké oddelenie ideš a akého sudcu a VSÚ dostaneš, ja napríklad asistentkam veľmi máločo davam hľadať spisy, väčšinu si pohladam ja.

autor
30. júl 2023

@marlen16 aha dakujem za odpoveď 🙂 obe prace sú take, ktore by som brala..ale tato sa naskytla skôr a nechcela som aby mi to ušlo, tak uvidim.

mamina7070
30. júl 2023

pedagogicky asistent je menej stresujuce menej zodpovednosti atd a lepsia pracovna doba ako na sude

katkaseiner
30. júl 2023

Ja som prácu na súde milovala (bolo to cca pred 19 rokmi) už vtedy to bol plat na zaplakanie, ale na konci roka boli slušne odmeny (dokonca som mala tuším 4 násobok platu vtedy) , robila som tam 2 roky. Príplatky môžeš mať napr za pohotovosť - na trestnom oddelení. Netuším ako je táto práca platená teraz ale určite veľmi nízko (tabuľkový plat)

autor
30. júl 2023

@katkaseiner ano stale nizko 865 a to od septembra. Taky pedag. Asistent ma okolo 1100 v 6. Triede, kde by som spadala aj ja.

katkaseiner
30. júl 2023

Uff, moje nervy...to po koľkých rokoch? Vedela som že to je málo ale to je az príliš málo. Ja som tam pred 20-21 rokmi nastupovala s platom okolo 7000 Sk...už vtedy to bolo veľmi málo ale popri škole a lacnom súdnom ubytku sa to ako-tak dalo

mogaa
30. júl 2023

Máš VŠ alebo pedagogické minimum? lebo ten pedagogický asistent je s takým platom ak máš VŠ

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. júl 2023

@mogaa mam VŠ a dpš ucitel mš a vychovavateľ

barbora19911
30. júl 2023

Moja mamka robila na súde 31 rokov ako súdna tajomnicka a keď odchádzala do dôchodku mala plat okolo 1300 eur aj so stravnými lístkami ...ale čo viem tak najmenšie platy mali zapisovateľky okolo 700 eur

lucia147852
30. júl 2023

Na ten plat sa namakas. Osobne býva, ale záleží na alebo predsedu a kolegov natrafis a odrazu z osobného nič a oci pre plač. Inak je to zaujímavá práca, mna veľmi bavila, ale po roku som odišla. Kolektív a predseda hrôza. Naprieky, škriepky, donášanie a samozrejme aj plat hral rolu. Ak by som si mala vybrať teraz, na tvojom mieste beriem asistenta v škole

autor
30. júl 2023

Ach tak to ste ma nepotesili. Na vyberovom konani naa bola 20 žien, myslela som si, ze aka super praca mimo toho platu. Ale asi nie 😏

natalia912
30. júl 2023

Robila som asistentku na súde pred materskou a plánujem sa vrátiť,prácu milujem, ja som sa v Tom našla...nehovorím že je to jednoduché, je tam aj zodpovednosť, ale ak ťa to baví, tak nie je čo riešiť...teda až na ten smutný plat 🤣😂

marca12
30. júl 2023

Ak si nikdy nerobila v tejto sfere,bude to pre teba zo zaciatku narocne,ale nic nezvladnutelne. No ja osobne by som brala asistenta ucitela. Predsa lepsi plat,lepsia prac.doba. aj ked asistent ucitela je podcenovana profesia a niektori ucitelia ti daju pocitit,ze si nic,ale takisto sa spravaju aj k sudnym asistentom. Vsetko zalezi,do akeho kolektivu prides. No ja osobne si myslim,ze kazdy by mal robit to,co vystudoval. Predsa len mas vedomosti v ucitelstve,lepsie ich tam vyuzijes.

sim_klocanova
14. aug 2024

@marlen16 Ahoj , mám pár otázok , môžem ?🙂 chcela by som sa hlásiť na VSU

marlen16
14. aug 2024

@sim_klocanova jasne 🙂

sim_klocanova
14. aug 2024

@marlen16 ja mám vs 2 stupňa , je voľne miesto na dočasku len ma zaujíma čo si treba pozrieť lebo určite budú nejaké otázky 🙂

marlen16
14. aug 2024

@sim_klocanova to je veľmi ale veľmi individuálne, každý sud ma iné vyberka, a iné pripadovky, iné otázky na ústnu časť. Test bol v pohode, všeobecný prehlad ale bolo aj par zapeklitejsich otázok. Pripadovka bola náročná (to bola za mna najťažšia časť), a ustna…mne sa to ťažšie hodnotu, pretože som bola tesne pred vyberkom na vsu na vyberku na právneho čakateľa prokuratúry, kde som fakt bola dobre a dopodrobna naučená aj teóriu aj zákony..takze mne sa to vyberko celkovo zdalo byt ľahké oproti prokuratúre, tam to bol masaker, tam som bola na ústnej pod čiarou. A na našom súde sa nerobí rozdiel či ideš na docasku alebo nie, vyberko je rovnaké čo sa týka náročnosti..takze si pozri fakt všetko z obcana, csp, cmp, ssp, obchodu, trest hmota proces, to je gro