Práca na skrátený úväzok a rodičovský príspevok

miska265
17. okt 2018

Ahojte chcela sa poradiť. Som na rodičovskom prispevku a chcela by som sa vratit na skrateny uvazok do povodneho zamestnania. Len ja mam TPP a budem chodiť len 2x do tyždna takze 8x za mesiac. Ako je to s platením ostatnych dni v zdravotne a socialke ked 12 dni v mes som doma. Mam zmenit zmluvu o dodatok? Aj plat sa mi meni. Nebude lepsie urobit novu zmluvu o brigade?a ked sa vratim na TPP az potom sa odhlasit zo Zp a Sp?

klaudia_kaja
17. okt 2018

Zdravim. no to by aj mna zaujimalo ako to je byt na rodičovskom a pracovat na skrateny uväzok a potom ak otehotniem ako to je s materskou ...
@miska265 ospravedlnujem sa za otazku na vyse dufam ze nevadi ... pekny den prajem. 😊😊😊

marka86
17. okt 2018

Ja som na polovicnom p. uvazku a rodicovskom. Nic nikam nedoplacam, ani som nezistovala....vsetky poistenia do soc. poistovne sa platia podla vysky platu, takze vysoke nie su. A keby ze som napr. Na pn alebo materskej tak sa.mi to vypocita iva z toho platu.

klaudia_kaja
17. okt 2018

@marka86 aahoj ty poberaš aj ten rodicovsky tych 214 € ?

ajka0207
17. okt 2018

@klaudia_kaja mam to tak isto ako marka86 , poberam aj rodicovsky prispevok. Akurat ked pojdem na matersku, tak sa pocita z toho skrateneho uvazku.

evittam
17. okt 2018

@miska265 Nic nedoplacas, na RP mas narok do 3rokov veku dieťaťa a môžeš pracovať kolko len chces. Akurát,ze PN,ci OCR budes mat pocitanu zo skrateneho úväzku, MD podla toho ci splnis z oboch PP podmienky nároku na MD.

evittam
17. okt 2018

@ajka0207 Ak tvoj povodny PP trva tak budes mat narok na MD z neho a ak splnis podmienky nároku na MD zo skrateneho úväzku tak aj z neho.

ajka0207
17. okt 2018

@evittam bohuzial ja mam skrateny svoj povodny uvazok, takze toto nie je moj pripad.

evittam
17. okt 2018

@ajka0207 Tak potom nie.

marka86
17. okt 2018

@klaudia_kaja áno...my sme na predlzenom

klaudia_kaja
17. okt 2018

@ajka0207 ďakujem za odpoveď

lavender21
17. okt 2018

Mihál to spomínal v prednáškach, ktoré má na YouTube. Ak ideš pracovať počas rodičáku, máš ísť vždy na novú zmluvu, aby sa ti prípadná ďalšia materská nepočítala zo skráteného úväzku, ale z pôvodného...

ajka0207
18. okt 2018

@lavender21 viem, ale bohuzial zamestnavatel nie je ochotný robiť všetko tak ako by som si ja predstavovala.

miska265
autor
18. okt 2018

Ahojte dakujem za rady, tak sme sa zo zamestnavatelom dohodli na dohode o prac. cinnosti a ked sa vratim zmenime to na povodnu zmluvu. ZP plati zamestnavatel tie dni ktore budem pracovat ostatne dni plati stat kedze som na rodicaku. SP plati zamestnavatel. Ja nemusim nic nahlasovat.