Práca na pošte alebo v Deichmanne

leli11
22. okt 2023

Ahojte. Potrebujem poradiť... prijali ma do dvoch rôznych zamestnaní.
Musím si vybrať medzi prácou na pošte ako priehradkovy zamestnanec alebo v deichmanne ako predavačka. Neviem sa rozhodnúť...
Je tu niekto kto pracuje v jednom z týchto zamestnaní a viete mi napíš plusy a mínusy daných miest???
Ďakujem 😊

milanemila
22. okt 2023

Ja teda nemam skusenost ani s jednou z tychto prac, ale poradila by som ti vybrat si to, kde mas viac moznosti sa nejak karierne posunut (ak teda mas taku ambiciu). Pripadne aka je pracovna doba, kedze obchod (ak je napr v nakupnom centre) byva otvoreny aj do 21:00, co je nic moc ak napr mas deti. Uprimne by som z tych dvoch brala asi skor tu postu.

bronkax
22. okt 2023

Ja tiež nemám skúsenosť ani s jedným ale vybrala by som si to čo si viem predstaviť že mi bude svietiť v životopise a pomôže mi to v získaní lepšieho zamestnania. Vždy je dôležitá tá prax a teda si vyber vždy ten smer ktorým sa chceš rozvíjať.

ukulela
22. okt 2023

Pošta bude zrejme stabilný pracovný čas. Nedele vždy voľné.. Deichmann asi krátky a dlhý týždeň? A tiež záleží kde to je, dojazd,....

leli11
autor
22. okt 2023

@ukulela
Obe pracovné miesta sú v jednom meste, takže dojazd neriešim.
Len sa rozhodnúť správne a neľutovať to potom...

mia2906
22. okt 2023

@leli11 pošta bude asi extrémne nízky plat? Ale zasa, robila som týždeň predavačku a stala som 12 hod na predajni na nohách, to bola čistá katastrofa. Potom som si už našla práce kde som mohla sedieť 😁

leli11
autor
22. okt 2023

@mia2906 tiež sa obávam toho či vydržím na nohách...😁

tanyan
22. okt 2023

Nemám skúsenosť ako zamestnanec, ale zákaznícka politika je v Deichmann určite lepšia ako na pošte - tak možno aj voči zamestnancom...
Záleží aj na flexibilite - práca cez víkend a do večera.
A tiež miera psychickej odolnosti - ľudia kupujúci topánky majú iné problémy ako ľudia na pošte.

freepalestine
22. okt 2023

@leli11 ako ti vyssie spominali, pracovny cas je na poste isto lepsi. Praca v deichmann by bola omnoho fyzicky narocnejsia. Na poste si viac zapojis mozog. Ja by som sla robit na postu radsej.
A vies co, mozes to zobrat ako vyzvu, ze budes jedna z mala milych a usmiatych priehradkovych pracovnicok posty ;)
Drzim palce a gratulujem k “luxusu”, ze si vyberat mozes.

mogaa
23. okt 2023

@leli11 vybrala by som si Deichman....teda minimálne u nás v meste....na pošte sú stále rady a ľudia zazerajú ak funguje z 3priehradok len 1....ľudia sú tam nervózny, každý chce byť hneď vybavený, sedíš a makáš....ale robila mi tam aj známa, z toho čo hovorila nič moc, stále ich tlačili na predaj, či žrebov alebo toho doplnkového tovaru....a teda nebola to len práca za priehradkou ale dvíhali aj ťažké vrecia s poštou.....v obchode sa možno viac fyzicky narobíš, nabeháš, ale zase taká volnejšia práca....

micusa2222
23. okt 2023

@leli11 to je rozhodnutie tvoje,nie na MK..ty predsa musíš vedieť, čo ťa bude baviť, či predavačka, za pokladňou, dokladanie materiálu alebo sedieť na stoličke 8 hodín ? či sa mýlim ?

leli11
autor
23. okt 2023

@mogaa tak ten predaj doplnkového tovaru je aj v Deichmanne a tiež musí človek spĺňať nejaké plány.
Aspoň na pohovore mi to tak bolo povedané...
Ale ďakujem za názor 😊

mia2906
23. okt 2023

@leli11 ako radšej by som šla na poštu ak máš nejaké ambície sa niekam posunúť. Z tejto skúsenosti v CV si nájdeš inú prácu napr asistentka, Office manager ..ale ak nehladas kariérny posun a ide dosť o plat tak Deichmann..daj vedieť ako si sa rozhodla

martinkatinka
23. okt 2023

Financne a vyhodami urcite Deichman. Casovo su tam vseliake smeny, ale zase nemusis sa tolko naucit, co na postu. Tam je toho strasne vela a za malo penazi.

kvetinka75
23. okt 2023

mám známu, robí v Deichmane vedúcu. Tá je celkom spokojná. Pošta - kamarátka odtiaľ odišla. Aj kvôli tomu, že sa veľa miesť zrušilo. Neviem, kde je tá pošta, ale aby sa nestalo, že tam poštu zrušia.

blah24
23. okt 2023

@leli11 mam dve zname a obe z posty utekli. Ze malo penez a hrozni nadrizeni.

martinkatinka
23. okt 2023

@blah24 tiez som si po dvoch rokoch povedala, ze koncim. Skoncila zmluva, skoncila som aj ja 😉 robota ma bavila, ale teda ten system tam, no ako v stredoveku.

slavka1988
23. okt 2023

@leli11 mám skúsenosť s poštou a osobne by som tam nešla ,ako naša vedúca bola jedna katastrofa namiesto pomoci nás buzerovala ako najviac vedela a idu sviatky tých príručných ľudí a dve priehradky tomu nepridali.Naviac platy sú fakt slabé

22abigail22
23. okt 2023

@leli11
Za mňa, pýtať sa na všeobecné skúsenosti je na 2 veci (pretoze veľa veci záleží od toho aky je tam kolektív- či už kolegovia al3bo vedenie). 🤷‍♀️
Skôr by ste sa mali pýtať na skúsenosti v tej konkrétnej predajni či pošty. 🤔

Nemám osobnú skúsenosti ani v jednej ale skúste sa na to pozrieť takto a prirovnať :
1. pracovná doba (+ možnosť nadčasu a práce cez víkend - rešp. ako často by ste museli takto pracovať)
2. mzda (základná mes. mzda + ako často sa zvyšuje + príplatky/bonusy)
3. možnosť kariérneho rastu
4. cesta (ako ďaleko rešp. ako dlho budete denne cestovať)

dubraska
23. okt 2023

osobne by som bola skôr za tú poštu. tam máš aj možnosť sa niekam posunúť, čo sa kariérneho rastu týka a pre mňa by tam bola teda aspoň lepšia pracovná doba. každé z nich má svoje pre aj proti

martinkatinka
23. okt 2023

@dubraska na poste karierny rast? No neviem 😆 mozes sa posunut akurat tak na ine oddelenie, ale vyssie tazko.

paty442
23. okt 2023

Ahoj, pracujem ako priehradkový zamestnanec na pošte. Ja som mala na vyber kuchyňa alebo toto.
Robim tam uz 5 rokov. Ma to svoje plusy aj minusy. Tí ludia 🤦‍♀️ Ja som si spravila odstup a poväcsine uz neriesim,nezapajam sa ,neodpovedam ak pride nervozny k priehradke. To uz fakt ma musi s niecim vytocit aby som vyletela, ale niekedy treba aj tak,lebo toto co si dovoluju poniektorí jedinci je neskutocne, v banke alebo v inej institucii kde tiez cakaju si to nedovolia.
Pracovna doba. My mame 6,5hod. prac uväzok. Plat minimalka, ale ked si zoberies ze mas kratky cas, a realne ani tolko nie si za priehradkou(striedanie kolegyň).
A zamozrejme kolektiv. My sme jedna super partia, baby su perfektne ustretove. Samozrejme mas splnit nejaky a plan ablaa. Ale u nas sa to neberie az tak vazne..
Takze tolko k tomu taky kratky opis. S obchodom skusenost nemam.

petronellla87
23. okt 2023

@leli11 sestra sa vykaslala na pracu na poste kvoli tomu ze ju mohli poslat zastupovat na ine posty v ramci okresu ak im niekto vypadol. To tiez ber do uvahy

martinkatinka
23. okt 2023

@petronellla87 to robi operativny zamestnanec posty, nie priehradkovy. Takze to mohla odmietnut, ak to nemala v zmluve.

denver36
23. okt 2023

Ahoj, ja som pracovala v deichmanne a bolo to super 😊 ale mne nevyhovovala pracovná doba

simca06022011
23. okt 2023

nepises o ponukanej mzde nic. Praca v obchode je urcite vacsi klud ako za okienkom na poste, na druhej strane v obchode = vacsia fluktuacia. Pracovny cas je totalne rozdielny. Niekomu ale vyhovuje robit napr. do 21vej a mavat podla sluzieb volno aj pocas tydzna atd. Neviem ako presne vychadzaju sluby na postach, ked maju pracovnu dobu napr. 8-19
A popravde, prebehni sa po daichmane, ziande hyperaktivne predavacky, co by lietali cely den za zakaznikom som tam nestretla. Myslim, ze povacsinou budete doplnat tovar, ukladat, ked niekto bude potrebovat tak hladat velkost a pod.
karieriny rast by som nejak extra necakala na ziadnej z tychto pozicii, ale ta posta mi pride stabilnejsia praca ako obchod.

petronellla87
23. okt 2023

@martinkatinka aha pardon to som nevedela...Tak beriem spat🙂

mufka1
23. okt 2023

@leli11 Ahoj napíš si co je pre teba dobre a co ti najviac bude vyhovovať. Ja osobne nemám takú prácu ako píšeš ale kamoška je poštárka v malom meste ona roznasa postu .Záleží ci pošta okienko alebo vonku terén.
Takže čas do prace je ráno o 5 h všetko si nachystať a o 7:30 vyráža na roznasanie.Prsi neprší,teplo ,zima lad,fujavica proste musí ísť keď niekto vypadne musí ešte aj zastupovať. Príchod do prace ma okolo 13 h a potom ide domov keď si správy svoje co ma .
Je to dosť náročné na bicykli nájazdy veľa km ,koľko krát bola napadnutá psom aj rómskou komunitou .
Keď si pri okienku baby chodia na 7 h a sú v teple obetujú podľa dohody a WC majú k dispozícii kedy chcú na rozdiel od vonkajšieho roznasania. Jedine co je tam dobre pracovný čas a to ze mas volne víkendy.
Daichman to máš na zmení asi krátky a dlhý deň alebo deň robíš deň voľno.
Si v teple ,máš wc kedy potrebuješ,obed podľa dohody s kolegyňou, Sobota nedeľa stále v práci bohužiaľ. Niekomu to vyhovuje inému nie .Zober si všetko dobre a zle a rozhodni sa podľa toho .Ono ma všetko svoje dobre aj zlé. Ja pokiaľ by to bola pošta pri okienku asi by som brala toto pokiaľ rozdávanie to asi nie kvôli počasiu a tým ze ty nemá vonku kto pomôcť keby ta niekto chcel napadnúť. Držímpalce 😊

masinka
23. okt 2023

Ani s jednou pracou skusenosti nemam, ale este by som zvazila napr. hmotnu zodpovednost ci a aka tam je. V obuvi ti mozno odskacka niekto obuty v jednej topanke a daju ti preplatit cely par, na poste robis s vacsimi obnosmi penazi a manko tam mozes mat podstatne vacsie. A tiez aj ake je demograficke zlozenie v okoli, aby ti tam nechodili nadavat grupy sklamanych Matovicovych volicov ze nedostali 500 E.

kacena2022
23. okt 2023

@leli11 Ahoj,ja pracujem na pošte ako dorucovatelka.Mne vyhovuje pracovná doba od 7 do 15 v pohode stíham škôlku a poobede mám kopa času tráviť s deťmi.Vikendy a sviatky voľné.

domkakvet
23. okt 2023

@leli11 nepracovala som ani na jednom mieste, ale rozhodla by som sa podla pracovneho casu.