Práca na polrok

25. dec 2021

Čaute, na začiatku budúceho roka plánujem nastúpiť do práce, ale v septembri chcem ísť na VŠ, takže hľadám niečo na ten polrok. Mám vyštudovanú obchodnú akadémiu, hneď som šiel študovať ďalej na VŠ, no v danom odbore nechcem ďalej pokračovať a preto si na ten polrok niečo hľadám. Zatiaľ ale na každú kvalifikovanejsiu pozíciu bola zmluva nastavená tak, že ak do nejakej doby odídem, budem musieť preplatiť všetky školenia, čo som absolvoval, preto som sa chcel spýtať, či neviete o nejakej práci, odbore, kde by človeka zobrali aj na polrok. Viem, že obchody hľadajú ľudí stále, ale tam by som nerád išiel, takže ak viete o niečom tak prosím o radu

ivkazba
25. dec 2021

Na každú kvalifikovanejšiu pozíciu bola zmluva urobená tak, že bolo potrebné platiť zaškolenie pri skorom ukončení PP? O aké pozície ide? Takto postavené zmluvy má v súčasnej dobe už minimum spoločností, skôr je to výnimočné a to najmä vzhľadom k tomu, že v minulosti viaceré veľké firmy prehrali v tomto súdne spory s ex-zamestnancami.

janai1
25. dec 2021

Prepáč, ale neviem si predstaviť tie kvalifikované pozície pri ktorých by si si musel zaplatiť školenie ak dáš výpoveď a hlavne po ukončení OA... Napadaju mi iba firmy typu OVB a ver, že tam nechceš ísť

savanna
25. dec 2021

V beznych korporatoch si za ziadne skolenia platit nemusis a odist mozes, kedy chces (akurat pri 6 mesiacoch treba pocitat s mesacnou vypovednou lehotou).