Práca na polícii s titulom JUDr.

hejyou
21. jan 2021

dobry den,prosim Vas robi niekto u policii,s pravnickym titulom JUDr.? Ak ano, je potrebne k tomu este urobit kurzy alebo staci mat pravo.(myslim napr.9 mesacny kurz v Pezinku,co je stredna policajna skola) ..ci netreba.
Diik

duracellko
21. jan 2021

to je vtip?

hejyou
autor
21. jan 2021

@duracellko nie co je na tom vtipne? Takto pracuje kamoska v BA,kurz si urobila pred 12 rokmi,je pravnicka,tak ci to plati este aj teraz ci netreba

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hejyou
autor
21. jan 2021

@ibrunova vdakaa idem to vygooglit,alebo sa ich rovno spytam ak nic nenajdem ;)

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
21. jan 2021

@hejyou Tak musíš absolvovať SOŠ

malinoismum
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
21. jan 2021

Ja mám JUDr...
len akosi nechápem tvojej otazke skus mi napísať IP.
Poradím ti rada.

malinoismum
21. jan 2021

Aby sme to správne nazvali- nieje to kurz ale kvalifikácia.

ibrunova
21. jan 2021

@malinoismum je to stredná odborná škola PZ

malinoismum
21. jan 2021

@ibrunova áno.

ibrunova
21. jan 2021

@malinoismum ja ju chápem, pýta sa, či ako absolvent práva môže nastúpiť k polícii bez tejto školy.

malinoismum
21. jan 2021

@ibrunova u mna nepotrebovali

malinoismum
21. jan 2021

Ale ja som mala už počas VS hotové rôzne skúšky, (kriminalistika, krimonologia a mnoho iných spoločných s kvalifikáciou)
dokonca aj zbrojný - takze sa to určite posudzuje individuálne.

ibrunova
21. jan 2021

@malinoismum áno, je tam aj veľa výnimiek na niektoré funkcie.

duracellko
21. jan 2021

@ibrunova no, ak mam chapat - nie rozumiet absolventovi VS s titulom JUDr., tak kde sme? jedna pravnicka nie je schopna zrozumitelne skoncipovat vetu, SAMA si zistit podklady pre vykon sluzobneho pomeru, co je schopna - pytat sa na to na modrom konikovi a ja ju mam chapat? a preto to tak vsade na Slovensku vyzera ako vyzera IQ tykve, korupcia a zmar.

malinoismum
21. jan 2021

@duracellko a to si ešte nebola u nás v zbore 😀👍🏼

duracellko
21. jan 2021

@malinoismum ale ano, mam svoje skusenosti, myslela som, ze horsie byt uz nemoze, ale vidim, ze moze

mistymay33
1. feb 2021

@ibrunova uz to tak nie je, ze ked niekto nastúpi z civili s vysokou školou a s titulom, ze musi absolvovať dostojnicku skolu?

ibrunova
2. feb 2021

@mistymay33 nie, iba SOŠ. Lebo dôstojnícku treba vtedy, ak ideš na niektorú funkciu, ale na základný útvar ti je na dve veci.. Ale sú výnimky, ak ideš priamo na tú funkciu (v praxi málo pravdepodobné, ale semtam sa stane). Ale aj dôstojnícka sa už študuje celkom inak ako kedysi.

mistymay33
2. feb 2021

@ibrunova Jaj Ano mas pravdu, ak ide na základný útvar, tak Ide studovat na SoŠ.
Ale je mozne ze by mohol niekto nastúpil rovno za vyšetrovateľa a tym padom by isiel na dostojnicku? Niekedy to tak bolo, ale teraz fakt neviem ako je to vymyslene s tym kariérnym postupom. Niekedy neboli v praporcickYch hodnostiach ludia s vysokoškolskými titulmi.

ibrunova
2. feb 2021

@mistymay33 U nás je 2/3 oddelenia ľudí s VŠ na práporčíckych. Kam by sa popchali na dôstojnícke miesta? to nie je reálne. Aj veľa ľudí s APZ.. Na vyšetrovateľa iba ak by sa miesto nepodarilo obsadiť výberovým konaním, a to nie je momentálne reálne.