Práca na plný úväzok a u druhého zamestnávateľa na čiastočný alebo dohodu

bale1rinka
2. feb 2024

Ahojte,
Neviete nahodou kolko hodin mozem pracovat u druheho zamestnavatela? U prveho na inu cinnost pracujem fyzicky 8hod/den.
Na dohodu je to len 10h/tyzden?
Na ciastocny mozem 20hod/tyzden?
Nakolko by to bola praca z domu...
Dakujem

martinkatinka
2. feb 2024

Koľko len chceš

negymama
2. feb 2024

mozes kolko len chces a stihas.

bale1rinka
autor
2. feb 2024

@martinkatinka mozem mat dvoch zamestnavatelov a u oboch robit 8hodin?(u druheho iba z domu)

bale1rinka
autor
2. feb 2024

@bale1rinka no 8 hod by som asi nedala...ale 20hod/ tyzden ano.

aliziana
2. feb 2024

@bale1rinka môžeš koľko vládzeš, len ak je práca podobného (konkurenčného) charakteru, mala by si mať súhlas od 1. zamestnávateľa

bale1rinka
autor
2. feb 2024

@aliziana jedno su rozpocty,to by som robila z domu v programe a druhe je administrativa.

martinkatinka
2. feb 2024

@bale1rinka mozes

bale1rinka
autor
2. feb 2024

@bale1rinka je to aj podla zakona rozdelene,jedno je zaradene do2stupna narocnosti prace a druhe_rozpocty_ je3stupen narocnosti prace

eleanor2510
2. feb 2024

@bale1rinka nezalezi na narocnosti prace ani na tvojej pozicii. Firma, pre ktoru pracujes, nesmie mat konkurencny predmet cinnosti. Ak nema, mozes pracovať na x plnych, ciastocnych a hocijakych uvazkov, ak to stihas

bale1rinka
autor
2. feb 2024

@eleanor2510 jedna firma je sukromna stavebna teda v tej oblasti pracuju ich ludia a druha je statny podnik nic nestavaju ani nemaju nic s stavbami po slovensku...tak by to malo byt OK
A co s dovolenkou?ked ju budem mat automaticky nahlasim D v druhej praci? Neviem si predstavit,ze je to ok,ze nahlasim si dovolenku v tej praci co fyzicky robim kvoli tomu aby som mohla doma robit pre tu druhu firmu...PNka? Tu asi tiez nebudem moct vykazat v druhej firme,ze som pracovala😂 na PN nechodim,ale tak clovek nikdy nevie...

eleanor2510
2. feb 2024

@bale1rinka no to je uz riziko dvoch a viacerych zamestnaní, o celej dovolenke rozhoduje zamestnávateľ, takze teoreticky takato situacia moze nastať, v druhej praci ta môžu akurat potrebovat a doovlenku ti nedaju. Zavisi to od dohody s nimi

negymama
2. feb 2024

na dovolenku mas narok v oboch pracach. Inak svagor tak robi, pracuje pre dve firmz, a v jednej vyberie dovolenku aby doma pracoval v druhej. No ale jeho vec , ked to nepotrebuje na zotavenie.

bale1rinka
autor
2. feb 2024

@eleanor2510 jedine v prvej praci, v administrative mi mozu siahnut na celu dovolenku a tam ma potrebovat v urcity cas pracovny no na 100 percent nie po 15.00,v druhej budem na trvalej home office a isto nemusim tam byt od rana,robim tam 10r.,vsak ked tam budem kazdy den po 15.00 a 13.00🤪 z domu mozem robit aj v sobotu,nedelu a tym padom nie v pondelok,ut...sef aj tak chodi do roboty kazdu stredu az...vsetko urobim na dialku...

eleanor2510
2. feb 2024

@bale1rinka no tak to zavisi od toho, ako mas nastavenu tu prácu na home office. Ak sa to da robit tak, ako pises, tak potom nie je problem. Su prace, kde je sice 100-percentny home office, ale musis robit v presne stanovenych hodinach od-do, lebo musis byt k dispozícii v tom case, akoby si bola v kancelarii. Ak to je u teba taketo flexibilne, tak si to budes vediet zariadiť