Práca na obecnom úrade

8. júl 2024

Dobry den, chcem sa s Vami poradit, aku mzdu by ste si vypytali za pracu na obecnom urade
s touto naplnou prace? Ak pracujete na obecnom urade, ste s pracou spokojne? Dakujem.

spracovanie personalnej a mzdovej agendy
spracovanie danovych hlaseni, danovych prehladov
daňové priznania, rocné zuctovania, statisticke hlasenia pre vsetky agendy
komunikacia s uradom prace, s poistovnami, opatrovatelska sluzba
najomné zmluvy k obecnym pozemkom
administrativna agenda, hlasenia v obecnom rozhlase
uzivanie verejneho priestranstva a predaj na trhovisku
pokladna
overovanie listin a podpisov
vydavanie rybarskych listkov

peter0123
8. júl 2024

Vo verejnej správe sú tabuľkové platy, čiže veľmi vyskakovať sa nedá, robím skoro všetko čo si vymenovala, vzhľadom tomu že sa jedná o menšiu obec mám čiastočný úväzok a tomu zodpovedajú plat na míle vzdialené od toho čo som mala v súkromnom sektore

autor
8. júl 2024

@peter0123 Jasne, toto samozrejme uplne chapem, ze v sukromnej firme by bol ten plat uplne niekde inde. Ked sa mozem spytat, kolko hodin denne pracujes, ked mas ciastocny uvazok?

peter0123
8. júl 2024

5h ale nie každý deň a pritom ďalšiu prácu HO

peter0123
8. júl 2024

@peter0123 nájdi si tabuľky pre verejnú správu, podľa praxe a kvalifikácie sa vieš zaradiť a nečakaj zázraky

autor
8. júl 2024

@peter0123 Pozeram tu tabulku akurat, no len skoda, ze neuviedli platovu tiedu.
Toto je ponuka, kde je skoro 3000 obyvatelov. Trochu sa bojim, ci by som tu pracu zvladla ☹

catherine87
8. júl 2024

Pracujem už 17 rokov, záleží aj od vzdelania, počet rokov zapocitanej praxe, zvládnuť sa to dá, len si treba uvedomiť, že je to práca s ľuďmi.

autor
8. júl 2024

@catherine87 Vzdelanie mam stredne, ekonomickeho smeru, ale som uz 3 desatrocia po skole a nikdy som tuto pracu nerobila. Praca s ludmi mi vobec nevadi, v tomto smere som kludna a odolna, bojim sa, ci zvladnem tie danove veci, prehlady, priznania a pod.

peter0123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peter0123
8. júl 2024

Príloha 1 k zákonu č. 553/2003

monika2503s
9. júl 2024

Tak toto je taka napln prace pri 3000 obyvateloch,ze az.. ale zvladnut sa to urcite da. A okrem tabulkoveho platu existuje osobny priplatok,ktory Ti starosta pripadne veduci moze dat. Tazko povedat vysku platu,zalezi aj od regionu. Drzim palce =)

autor
9. júl 2024

@monika2503s Je to vela cinnosti pre jedneho cloveka?

peter0123
9. júl 2024

Pracovala som aj na obci cez1000oby ale niekedy prešiel týždeň a nebolo treba overovať čo je max5min., ryb. lístky raz za mesiac tiež menej ako 5min. nájomníci sa tiež asi nemenia každý deň, hlásenie v rozhlase tak 1-2x do týždňa 5 minút práce. A všetky mesačné výkazy, prehľady hlásenia štatistiky robí software
Zrejme na účtarinu, rozpočtarinu dane z nehn, psov, poplatky za odpad atď je tam iná pracovníčka

monika2503s
9. júl 2024

No napr. Personalna agenda. Kolko zamestnancov je na obci? To je vzdy robota po 30. V mesiaci na par dni. Najom pozemkov..to nie je len tak. Ide to cez OZ, zamery,verejne sutaze.. hlasenie u nas aj 3x denne,to iste predaj cez leto kazdy den nejaky predajca. Ale nemyslim ze je to nejako nezvladnutelne..len velka oblast zamerania