Práca na "monkey job" v Bratislave Swiss RE a iné spol.

sbear
11. feb 2021

Ahojte,
chcem sa opytat, ako je to s pohovormi a pracovnymi ponukami v Swiss RE.

Dlho som robila v DELL, ale stale na tom istom oddeleni, nikdy som nemala chut sa driapat hore po rebriku. DELL ale teraz prepusta, neviem presne kolko ludi, kedze je to tajne vraj. Ale odhadujem, ze 100 zamestnancov tento polrok. IBM, Johnsons Controls, Lenovo tiez redukuju stavy.
Vizera to, ze Swiss RE tu zatial zostava. Ale na take monkey jobs za 1100 EUR v hrubom sa dost ludia stazuju. Ja beriem aj to uz teraz, nemam na vyber. Excel mam len uroven bezny uzivatel.

Ako je s pohovormi. Swiss RE neprepusta? Tieto velke firmy idu do Indie, Panamy, Malysie, Rumunska. Mam pocit, ze ostavaju len vysoke pozicie a ludia so znalostami alebo "diplomati"

Onac som doost stratena, vobec som neratala, ze nase oddelenie takto presunu.

Jazyk viem Anglictinu, Nemcinu len biedne.

Dakujem.

vikusjk
11. feb 2021

@sbear ahoj, Swiss Re neprepusta a ani o nicom neviem. Anglictina je corporate language, takze ak ju mas na komunikativnej urovni, tak je to dobry zaklad. Co presne v Delli robis? Vies urcite, ze ta prepustia? Ak ano, pockala by som na to, lebo vam budu musiet vyplatit odstupne.

juliet86
11. feb 2021

@sbear pocuj mozno by ta zaujali aj ine firmy co expanduju skus napr dedoles.sk obsadzuju stovky pozicii pripadne amazon. dobre su na tom napr aj orange pripadne kurierske firmy plus napr bolt wolt vela stastia

nikaluk
11. feb 2021

@sbear mozem vediet na akom oddelenie a akych sa to tyka? S kludom aj do spravy dakujem.

sbear
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sbear
autor
11. feb 2021

@juliet86 do Amazonu islo strasne vela ludi z nasho oddelenia v minulosti. Ale vsetci vedeli nemcinu B2 a komunikativna uroven.

vikusjk
11. feb 2021

@sbear inak mne sa strasne protivi to oznacenie, ze monkey job... brrrr

sbear
autor
11. feb 2021

To som citala dnes rano, ze sa tomu tak hovori. V skutocnosti od rana do vecera riesim len same issues. To by opica nevedela...

nikaluk
11. feb 2021

@sbear cize tie finance oddelenia by mali byt v pohode?

sbear
autor
11. feb 2021

dedoles.sk hlada tiez len samych IT. Ja s IT neviem nic

sbear
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaluk
11. feb 2021

@sbear i6 je uz advisor? Ja som momentalne na materskej cize som mimo ale planujem zacat riesit navrat.

sbear
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
11. feb 2021

@sbear tie “issues” nebudu ani v Indii vediet riesit. Kto pozna ich mentalitu vie o com hovorim. Mozno ludia co studovali v zahranici. Lebo ked tu v Europe korporacie nechaju management, musia byt schopni s tou Indiou vediet komunikovat a spolupracovat.

sbear
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vikusjk
11. feb 2021

@sbear podla mna to, ci sa niekam "vystveras" zalezi hlavne na tebe. Ak ste mali otvorene vyssie pozicie, applyovala si? Bavila si sa s manazerom o tom, ze by si sa chcela posunut? Na tu vetu "v podstate nic neviem" prosim ta co najrychlejsie zabudni, lebo ak si to budes ozaj o sebe mysliet, bude to z teba citit aj na pohovoroch a nikam ta nevezmu. Musis najst pozitiva na svojej praci a dovod, preco si tu pracu robila tolke roky. Co si sa naucila. Vzdelavanie tiez zacina u teba, ty sama musis byt tym hnacim motorom. A dolezita je tiez motivacia, musis uz na pohovore ukazat, ze ju mas. Drzim ti palce ;)

lauritka
11. feb 2021

ja som našla takuto definiciu pre "monkey job" a tam sa spominaju burgre 😀
What are you looking for?
Search
definithing > monkey job
monkey job
"a repet-tive task, especially one requiring little or no conscious thought.
flipping burgers is such a monkey job."
ja pracujem tiež v IT sektore, costumer care a tiež riešime "issues" ako back office, ale toto spojenie by ma veru nenapadlo 😀 a nemyslim, si že nepouživame mozog, praveže musime vediet ako vyriešit požiadavku a to bez určitých znalosti, školeni a "advanced experiences" proste nejde.

sbear
autor
11. feb 2021

musela som nieco vymazat, koli zmluve v praci