Práca na doma alebo podvod?

esmera50
11. júl 2022

ahojte, viem, že už to tu bolo, ponúkajú na dom z ČR kompletizáciu výrobkov a písanie letákov, mám tu link: https://www.kompletace-doma.cz/ toto sa mi zdá, že nie je podvod, a vám? naozaj to funguje, môžem zarobiť aj 500 euro mesačne za to? Raz som tak kdesi poslala poplatok odpredu a viac sa neozvali, myslíte, že títo budú seriózni? Ďakujem za rady

martinkatinka
11. júl 2022

@esmera50 poplatok dopredu? Nie, to seriozne rozhodne nie je.

hiro
11. júl 2022

Staci trosku googlit. Tuto a dalsie firmy ma jeden clovek:

https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/3474670/
Ersitech s.r.o.
TINOTREX s.r.o.
Zormico s.r.o.

https://www.facebook.com/1729704917141025/posts...

Dobrý den, docela by mě zajímalo, jestli někdo podal tu hromadnou žalobu.

Byla bych ráda za nějakou odpověď. Docela mi zaráží, že na webu emimino, na tomto i na jiných je tato firma Selvintech označována jako podvod a recenze na ni jsou roky staré. Nedokážu pochopit, proč tedy tato firma stále existuje a má stále stejný název i adresu. Je škoda, že mě nenapadlo si přečíst recenze, než jsem udělala tuto nesmyslnou věc a také na to doplatila. Samozřejmě je to postavené na hlavu, sám materiál o sobě nestojí ani třetinu ceny co jsem zaplatila a výrobky jsou po kontrole opravdu vráceny. Na jedné stránce jsem dokonce našla fotky výrobků před kontrolou a po kontrole. Očividně to vracejí rádi poničené. No vzhledem k tomu, že je drátek poměrně tenký a zamotává se výrobek nejde potřebně utáhnout jako to mají na vzorku. Navíc nevrací peníze ani za materiál, což mi přijde jako uplný nesmysl.

Mám vystudovanou oděvní školu, jsem zručná a chtěla jsem si takhle po večerech přivydělat peníze. Sama si říkám, vždyt v dnešní době, kdy na vše jsou zákony a lidi se mohou aspon trochu bránit se najdou stále takové podvodné firmy. A upřímně lidi si to dělaj i sami , nikam se nic nenahlašuje, nic se neoznamuje, Popravdě ani já nevím jak to řešit a sama něco někam oznamovat jsem ... Ale štve mi to. Peníze zpět nedostanu. A z korálků si vyrobím holt andělíčky pro svoje učely a někomu to daruji či prodám.

hiro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiro
11. júl 2022

Nebudem to cele spamovat, tu: https://www.kurzy.cz/nazory/A-V-T-34050-TP-O/

certica22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
11. júl 2022

@certica22 MLM 😁

elizabet173
11. júl 2022

@certica22 pravidla si citala?

melanta
11. júl 2022

@certica22 aké konkrétne podnikanie môžem budovať? Prosím o konkrétne info, vďaka.

esmera50
autor
11. júl 2022

@martinkatinka ale ten pýtajú všade...

elizabet173
11. júl 2022

@esmera50 vsade pytaju poplatok? No ked za orientujes na taketo pofiderne inzeraty, ani sa nedivim.

esmera50
autor
11. júl 2022

@hiro čiže ej to celé podvod?

esmera50
autor
11. júl 2022

@elizabet173 tak vieš o niečom na doma, kde nepýtajú vopred nič?

melanta
11. júl 2022

@esmera50 sú desiatky pozícií, kde neplatíš vopred nič. V konečnom dôsledku, v žiadnej normálnej práci človek neplatí zamestnávateľovi vopred. Bez ohľadu na to, či ide o prácu na doma alebo nie.

esmera50
autor
11. júl 2022

@melanta áno, ale ja som myslela napr. na kompletizáciu výrobkov, viem, že iné práce na doma nemajú poplatky :D

buberova
11. júl 2022

U nás vo firme tiež majú fyzické osoby na dlhodobú spoluprácu ktoré doma kompletizujú výrobky alebo polokomponenty... Určite sa vopred nepýtajú žiadne poplatky

esmera50
autor
11. júl 2022

@buberova jééj, dáte mi kontakty? prosím, potrebujem zarábať, mám VŠ,a le tu v SR je to fuk...musím mať prácu s normálnym platom, prosím moc, môže aj administratívu na doma to je jedno, napíšete mi IP?

buberova
11. júl 2022

@esmera50 nerobí sa administratívna, len skladanie komponentov.. a robia to len tu ľudia z mesta a z väznice, pokiaľ viem teraz je plno...

esmera50
autor
11. júl 2022

@buberova uf, ale prosím, neopýtate sa mi na to, aj tak? treba skúšať....

esmera50
autor
11. júl 2022

Keby ste ktokoľvek vedeli o nejakej práci, či už na doma alebo tak, napíšte mi IP, prosím!

jasminka548
11. júl 2022

@esmera50 ja pracujem z domu pre call centrum a nic do předu sa neplatí.Ak ta baví telefonovať,máš počítač a mikrofón so slúchadlami a chuť pracovať ,môžeš zarábať
ja robím pre Dáta collect,ale sú aj ine

esmera50
autor
11. júl 2022

@jasminka548 áno, aj jas om chcela, ale nevzali ma, máte voľné miesto? sluchátka musím kupiť jedine....

elizabet173
11. júl 2022

@esmera50 nemôžeš sa zamestnať? Musí to byť práca na doma?

esmera50
autor
11. júl 2022

@elizabet173 nemusí, lenže dochádzať môžem len do blízkych miest,a by sa to oplatilo...

martinkatinka
11. júl 2022

@esmera50 treba hladat. Tu zrejme ponuku nedistanes

esmera50
autor
11. júl 2022

@martinkatinka nuž, človek nikdy nevie...či aj tu nie...ešte sa mi môže niekto ozvať aj neskôr

martinkatinka
11. júl 2022

@esmera50 ale ved si ani nenapisala, ze co vies, tazko sa ti pohrnu ponuky 🤷

esmera50
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
11. júl 2022

@esmera50 tak nech mi dotyční napíšu? Vážne? Živím sa ako headhunter, z môjho pohľadu tu teraz riešime to, že ty si hľadáš prácu. Ale čakáš, že iní ti budú písať a riešiť tvoju kariéru? To si sa celkom pomýlila, funguje to inak. Ja iných kontaktujem vtedy, keď už majú skvelé doporučenia a chcem im niečo ponúknuť. V tvojom prípade si to ty, kto má mať aktivitu. A čo sa týka toho, že dochádzať nie alebo iba do blízkeho okolia. Nuž ak niečo niekto chce, dochádza aj hodinu vlakom. Tisícky ľudí tak denne dochádzajú. A aj za nízke mzdy. Pretože majú zodpovednosť a lepšie dochádzať za nízku mzdu ako nerobiť vôbec.

esmera50
autor
11. júl 2022

@melanta tak ale toto je iba fórum, nie hľadanie práce oficiálne, ja aktivitu mám, ale ak sa mi nikto neozve, ako mám vedieť, čo kto ponúka?