Práca na dohodu verzus práca na zmluvu

lenusska87
19. feb 2017

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Mám možnosť nastúpiť do práce, s tym že si môžem vybrať či chcem pracovať na dohodu alebo normálne na pracovnú zmluvu, s tym že tam asi bude možnosť práce z domu. Prosím poraďte čo by bolo vhodnejšie, mám malú dvojročnu dcérku, ktorá, ak teda zoberiem tu prácu, pôjde do škôlky. Ďakujem za rady

evittam
19. feb 2017

@lenusska87 Pracovna zmluva.

adsumus
19. feb 2017

@evittam prečo pracovná zmluva? viem že máš asi na mna alergiu, ale toto ma zaujíma, dakujem.

evittam
19. feb 2017

@adsumus Lebo tam ma narok na dovolenku,stravne listky.

adsumus
19. feb 2017

@evittam a čo sa týka daní? platí menej alebo rovnako? potom aj straobný dochodok, neotravujem ťa moc?

evittam
19. feb 2017

@adsumus Dane sa platia rovnako. A normalne sa platia aj odvody uz aj z dohod-akurat z dohody na nepravidelny prijem sa neplati NP a PvN.

nivea777
19. feb 2017

@lenusska87 jasne že zmluva

adsumus
19. feb 2017

@evittam a dohoda sa započítava do starobneho? dane s platia rovnako aj zdravotne odvody? jediný rozdiel je teda tie dovolenky a stravenky?

evittam
19. feb 2017

@adsumus Ano.

lenusska87
autor
19. feb 2017

A majú tie dohody vôbec aj nejaké výhody? Pre nás ako zamestnancov...alebo vôbec, absolútne sú nevýhodné?

adsumus
19. feb 2017

@evittam ešte by ma zaujímalo prečo zamestnávatelia tlačia ludí do dohod.

evittam
19. feb 2017

@adsumus Neviem. Mne osobne sa nic take nestalo. A mozno prave kvoli tej dovolenke a stravnemu.....

adra22
19. feb 2017

určite zmluva .

adsumus
19. feb 2017

@evittam no tak som sa zasa nič nedoznala od teba, nevadí. rad dalej.

jeennyv
19. feb 2017

@adsumus do dohody za to, ze vacsina dohodarov je na up..plati on za nich zdravotku a cez up na dohodu mozes zarobit len do 150e a na zmluve v praci mas potom uradne plat do tych 150e a ostatok ti vyplatia bokom..cize zamestnavatel za teba nehradi zdravotku ani velke odvody..

evittam
19. feb 2017

@adsumus Nic si sa nedozvedela?!
Tvoje provokacie su fakt ubohe....

evittam
19. feb 2017

@jeennyv Vidis,to ma vobec nenapadlo. Nebrala som to "cez UP". Rozmyslala som nad zamestnancom čo nie je na UP.

adra22
19. feb 2017

@adsumus akože a čo ti
@evittam nezodpovedala? Ved ti opovedala na každý tvoj komentár,

adra22
19. feb 2017

@jeennyv áno áno presne tak. A akože neplatí zdravotku? Podla mna platí aj zdravotku akurát iba z daneho vymeriavacieho základu.

evittam
19. feb 2017

@adra22 Toto je zbytocne riesit. Mala som pochopit,ze ma chce len provokovat a nie,ze sa slusne pyta a ma naozaj zaujem. A dik.😉

evittam
19. feb 2017

@adra22 Inak to s tou ZP sa ani mne nepozdava.....

adsumus
19. feb 2017

@adra22 asi máš pocit, že mi zodpovedala ale ja ho nemám, prepáčte.

adra22
19. feb 2017

@adsumus a na čo konkretne ti neodpovedala? Ako fakt ma to zaujima lebo teda citala som si to ešte raz a nevidim otazku na ktoru nebola daná odpoved.

adsumus
19. feb 2017

@adra22 15:28 odpoved bola neviem, ešte sa s tým nestretla, ja mať tak učtovníčku, tak sa podakujem teda.

evittam
19. feb 2017

@adsumus Este,ze ty si ta dokonala co vzdy vsetko a hned vie a na vsetko ma hned odpoved! Si len smiesna a zosmiesnujes sama seba svojimi provokaciami slusnych ludi-nic viac a nic menej.

adra22
19. feb 2017

@adsumus však ti odpovedala že nevie že sa tým nestretla aby ju zamestnavatel tlacil do dohody a zároven si myslí že kvoli dovolenke a stravnemu. A ako vieš že robi účtovničku a áno ty vo svojej profesii ovladas uplne všetko na 100% . Nieje nič co na isto nevies áno? TAk to si potom mega žena.

adsumus
19. feb 2017

@adra22 ale prosím ťa, pýtala som sa nedoznala som sa, nič viac.

evittam
19. feb 2017

A ucime sa cely zivot. A ano ani ako uctovnicka s pomaly 20 rocnou praxou neviem vsetko -to sa ani neda. A nemam problem to priznat.

adra22
19. feb 2017

@adsumus ježiš prepáč ale fakt sa s tebou nedá ma aj mrzí že som an teba vobec reagovala....

adsumus
19. feb 2017

@adra22 jas a tiež cudujem, čo si reagovala, baba nevie, tak nevie. treba ju napomenuť a nie rypať do ludi, ktorí sa chcu poučiť.

adra22
19. feb 2017

@adsumus neviem kto tu rýpe ak sa chceš poučit prečitaj si zákonnik práce zákon o socialnom poistení, zákon o zdravotnom poistení tam určite nájdeš odpovede na tvoje otázky 😉