Práca na dohodu popri úradeu práce

annie13
10. feb 2015

Mohla by som poprosiť o radu. Som evidovaná na ÚP a naskytla sa mi práca ale len na dohodu. Viem že podmienkou na UP aby ma nadalej popri dohode je neodrobit viac ako cca 140. Kolko je to teraz presne? Zaujíma ma však, že mi navrhli, že potrebujú častejšie, Tak že mám z UP odisť. Tým pádom si musim odvody platiť ja že? V akej výške? Keby som tu sumu zarobku prešvihla, UP ma vyradí. Ked ukoncím dohodu vezmem ma UP naspäť?

Oni mi teraz sľubujú že budú potrebovať aj na viac hodín, ale čo ked to tak nebude a ja oddídem z ÚP a potom nebudem mať ani z čoho platiť tie odvody.

Ďakujem za každú radu 😵

astonka
10. feb 2015

@annie13 no to by ti mali vysvetliť na urade prace toto všetko kolko možeš odrobiť aby si niečo neprekročila...ešte firma ktora ti to ponuka nema učtovničku? tie to tiež ovladaju-teda aspon ta naša ano...

annie13
autor
10. feb 2015

@astonka ved prave oni po mne chcu aby som odišla z UP a bola k dispozicii aj castejsie a bojim sa ci nespravim blbost ked odidem z UP

annie13
autor
10. feb 2015

@zalka ty si mi vela krat pomohla nevedela by si mi poradit dakujem

hradnapani
10. feb 2015

@annie13 pokial sa nemylim, tak odvody tu bude strhavat priamo ten zamestnavatel. Tu hranicu teraz presne neviem, ale asi to zostane okolo 140 eur. - z nich ti cca 40 strhne zamestnavatel na odvody a dane a tebe zostane okolo 100 eur v cistom. Odvody platis v pripade dohody len vtedy, ked mas zarobok. Ine je to u zivnostnikov, ktori odvody musia platit, aj ked zarobok nemaju.

astonka
10. feb 2015

@annie13 no neporaditm ti, ale chapem tvoje obavy...pouvažuj hlavne sa porad a nesplaš sa...

zalka
10. feb 2015

@annie13 ak by si zarobila viac, z UP ťa vyradia.
A odvody platiť nemusíš ak zamestnávateľ vykáže, že si robila každý pracovný deň. Vtedy odvody sú platené z platu, a nič nedoplácaš.
Ak by ti zamestnávateľ vykázal, že robíš 3 dni v týždni .. tak za 3 dni odvody sa zaplatia zo mzdy, a za 4 dni si budeš sama doplácať. Takže záleží od zamestnávateľa ako ti to bude vykazovať.

katy1979
10. feb 2015

@annie13 ja robim na dohody a odvody plati zamestnavatel. Teda aspon u mna. To si zisti ci ti odvadzaju alebonie

annie13
autor
10. feb 2015

@zalka a ked ťa takto vyradí UP robia potom problémy s opakovaným prihlasenim na UP ? lebo z UP mi uviedla ze ak prevysim tu sumu 148 zacnu konanie a vyradia ma

bojim sa ci to nebude mat pre mna nejake dosledky

annie13
autor
10. feb 2015

@zalka den pred mi pride SMS ako budu potrebovat takze asi byt to nebolo denne

zalka
10. feb 2015

@annie13 ja som písala, že je jedno či budeš robiť 2 dni v týždni abo koľko ... dôležité je aby tie 2 dni rozpísali na 5 dní vo firme .. o tom som písala
a konanie .. vyradia ťa .. a potom môžeš znova požiadať o znovu zaradenie