Práca na dohodu a ÚPSVAR

1. dec 2021

Pekný večer ste tu niektorá ktorá pracujete alebo máte skúsenosti s prácou na dohodu počas evidencie na úrade práce?? Dnes som totižto dostala ponuku práce na dohodu na cca 2 týždne zajtra tam mám ísť a dajú mi už zmluvu ktorú plánujem zajtra poslať na úrad práce mailom keďže osobne to nestíham keďže majú upravený režim kvôli covidu. Ako to funguje keď je to práca počas evidencie na ÚP? Platí za mňa odvody zamestnávateľ alebo nie keď som evidovaná a jedná sa o krátkodobú prácu? Stačí zmluvu poslať mailom zajtra keď nastupujem od piatku? A mzda je do 218€ v hrubom alebo v čistom?? Prípadne mi poraďte na čo okrem dní a mzdy si dávať pozor aby ma nevyradili z ÚP kvôli pár dňom. Vlastne ma zaujíma všetko 😄 dakujem veľmi pekne lebo som z toho jeleň a ešte som takto nepracovala😊😊

bublinka1426
1. dec 2021

.

moni106
1. dec 2021

Ked ides ma dohodu pracovat.musis nahlasit den pred zaciatkom na urad aby ta nevyradili.mzda nesmie prekrocit 218 eur.v hrubom. A 40 dni mozes pracovat v kalendarnom roku na dohodu.len na toto si daj pozor.dohodu staci poslat emailom

bublinka1426
1. dec 2021

@moni106 to je prosim 218 eur na mesiac? a teda max 40 dni v roku? dakujem

autor
1. dec 2021

@moni106 Takže keď nastupujem od piatku stačí poslať zajtra áno? Áno tú mzdu ani dní nepresiahnem to je v poriadku. A prosím vás ako sa dokladuje príjem? Našla som že musím priniesť potom potvrdenie o príjme a neviem čo na to treba vlastne

moni106
2. dec 2021

Dohodu staci poslat dnes.
Tlacivo na prijem je na tejto stranke .das vyplnit zamestnávateľovi a posles mailom na urad.
https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/i...

moni106
2. dec 2021

@bublinka1426 ano 218 eur nesmies presiahnut na dohodu pokial si v evidencii. A 40 dni v kalendarnom roku moze trvat dohoda inak ta vyradia

autor
2. dec 2021

@moni106 super ďakujem veľmi pekne

bublinka1426
2. dec 2021

@moni106 dakujem krasne. a teda za tychto podmienok mozem byt na urade prace, to znamena ze stat za mna bude platit zdravotne ci v ako to je. ked mam dohodu plati vtedy za mna zamestnavatel zdravotne aj socialne?

autor
2. dec 2021

@moni106 prosím vás ešte vás trochu pootravujem 😄 keď dôjde k ukončeniu dohody treba to hlásiť na úrade práce alebo niekde? Alebo ako to funguje?

moni106
2. dec 2021

Pokial mas na dohode urceny aj datum ukoncenia a v ten den aj realne ukoncis tak nemusis nahlasovat.ale ak tam nemas datum alebo mas datum iny ako si skoncila tak treba predlozit aj ukoncenie dohody.nahlasujes len na urade prace.