Práca na dohodu

beckynka89
6. jan 2023

Ahojte. Vie mi niekto poradiť ohladom práce na dohodu? Som na úrade a beriem aj hmotnú núdzu. Od 5.1. do 3.2. 2023 mám dohodu, robiť budem každý pracovný deň po 7,5hodiny. Odmena za prácu je 4,50 na hodinu, takže počítam s tým že zarobím viac ako 235 euro a tým pádom budem vyradená z úradu. Na úrade mi bolo povedané, že hneď ako mi skončí dohoda môžem sa znovu zaevidovať, ale aj tak tomu nerozumiem. Potvrdenie o príjme mám doniesť do konca februára, takže keď mi skončí dohoda, tak na úrade ešte nebudú vedieť koľko som reálne zarobila. A po druhé, ak nebudem zaevidovaná a ani riadne zamestnaná budem si musieť asi doplatiť zdravotku, nie? No mám z toho riadny chaos... vie mi niekto poradiť?

luccija
6. jan 2023

@beckynka89 znova zaevidovat sa môžeš po 3 m
Za ostatné mesiace si musíš zaplatiť ako dobrovoľne nezamestnana

mogaa
6. jan 2023

@beckynka89 čomu nerozumieš? ak prekročíš tú sumu alebo dohoda bude trvať viac ako 40dní tak ťa vyradia z UP.....ak budeš stále pracovať na dohodu - odvody ti pôjdu odtiaľ, ak skončíš dohodu, musíš sa znova zaevidovať na UP alebo si platiť sama ZP....pokiaľ budeš pracovať na dohodu, odvody aj ZP idú odtiaľ....

beckynka89
autor
6. jan 2023

@mogaa a od kedy budem vyradená z úradu ak prekročím sumu 235 euro? A na ako dlho? Dohoda je len od 5.1. do 3. 2. kvôli tomu, že je to vlastne len zastupovanie počas PN. Takže nie je pravdepodobné, že by som ďalej pracovala na dohodu.

mogaa
6. jan 2023

@beckynka89 no v tomto prípade akonáhle prekročíš hranicu
@beckynka89 tej sumy , tak ti stopnú za ten mesiac podporu a vyradia ťa...takže jedine si odsledovať aby tá zarobená suma nebola nad sumu ktorú môžeš zarobiť - vtedy budeš mať aj podporu a aj si privyrobíš.....

mogaa
6. jan 2023

treba sa dohodnúť s daným zamestnávateľom aby mzda nepresiahla cca 230eur, vtedy ťa nevyradia....tebe sa neoplatí zarobiť vyššiu sumu lebo automaticky ti za ten mesiac nedajú ani podporu a vyradia ťa.....

beckynka89
autor
6. jan 2023

@mogaa o tú podporu by mi ani nešlo, ale o to vyradenie, keďže ani neviem na ako dlho by ma vyradili. Je to práca na pošte, takže neviem či sa to bude dať, že by mi na to potvrdenie napísali menej.

mogaa
6. jan 2023

@beckynka89 no na tvojom mieste sa na tú poštu vykašlem a hľadám niečo normálne ........neviem či ťa nevyradia až na 3mesiace, to sa spýtaj na UP......ak u brigádu tka hľadaj niečo na dlhšiu dobu a popri tom si hľadaj normálnu prácu.....ale isto niečo zoženieš - Kaufland, Lidl, Tesco, Jednota - tieto reťazce berú stále...u nás aj tá pošta ale tam je slabý plat, takže do toho by som nešla....veď nemusíš povedať že hľadáš brigádu ale klasický PP a máš vždy 3mesaice skúšobnú dobu kde vieš skončiť zo dňa na deň.....

moni106
6. jan 2023

@beckynka89 vyradili by ta len v dany mesiac kedy by si prekrocila prijem.napr.za 01.2023 vyplatene vo februari zarobis 400 tak si vyradrna od 1.2. A len na ten jeden mesiac.dalsi mesiac mozes prist do evidencie.cize od 1.3 za predpokladu ze ten prijem nebude v rovnakej sume ale teda vo vyske zivotneho.minima

beckynka89
autor
6. jan 2023

@moni106 ďakujem pekne za objasnenie. 😊

beckynka89
autor
7. jan 2023

@moni106 ešte by som sa chcela opýtať... mám dohodu o aktivačnej činnosti s mestom. Tá automaticky končí tým že budem pracovať na dohodu? Nejako ma nenapadlo sa opýtať na úrade.