Práca na dedine cez sviatky/voľné dni

29. aug 2024

Ahojte,

Ľudia z dediny, ako je to s dnesnym dnom? Pracujete alebo sa dnes nerobi? Ci mozeme dnes rezat drevo a pod bez poburovania susedov😂 sme z mesta a nevieme ako to chodí a ktore sviatky ludia ako beru

zuzanockamt
29. aug 2024

Normálne sa robí.

doriiis
29. aug 2024

Ja síce nerobím nič dnes ale vo sviatky sa normálne pracuje.Kosi,prerába,rube,atd

klarissa25
29. aug 2024

My ešte nebyvame v dome ale už za chvíľu budeme. Ale určite sa nebudeme riadiť sviatkami. Budeme robiť vtedy kedy sa nám bude dat a keď budeme mat voľno, sviatok nesviatok

jaroe
29. aug 2024

toto je rozne. V niektorych sa nepracuje, ked je akýkolvek krestansky sviatok - aj ked zaroven nie je statnym sviatkom resp. dnom pracovneho pokoja. V nasej obci sa cez statne sviatky nepracuje, ci uz ide o krestansky sviatok alebo iny

mirage
29. aug 2024

my beriem ohlad na susedov, nekosime, ani nepilime drevo skoro rano, a ani v nedele. Dnes je 100 stupnov, sme zalezeni vnutri.

lneviemmeno
29. aug 2024

No môj ex bol z Liptova a u nich na dedine sa nepracovalo sviatky ani nedele. Väčšina to dodržiavala.. raz cez sviatok ex potreboval prezuť pneumatiky a museli sme ist do lesa lebo ich susedia by narobili poriadky 😬 ja som zo západu a tu to nikto nerieši

jaroe
29. aug 2024

@klarissa25 takyto pristup by som teda nevolila. U nas su hlucne prace vo volnych dnoch, teda vo sviatky a nedele zakazane. To nie je, ze poburis nejaku babku krestanku, ak budes na Bozie telo napr. kosit. Odporucam zistit, co mater v nariadeniach obce alebo sa informovat u susedov. U nas sa to skratka nerobi. Nehovorim, urcite sa tu najde par ignorantov, ale ja rozhodne nebudem susedov obtazovat hlukom, ked to tu mame aj oficialne zakazane...

dusankomoj
29. aug 2024

Môj muž ráno pokosil a ja vytrhla burinu. U nás sa obvykle nerobia hlučné práce v nedeľu. Ale keď napr.v sobotu prší,tak veselo všetci kosia v nedeľu.

klarissa25
29. aug 2024

@jaroe nech čítam stránku obce akokoľvek nikde o tomto nie je nič písané...a kedze sme obaja pracuci ľudia a okolo domu bude hodne práce tak určite budeme využívať každý voľný deň...

vieronika14
29. aug 2024

Ahoj u nas sa v statne sviatky normalne robi a co sa tyka hlucnych prac ja dodrzujem nedelu a krestanske sviatky.
Ale mojmu muzovi to je jedno a pracuje ked ma cas.

dzulik_
29. aug 2024

U nás sa nerobí len v kresťanské sviatky a v nedeľu. Asi by ma trafilo, keby nejaký exot v nedeľu začal píliť drevo alebo kosiť. Aspoň jeden deň v týždni nech je kľud 🙏

michaela329
29. aug 2024

Na dedine beriem ohľad iba na cirkevne sviatky 😀 Inak sa maká.

behulka
29. aug 2024

Popýtaj sa susedov, či je to pre nich v pohode. Možno sa aj zoznámite lepšie 🙂 Lepšie takto dopredu, než keď sa prídu oni sťažovať.
Mňa dnes traktory zobudili už pred šiestou a večer tipujem že budú jazdiť do zotmenia. Ale rozumiem, že chlapi cez obed nebudú jazdiť v tomto teple.

michaela329
29. aug 2024

@behulka u nás robia sená už od štvrtej a potom v noci do pol jedenástej, jednoducho to treba urobiť a neriešime.

danielle21
29. aug 2024

Normalne u nas traktory pocut uz od rana 😀

mandzula
29. aug 2024

Kym som este byvala na dedine (pred vyse rokom), sviatky boli presne na to, aby sa stihlo porobit, co sa nestihalo popri zamestnani. Vsetci okolo sme boli, nastastie, neznabohovia, takze cirkevne sviatky neriesil nikto. Praca sa u nas riadila jedine casom a pocasim.

thirstymonk
29. aug 2024

Zavisi od dediny, tu sme všetci papeženci a robí sa dnes hlava nehlava. Ale nedávno bola dajaka panenak maria (nanebovzatie) a šli sa susedia pokakať, že som trhal mrkvu zo zahradky. :D

fido69
30. aug 2024

Fake. Niekto na MK systematicky kopíruje staré témy a recykluje ich. Moderator chatu alebo admini?

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/moze-sa-pocas-sviatku-pracovat-na-dvore/