Práca na dedine alebo v menšom meste

13. jan 2024

Ahojte, aké sú podľa vás povolania s ktorými je možnosť zamestnať sa i na dedine (alebo menšie mesto)?
Nemyslím tým práce ako predavačka alebo výrobný pracovník. Skôr niečo k čomu treba VŠ.
Napadá mi jedine napríklad sestra, lekár (ak je tam ambulancia) alebo ak je lekáreň tak farmaceut. Čo ešte?

1ryba
13. jan 2024

Učiteľ.

autor
13. jan 2024

@1ryba vidíš😃 na toto som vôbec nemyslela. No asi aj učiteľ hlavne v MŠ alebo ZŠ prvý stupeň.. Keď som bola dieťa bývali sme v 2 dedinách a v jednom bola MŠ + ZŠ a v druhom len MŠ + ZŠ ale len prvý stupeň. A asi ani špeciálny pedagóg, školský psychológ atď sa moc neuplatní

ibrunova
13. jan 2024

No podľa toho, akú máš VŠ.

zuzanockamt
13. jan 2024

Učiteľ aj na 2.stupni, dokonca aj školský psychológ, špeciálny pedagóg, pedagogický asistent, knihovník, sociálny pedagóg.

slavomira236
13. jan 2024

Tak na dedine aj stsrosta sekretarla uctovnicka na urade. Ak maju druzstvo tak aj nejsky osetrovatel tiez uradnik. Zverolekar

liz_lemon
13. jan 2024

@ibrunova asi VS nema, tak rozmysla, ktorym smerom sa vydat

tessa165
13. jan 2024

Aj na dedinách a malých mestách sú aj výrobné firmy. Poznám veľa konštruktérov, technologov, projektantov, architektov.... Ktorý pracujú na dedine. Nie každá firma má sídlo v Bratislave alebo v Košiciach a pri dnešných možnostiach homeoffice je to už ozaj skoro jedno

1ryba
13. jan 2024

Práveženaj na dedinských školách sú už aj psychológovia a šp.pedagógovia. skôr je výnimka, keď tam aspoň jeden z týchto nie je. V malotriedkach samozrejme nie.

1ryba
13. jan 2024

Tiež na dedinách sú firmy kadejaké. Nielen v mestách.

viestta
13. jan 2024

@slavomira236 starosta je volena funkcia, tam netreba byt ani gramotny (/mali sme na Slovensku aj negramotneho starostu), nie to este nejaka VS.

viestta
13. jan 2024

Autorka, aj farar ma VS

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
13. jan 2024

si na tú dedinu nejako viazaná? Veď vyštuduj to, čo ťa baví a vyleť do sveta, nemusíš celý život stráviť na dedine len preto, že si sa tam narodila

mandzula
13. jan 2024

@autor ak mensie mesto, tak este rozne statne urady.

1ryba
13. jan 2024

@stvura u nás v jednote nechce nikto robiť, večne je inzerát, že príjmu predavačku. Je tu jednota supermarket, čiže veľká predajňa s viacerými predavačkami. Už to nie je ako kedysi. Možno na nejakej dedine, kde líšky dávajú dobrú noc. V dnešnej mobilnej dobe ženy dochádzajú radšej za lepšie platenou prácou do miest.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1ryba
13. jan 2024

@stvura tak máte okolo asi slabé pracovné príležitosti. Tu sa o to nikto netrhá. Na obecnom je to asi skôr o tom, že niekto niekoho pozná. To vidím aj tu.

babulkomale
13. jan 2024

Aj špeciálny pedagog aj skolsky psycholog sa uplatni na dedine so skolou, aj zastupca ci riaditel skoly.
Dalej veduca stavebneho odboru na urade, matrikarka, sekretarka, v lekarni aj farmaceut.
Ucitelia ZUŠ napriklad tiez, byvaju pobocky ZUŠiek na skolach, popoludni sa vyucuje.
Je toho celkom dost...

nwnw
13. jan 2024

Ja sa budem opakovat Logopedia tych je malo a dlhe cakacie doby.

saxalendra
16. jan 2024

Ak máš zdravotnú, prípadne aj vodičský, tak cez ADOS aj ako sestra v teréne

lenkalienka321
16. jan 2024

Ja som stavila na jazyky a pracujem z domu. Čiže kľudne by som mohla bývať aj na dedine, pri mojej práci mi stačí pripojenie na net.

euka210
16. jan 2024

Ucitelka, ekonomka, uradnicka...to skor len po znamosti praca, lekarnicka,...klinickych logopedov a psychologov bude treba stale viac a viac a v malych mestach je to bieda

kulumulu123
16. jan 2024

Pravnik

kulumulu123
16. jan 2024

Ucitel, ekonom,

kulumulu123
16. jan 2024

Prekladatel/tlmocnik, doucovanie jazykov na native speaker urovni mozes robit z domu staci ti pripojenie na net

martina87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejkaa26
16. jan 2024

ja mam znameho co robi zo zaprdnutej dediny, pomaly v lese, je na homeoffice, ma vysoku skolu, jazykovo zdatny, robi v IT sektore a ma 6 tisicovy plat. v dnesnej dobre staci byt sikovny, ovladat aspon jeden svetovy jazyk a mat kvalitne pripojenie na internet a mozes pracovat aj z Luniku alebo Lomnickeho stitu. naozaj to uz dnes nieje take ze na to aby si mala dobry plat musis byt vo velkomeste. je kvantum firiem co zamestnancov nechavaju robit z domu., ja som tak isto, dobry dzob, 100% homeoffice, robim skor v ekonomickej oblasti a do officu idem raz do mesiaca

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luizina
16. jan 2024

@stvura uplne suhlasim, dediny v okoli nula bodov a u nas v MT si nevie najst robotu ani moja 22 rocna, bezdetna dcéra s ekonomickou skolou a teraz studuje aj VS ekonomicku. 4 mesiace bola minuly rok od januara uplne bez roboty, "300" pohovorov kade tade, nakoniec ju zobrali "len" do drogerie brigadnicky a aj z tade ju teraz prepustili, lebo sa im vracia kolegyňa z materskej. Tu sa bez znamosti vobec nepohnes. Kancelarske pozicie nie su ani zverejňované, alebo ak aj ano, tak len na oko. Rozmyslam sa prestahovat ku BA, blizsie k AT, lebo som uplne znechutena z toho, ze ani mlada, vzdelana, bezdetna kočka si tu nevie najst robotu a nema absolutne ziadne moznosti. Ak si niekto mysli, ze hocikto ho zoberie, hocikde len tak a este aj na homeoffice, tak sa velmi myli a zjavne nehladal posledny rok robotu.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz