Práca na daňovom úrade - kontrolór

nikaah
15. feb 2024

Ahojte, nájde sa tu niekto kto nedávno absolvoval pohovor na Daňovom úrade? Chcela by som sa zúčastniť VK, ide o pozíciu kontrolóra. Je tam uvedená znalosť troch zákonov teda aj test bude z nich pozostávať, ale čo sa týka slovenského jazyka vie mi niekto poradiť alebo povedať z čoho približne pozostával, je to diktát alebo test? Ešte by som chcela vedieť či test zo zákonov bol náročný. Ďakujem pekne za odpovede.

petronelaproki
15. feb 2024

@nikaah áno bola som a ak tam nemáš známosť tak je viac menej fraška... slovenčina je test, ktorý pozostáva správne tvary, í/ý, taká bežná gramatika, nie je to nič ťažké, my sme boli na testoch asi 40ti a SJ neurobili len 2 ľudia, na odborných vypadlo viac ľudí, a potom osobný pohovor kde sa pýtali odborné otázky a nič viac ( čiže toto je úplne iba na nich, tam si už vyberú koho chcú...)

nikaah
autor
15. feb 2024

@petronelaproki ďakujem 😊 môžem sa ešte spýtať ten test zo zákonov boli tam základe veci, alebo aj poriadne chytáky, dalo sa to urobiť aj vylučovacou metódou alebo odpovede boli podobné ? A to isté aj na osobnom pohovore, išli do podrobna ? A áno asi je to zbytočné bez známosti, ale beriem to tak že budem mať aspoň skúsenosť, keď už nie šťastie 🫣

petronelaproki
15. feb 2024

@nikaah áno ako skúsenosť je to dobrá, odborný test boli aj základné veci, ale aj chytáčiky, napr. vybrať číslo ( nejaký limit), veď keď nebudeš vedieť tipneš si 🙂 a na pohovore sa dosť konkrétne veci pýtali, čoho by sa týkala agenda... ale ja som mala predstavu o čom je to miesto, teda nebol to problém. Ale také maximálne neosobné to bolo, hneď mi to bolo jasné, že nič z toho nebude.

nikaah
autor
15. feb 2024

@petronelaproki jasné, keď je ústny pohovor neosobný tak je jasné, že to musí iba prebehnúť a majú tam už niekoho iného. Už som to párkrát zažila...Ďakujem za info ešte raz. ☺️

blonde_bella
15. feb 2024

@nikaah choď na pozície kde je zastup za materskú.

hannulik7488
15. feb 2024

@nikaah ahoj. Uplne v pohode sa dá dostať na DÚ aj bez znamostí, len treba ísť a skúsiť/skúšať... 😉 Sú úrady kde sa na pohovore nepýtajú len odborné otázky, ale je to viacmenej o osobnostných otázkach

nikaah
autor
15. feb 2024

@blonde_bella tam je väčšia šanca sa dostať? Máš skúsenosti s tým ? ☺️

petronelaproki
15. feb 2024

Ono to zavisi na aky urad a kolko ludi sa hlasi, stale su mesta,kde je toto este stale povazovane za lukrativnejsie miesto. Ale poznam ludi co sa dostali az na 7 krat, ale ja si myslim,ze za ten cas by si si nasla miesto inde

petronelag
16. feb 2024

@hannulik7488 Ako hovorila jedna známa, ktorá sa tam dostala pracovať najviac zaváži znalosť predpsiov a prax, ona mala VŠ ekonomickú, prax v 2 závodoch, potom robila súkromne asistentku auditora asi 10 rokov. Oni chcú ľudí, ktorých treba čím najmenej zaúčať.

hannulik7488
16. feb 2024

@petronelag tak napríklad k nám prišli pracovať ľudia bez akejkoľvek protekcie, od absolventov školy po ludí bez praxe v tomto odbore. Čiže je to asi veľmi individuálne...

nikaah
autor
16. feb 2024

@hannulik7488 ak sa môžem spýtať, pracuješ na daňovom?

hannulik7488
16. feb 2024

@nikaah ano

scajkaaa
5. mar 2024

@nikaah ako si nakoniec dopadla ? Ja som absolvovala 3x. Súčet bodov z testou sa pripočítava k ústnemu pohovoru za ktorý dostaneš tiež body . Aj zo sj aj z odborných som stratila po jednom bode ale veľa ľudí vyšlo a povedali, že to mali na hrane takže som bola celkom rada na ústnom ma dusili riadne absolútne nič ohľadom mňa asi sa mi zdá že jedna otázka prečo nechcem pracovať ako účtovnícka ale na daňovom krásna otázka 😄 nehovorím že ustny bol 100% niektore otázky mi museli trocha priblížiť ale mala som super pocit koniec koncov som odpovedala na všetko okrem možno 2 otázok ktoré mi naozaj len priblížili na nejakom príklade, samozrejme nič z toho 🙂 a práve mne sa stalo keď som bola tak ľudia čo majú VS neprešli odbornými testami. Za tie 3 razy si myslím aj ja že práve v mojom meste museli byt dohodeni ľudia podľa všetkého na ustny volali podľa najviac počtu bodov z testou, bola som druha ale hlásila som sa rovno v ten deň na dve pozície na zástup na materskej a na dobu neurčitú. Neskôr som skúsila znova ale nič už som to vzdala 🙂