Práca ma raz zabije

14. apr 2020

Ahojte. Ani neviem prečo toto píšem, možno sa potrebujem len “vykecať” a možno preto že tu nájdem viac pochopenia ako pri mojich najbližších. Ide o to že psychicky nezvládam svoju prácu. Už to trvá dlhšie (vyše roka) no najprv som brala ohľad na moju novú kolegyňu, nechcela som odtiaľ odísť držala ma tam len ona no nakoniec odišla...A teraz z každej strany od mojej rodiny počúvam aby som výpoveď nedala, že prídem o dobré miesto a bla bla.. Samozrejme výpoveď sa bojím dať aj vzhľadom na dnešnú situáciu. Lenže ja to už nedávam 😕 Celé dni nejem, po novom už ani nespím a navyše aj od toho stresu zvraciam. Každé ráno ako idem do práce a niekedy aj cez deň keď to na mňa všetko doľahne...Staré kolegyne po mne len hučia, vravia že som mimo, urážky, ohováranie atď... Nadriadení sú tiež ja mňa hnusní. Ja by som aj dala výpoveď, hľadala by som si niečo nové, hocičo bolo by mi to jedno. Bolo by mi aj jedno keby som nejaký čas na úrade práce a poberám podporu, kým by som si niečo nenašla, lenže môj muž mi stále hovorí že to bude malo peňazí, že teraz dobre zarábam a či by som potom akože chcela robiť pri pokladni a tak ďalej a tak ďalej. Neviem čo robiť. Som zmätená, je mi zle, mám stiahnutý žalúdok a každý večer sa bojím čo bude zajtra...

sashabb
14. apr 2020

Daj sa na PN-ku. Ani nevieš aký pravdivý nadpis si zvolila. 😔

autor
14. apr 2020

@sashabb PN nehrozí, zaprve toto podľa mna nie je dôvod na PN, a v tejto situácii mi to lekár ani nepovolí 😏

77daniela77
14. apr 2020

Preco su vsetci na teba zli?

basullinka
14. apr 2020

Určite by som zvolila zmenu prace, pretoze ten nadpis bude pravdivy...peniaze nie su viac ako zdravie a ak budes spokojnejsia v praci aj za menej penazi smelo do toho...co ma mrzi je spravanie tvojho manzela, pretoze prave ten by mal byt oporou a posuvat ta tam, kde budes spokojna a nie tam, kde budes zdrojom penazi. Predsa len plati, pracujeme, aby sme zili, nezijeme, aby sme len pracovali 🙂 ale hladaj najskor pracu a az ked ju budes mat viacmenej istu, daj vypoved

janne318
14. apr 2020

Najprv by som na tvojom mieste asi hľadala novú prácu, až potom dávala výpoveď.

aspinka
14. apr 2020

ja som na tom podobne uplne viem o com pises... som vyhoreta a teraz v tejto situacii nie je ani ziadne vychodisko...

0silvia0
14. apr 2020

Preco po tebe rok hucia a tvrdia, ze si mimo?

autor
14. apr 2020

@janne318 hľadám stále, hladala som aj predtým ale väčšinou chcú hneď a pri 2 mesačnej výpovednej je to ťažko .
@0silvia0 toto začalo len teraz. Možno občas mimo som z toho že nespím nejem a som bez energie, ale prácu si plním vždy na 100%

poopsie
14. apr 2020

Kludne choď PN, neviem kam skorej ci k vseobecnemu a ten ta pošle k psychologovi.. Aj u nas v práci su zeny pn z psychickych dovodov zo stresu z tlaku ktorý uz nevladzu zvladat

mpg
14. apr 2020

Môže sa stáť, že v novom zamestnaní budú podobní spolupracovníci, nedá sa zaručiť, že budú lepší, možno treba zmeniť uhol pohľadu na nich.

dominci
14. apr 2020

PN chronická únava kľudne aj tri mesiace a prehodnoť či ti práca stojí za to .... ja som z takej tiež odišla a dobre som spravila.... držím prsty... žiadna práca nestojí zato obetovať zdravie.

eliska13
14. apr 2020

Muž nech sa do toho nestará, keď to máš už takto so zdravím a psychikou.Kolko chces vydržať?čo máš z peňazí, keď nejes, zvracias?Je to dôvod na PN

pribinak
14. apr 2020

Možno by bolo fajn keby si uviedla o akú prácu sa jedna. Či musíš byt v kolektíve, ale sa dá pracovať samostatne

Keď povieš že si psychicky vyčerpaná, tak normálny doktor ti PN dá.

autor
14. apr 2020

@mpg ono tu ani nejde o tie reči, to je vedľajšie mna skôr strašne stresuje ta práca a toto je len taký “bonus“ tomu

simca06022011
14. apr 2020

VIes co.. ty nepotrebujes novu pracu teraz,t y potrebujes psychologa. Z textu vobec nie je jasne, co ty neznasas na tej praci, co ta tam nici... To ze su na teba hnusni? Teraz? No cudujes sa? Ak si mimo, nepouzitelna, nevyspata, ako ja hovorim ako "vygracana haluska".. tak aky vykon asi davas v praci?a iste ta nebudu chvalit. Najdi si po praci nieco na odreagovanie, daj si nieco na spanie, medovkvoy caj a vyspi sa a rano s kludom vstan do prace. Ak je nieco konkretne co ti vadi na "tej praci", okrem toho ze su vraj na teba "zli".. tak uz aj hladaj novu a vymen ju hned ako sa da, ale AJ TAK sa musis uz pozbierat nejak. Je riesenie aj dovolenka, pnka, ocr... ale ak nemas konkretnu vec co ti na praci vadi, nemoze byt proste dovod inde? Proste svoj postoj zhodnot, realne.. co je problem, ci sa da riesit, ak nie ako z toho von...

autor
14. apr 2020

Mne aj mama vravela aby som dala okamžitú výpoveď zo zdravotných dôvodov, že by sa to dalo vybaviť ale mne to prišlo strašne nefér

simca06022011
14. apr 2020

nefer voci komu???

autor
14. apr 2020

@simca06022011 nejde tu až tak o ľudí. Ja tu prácu nezvládal celkovo psychicky, sú to strašne “tlaky” neustále som v strese. Ja tu prácu mám rada, baví ma len ten stres. A tí ľudia k tomu nepomáhajú

autor
14. apr 2020

@simca06022011 voči zamestnávateľovi

bluka2
14. apr 2020

Podľa mňa sa do tohto štádia dá kľudne dospieť zlým kolektívom. Dala by som výpoveď ak sa čo i len trochu dá z finančného hľadiska hneď...

jajko22
14. apr 2020

@simca06022011 to neni dovod aby boli k nej hnusni , na to nemá NIKTO právo sa zle spravat k druhemu v práci. Ty si tiez taka hnusna k druhym asi, tak vsetko sa da slusne vykomunikovat.

jajko22
14. apr 2020

Ale aky je ten stres, z coho?

bluka2
14. apr 2020

Aj tlak na výkon sa dá lepšie vydržať, keď kolegovia držia spolu a podporujú sa. A po deadline si trochu vydýchnu, odmenia sa za úspech/vykon... Takto je to fakt, že ťa to raz zabije

ladyblcha
14. apr 2020

Ani pn nie je hrozne vela penazi. Ked uz muz rata kasu 🤷‍♀️

jajko22
14. apr 2020

Najdi odbornika ale kvalitneho, psychologa. A daj sa na pn, lebo fakt si privodis nejaku chorobu a to je na cely zivot. S odbornikom riesit moja rada, ale pozor na vyber , vela psychologov sami potrebuju pomoc, ak mas vyhodit peniaze za babske rady, tak sa ukludni hlavne, najdi silu v sebe, máš ju v sebe, potrebujes relax, dobre zazitky, uvolnit sa, oddychnut si. Maj dôveru..aj v seba ..sleduj si myslienky, dobre je ze mas manzela, mal by Ti byt opora!

oli18
14. apr 2020

Ja som pred pár rokmi z dvoch rôznych zamestnaní odišla dobrovoľne v skúšobnej dobe. A rovno na úrad práce. Ja musím mať robotu rada, musím sa na ňu tešiť, byť v pohode. Toto som nemala. Mm sa mi do toho nemiešal.

brezza
14. apr 2020

A co je to za pracu?

autor
14. apr 2020

Manžel skôr hovorí že je to dosť blbé aby som z vysokej školy išla robiť predavačku. A za tie peniaze. Ale podľa mna je to jedno, ja chcem byt hlavne šťastná a zdravá a nie byt v neustálom strese, z úradov, rôznych kontrol atď... Mám vyštudovanú ekonomiku čiže v tomto odbore aj pracujem. Ja by som na dala výpoveď, len tento názor rodiny a manžela 😏 baví ma tá práca ale sú to pre mňa neskutočné stresy.

koniarova
14. apr 2020

Bože žena, keď si takáto rozhodná aj v robote a necháš si do toho kecat druhých, tak sa ani nečudujem, si si tam, kde si

autor
14. apr 2020

@koniarova ďakujem 😉 presne toto som potrebovala