Práca korporát

lejlaba
5. feb 2023

Ahojte vedeli by ste mi poradiť na akú pozíciu sa môžem hlásiť v korporate ak nemám žiadne skúsenosti v korporate a vyštudovala som psychológiu a pracovala dosiaľ v tejto oblasti? Mám 30 a zatiaľ žiadne dieťa. Na angličtine pracujem aktívne. Aká pozícia v ktorej z korporátnych firiem by bola pre mňa naj? Tiež by som šla do HO. Ďakujem za všetky rady, z tabuľkového platu neviem vyžiť :(

crazy_cat_lady
5. feb 2023

@lejlaba ahoj a preco zrovna korporat? Aj v inych mensich firmach vies mat predsa plat (nie tabulkovy). S tym smerom, ktory mas vystudovany si nie som ista, ze by si nasla nejake uplatnenie. Ale v korporatoch su vacsinou pozicie ako aditor/pravnik/daniar atd - na tie je ale potrebne nejake vzdelanie, prip. potom druha moznost - kazdy korporat ma HR oddelenie/IT/uctaren//asistentske pozicie... Zavisi od toho, co by ta bavilo..

lenkalenka1987
5. feb 2023

Závisí, aký korporat, ak nejaký IT, alebo uctovnicky, tak najprv si treba spravit nejaký kurz, lebo na prijímacom pohovore robis zväčša test a samozrejme hladaj niečo len, kde je uvedené junior, vhodne pre začiatočníka, absolventa.

loginexistuje
5. feb 2023

s psychologiou najskor do HR oblasti alebo firemne vzdelavanie take nieco

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lejlaba
autor
5. feb 2023

Skôr niečo juniorské ale neviem čo, a možno aj HO potrebujem si oddýchnuť od aj od ľudí. Kurzy a výcviky mám ale všetko v oblasti psychológie. len všetko čo pozerám je zamerané na IT.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lejlaba
autor
5. feb 2023

@bilberryday chápem ale počasie HO jasné že by som si ho hneď nemohla zo rat a ostať sama v Tom všetkom

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkalenka1987
5. feb 2023

@loginexistuje na hr s jednym jazykom ju nezoberú a už vôbec nie, keď na anglictine len pracuje a nemá skusenosti z odboru. Skôr na HR zrotuju ľudia, ktori vo firme pracovali. Lebo tazko by zorientovanost v odbore u uchádzača posúdil človek, ktory sám o poziciach nemá paru. Na hr robia aj mzdarky a pod. To tiež nespĺňa predpoklady, lebo nemá prax a odborne znalosti. Hlavne to sú pozície, kde sa ide po známostiach, lebo sú to teple miesta.

lenkalenka1987
5. feb 2023

@lejlaba no v korporáte si od ludi neoddychnes. Tam sa robia procesne cinnosti. Budeš mat na starosti časť procesu, ktorý nadväzuje na tvoju prácu a na niekoho praci budeš závislá zase ty. Hlavne sa tam riadne namakas, treba ratat aj s nadčasmi, nie vzdy preplatenymi. A napr nejakú sukromnu psychologicku nechceš robit? o nich je bitka a peniaze musia zarabat slusne.

lejlaba
autor
5. feb 2023

@lenkalenka1987 človek musí mať výcvik aby bol súkromný psychológ akurát som v jednom ale to potrvá ešte roky a je to veľmi drahé. Takže viem že sa musím pohnúť len zároveň je to obmedzené

lyci
5. feb 2023

@lejlaba najlepsie tam niekoho poznat. tie popisy prac. pozicii zneju narocne, ale v podstate to moze robit aj sikovnejsi absolvent strednej skoly. bola som tam 7 rokov. na IT oddeleni, IT pozicia. vystudovany biolog a to nie sama s uplne nesuvisiacou skolou. ziadne kurzy som nemala, len tam niekoho poznala, inak by som sa tam nedostala.vacsinu pozicii tam mohol robit ktokolvek. kludne by som sa dostala aj na ine oddelenia, ked uz som bola dnu. no len bez znamosti zvnutra to je podla mna dost nerealne. ked tak mozes skusit miesto na HR, tam by si sa mohla dostat. alebo dalsia moznost bez nicoho su banky, tam beru teraz kazdeho, hrozny nedostatok ludi, drzia si aj neschopnych, lebo nemaju koho brat. ale tam HO nebude. potom este mobilni operatori a poistovne

zuzanockamt
5. feb 2023

@lejlaba Kamarátka - psychologička pracovala na HR, angličtinu však ovládala excelentne, používala ju aj v osobnom živote v domácnosti. Len ona tam začínala hneď po škole.

lejlaba
autor
5. feb 2023

Z toho čo mi vychádza asi korporátna cesta nebude nič pre mňa, aj keď viem o jednej špeciálnej pedagogické, ktorá sa takto zamestnala. Budem musie tpouvazovat ďalej.

zuzanockamt
5. feb 2023

@lejlaba Kamoška robila na letisku a v personálnej agentúre.

lenkalenka1987
5. feb 2023

@lejlaba ja som robila v korporate a keď som bola v CPPPaP na kurze rodičovstva, tak som si práve hovorila, aká je skoda, že som naštudovala psychológiu. A zarobiť sa popritom nedá? Viem, že niekto mal napr uvazok v centre inkluzivneho vzdelavania

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darkswan
5. feb 2023

Ja by som to nebrala tak cierne, napr AT&T stacila anglictina stredne pokrocila na klikaciu poziciu, nic speci

lejlaba
autor
5. feb 2023

@darkswan čo je to tá klikacia pozícia?

darkswan
5. feb 2023

@lejlaba nenarocna pozicia typu naucis sa presny postup a robis to do blba

lejlaba
autor
5. feb 2023

@darkswan vedela by si mi napísať názov pozície ako sa to volá?

zuzanaete
5. feb 2023

@lejlaba klikacia pozicia = monkey job. Clovek sa nauci par postupov a potom uz iba klika bez velkeho rozmyslania.

darkswan
5. feb 2023

@lejlaba uprimne nemam uz o tom prehlad a nazov netusim, vacsinou je to zasite pod nieco co este aj znie noblesne, musis pozriet popisy prace a poziadavky ale vzdy toho bolo plno