Práca hostesky ako hlavný príjem

2. sep 2022

Ahojte.
Chcela by som pracovat ako hostesska na akciach, plus ako kopmarz do roznych projektov, mam s touto pracou skusenosti, no chcela by som to robit ako moju hlavnu pracu-hlavny prijem. Zarobit sa tym da dost, len ma zaujima ako to funguje, co sa tyka plateni dani a pod. ? Mozem to robit ,,na volnej nohe" ?
Ďakujem.

evica17
2. sep 2022

Založiť živnosť

autor
2. sep 2022

@evica17 ďakujem, nad tym som uvazovala, ale je potrebne to potom oznamovat agenturam cez ktore pracujem ze som szco ?

malinoismum
2. sep 2022

Určite, zisti si, či to aj je možné.
Lebo keď si szco vystavujes za svoje služby faktúru….

autor
2. sep 2022

@malinoismum este som sa nestretla s tym ze by hostesska vystavovala fakturu agenture, takze skusim zistit ci to je vobec mozne takto to robit.
Ak to clovek robi iba ako privyrobenie si, je tam nejaky strop do kolko € je oslobodeny od platenia dani, alebo ako to prosim funguje ?

malinoismum
3. sep 2022

Nie agentúre, ale objednávateľovi.
K ostatnému sa vyjadrit bohužiaľ neviem - ale držím palce, nech sa ti dari a hlavne nech je vela podujatí 😊

autor
3. sep 2022

@malinoismum no tak to bude problem, kedze vela krat ani nevieme kto je objednavatal, vsetko sa riesi cez agenturu.. 😏

malinoismum
3. sep 2022

Tak vystaviť fa agentúre

malinoismum
3. sep 2022

A nebere agentúra zamestnancov? V tejto dobe sa totiž ľudia dosť vyhýbajú založeniu živnosti pripadne sro, je to dosť starosť…..

autor
3. sep 2022

@malinoismum ja robievam cez viacere agentury, lebo kazdu akciu robi ina agency. A nie je mozne iba platit dane z toho prijmu ? Musim byt szco ?

melanta
4. sep 2022

Jasné, že stačí platiť dane a odvody. Ale to robíš buď ako zamestnanec alebo ako SZČO. Ako SZČO sa ti neoplatí robiť v prípade nízkych príjmov. Čiže buď by som ostala robiť túto prácu brigádne alebo si našla normálnu prácu na TPP. Druhá alternatíva je rozumnejšia.

slnecnica30
4. sep 2022

Ahoj,neukazuje mi ze tu mas vytvorený ucet.mozes mi poslat sukromnu spravu?