Práca bez prestávok

xqwertyx
19. mar 2024

Ahojte, prosím vás viete mi poradiť? Pracujem na čiastočný úväzok 25hod/týždenne. Chodím tak 5x do týždňa na 5 hod., maximálne 5,5hod.
Mávam aj prestávky. Chcela by som navrhnúť vedúcej ci by som nemohla robiť bez prestávok (kedze nerobim viac ako 6hodin tak ich mat zo zakona nemusím). Myslite, ze keby pracujem bez prestávok, ze by som potom prisla o stravné?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede

gabriela2952
19. mar 2024

@xqwertyx ja pri 5 hodinovej zmene nemám prestávku a strávenenky dostávam

hradnapani
19. mar 2024

narok na stravne mas po odpracovani viac ako 4 hodin (takze 4 hodiny a 1 minuta a viac) a s prestavkou to nema nic spolocne.

majci213
25. mar 2024

@xqwertyx tiež by ma to zaujímalo pracujem 4,5 hodiny podľa zmluvy doteraz som mala 15 minút akože prestávku kde som obedovala. Teraz sa mi zmenila vedúca a tej sa moja pracovná doba nepozdávala a ze si mam písal 30 minút prestávku. Len to teraz po 2 a pol roka mam bývať o 15 minút dlhšie v robote. Ale ako čítam tak na obed nárok mam ale prestávku až po 6 hodinách. Ako mam teda tomu rozumieť? Dakujem

xqwertyx
autor
26. mar 2024

@majci213 ono je to vraj tak, teda ja tomu tak rozumiem, že keď neodpracujes viac ako 6 hodín tak nemusíš(ale mozes) mat prestávku. Ak si prestávku nespravíš tak robíš napríklad 5 hod, keď si prestávku spravíš tak robíš 5,30 hod.
V tvojom prípade ti neviem poradiť. Asi je to o dohode s novou vedúcou.