Práca a škôlkarske choroby

ivette1223
28. okt 2022

Ahojte. Chcela by som sa poradiť alebo opýtať žien, ktorým deti chodia do škôlky, a su casto chore (kazde 2t) ako a kde ste si nasli prácu ak vam nema kto strážiť? Viem že dieťa si musi prejsť týmito detskými chorobami, to chápem, posilňujeme aj imunitu. Ale od septembra bola iba 2-3t v max skolke, medzitým furt chorá a škôlku celu preplakala(je zvyknuta vkuse byt somnou 24h).. Neviem si predstaviť hľadať si pracu pretože neviem ani aku si mam najst ked mam byt furt v podstate doma. Žijeme s rodičmi (na poschodi) ale oni mi strážiť od malicka odmietaju, nechcu absolutne ani na 5 minút. Zial nejdem to tu rozpisovať, nejde snimi pohnut tak to musim riešiť inak. Mesto mame 20km, teda brigada mi nepripada do uvahy, viac prejazdim ako zarobim. Ako ste to riešili vy? Kolko bude trvať takyto stav? Ďakujem

viestta
28. okt 2022

Striedali sme sa s otcom na OCR, menili smeny, cerpali dovolenku, náhradné voľná, carovali ako sa dalo ale obidvaja sme boli zamestnaní celý čas.

jurka2907
28. okt 2022

@ivette1223 ahoj, my máme ten istý problém, malý bol od septembra, presne v škôlke 15dni. My vydržíme do stredy a sopeľ, a sme doma dokonca týždňa, a ďalší týždeň. Takto od septembra fungujeme. Plače keď príde do škôlky,inak cesta v pohode a ze sa upokojí keď idú na prechádzku.
Beriem ho na obed. Nemám nikoho, od narodenia je len so mnou, tiez 24 hodín. Naviazaný je veľmi.
Tým ze mam ešte 1,5 dcérku mam ho stále doma ale neviem si predstaviť ako píšeš, kde by som sa zamestnala, muz to nemá teraz v práci ľahké, nedalo by sa nám striedať, keď si chce prácu udrzat
Jedine nejaka práca z domu by sa ti dala ale moc tomu neverím...
Moc som ti neporadila ale úplne ta chapem a držím palce

misana84
28. okt 2022

posilnujte jej imunitu...akože sopliky už ani neriesim, ak nema teplou a je odnata tak chodi do skolky...ako vsetke deti a potom sa to len prenasa a toci- viem, že to nie je spravne ale nepride mi ani spravne, že to robia vsetci a ked to dieta aj necham doma tyžden tak po tyždni ma opat sople, tak to už aj ja tak robim...lebo proste neda sa byt stale doma s chorym dietatom...ja som teraz v novej praci tak manžel bere OCR, nechal si vela dovolenky na toto obdobie...ale keby to bolo potrebne tak by sme sa prestriedali

lauriik
28. okt 2022

Ak nemas vobec nikoho na strazenie tak bud praca na HO alebo firma kde ti to budu tolerovat. Mne tolerovali v praci ocr ale mavala som vzdy 1 tyzden za mesiac cca (tak nam vychadzali choroby 😂) Plnu vyplatu som za cely rok dostala jeden krat. Inak vzdy nejake ocr 😑

ivette1223
autor
28. okt 2022

@jurka2907 presne u nás tak isto s manželom, nemôže ostať doma, nepripada to do úvahy. A aj moja chodi na pol dna zatiaľ, na celý deň ju neviem dat, a ani by to nevydržala si myslím. 😒

chillibubble
28. okt 2022

treba si zhodnotit, ci vas potiahne muz z jeho platu a teda budes doma. alebo nastupis do prace, budes si budovat nejaky zaznam v zivotopise, status kvalitneho zamestnanca s tym, ze realne do rodinneho rozpoctu prinesies malo- vtedy by som skusila
zhanat nejaku opatrovatelku, ktora by bola ochotna strazit menej chore diet. ocr-ku by som brala v pripade vysokych horucok a chorob s atb(aspon na prve dni, na ocr sa da byt aj 4 dni). inak na tie bezne sople a kasle nejaku opatrovatelku.
ja keby nemam mamu ktora robi denna-nocna-po nocnej-den volna, tak tiez neviem ako dopadnem v praci. 1. rok bola dcera tyzden v skolke a 1-1,5 tyzdna doma. tento druhy rok je doma zatial 3. krat na cca tyzden. co je podla mna stale dost casto.

kris_tin257
28. okt 2022

Náš chodí rok do škôlky ale stále je chorý, v predchádzajúcej škôlke mali moraxellu takže dvakrát na ATB vkuse sa s ním vliekla celý školský rok, do toho kiahne. Teraz od septembra je na striedačku týždeň doma týždeň v škôlke, keďže chodíme obaja do práce kombinujeme s babkou a starými rodičmi a manzelovym home officom... Ja si neviem brat voľno

lasoli
29. okt 2022

no je to tazko s tymi detmi ani sa necudujem ze v skolke je viacej kaslajucich deti ,ked je tazko najst zamestnavatela kt chape ze deti su chore a ocr prijme .

mimikarol
29. okt 2022

No tak ťažko keď nemá kto strážiť. Ja mám druhacku a som doma stále. V škôlke viac nebola ako bola (choroby, korona...) Keď bola prváčka mala najviac vymeskane. Choroby, operácia... Nechceli sme aby chodila soplava a chorá do škôlky. Muž má takú robotu že často cestuje po EU na služobky. Takže som proste zostala doma ja. Keby sa aj niekde zamestnám tak ma prepustia. Niekedy mám 100 chuti ísť už do roboty, ale čo keď jemu povedia že zajtra ides do Nemecka na týždeň. Kde dám dieta...

kallanchoe
29. okt 2022

Muž je tiež mimo často takže u neho také nečakane ocr nepripadá do úvahy,skúšala som home Office,ale keď telefonujete tak 3 ročné dieťa nebude hodinu ticho sedieť...nie ešte 6-8 hod...Nerada mám toho dosť doma,ale od septembra buď jeden alebo druhý doma....u nás so soplom.deti nezoberú do škôlky,som rada že je v škôlke inú nezozeniem,sú plné ako asi vsade....od septembra som bola presne 8 dní sama doma,že jeden bol v škole druhý v škôlke....nevieme vyriešiť pri takom vymeskavani stráženie detí...takže som doma....od nového roku,by som chcela ísť do práce.20 dní z mesiaca niekde umiestniť 3 ročné dieťa,tak to proste nedáme....týždeň okej ale to je veľa proste....babky,dedkovia pracujú niesu v dôchodku...tiež s toho hotová,že ako z toho vykorculovat

fiafia
29. okt 2022

@ivette1223 moja dcéra chodí do škôlky tretí rok a ja neviem koľko je strava v škôlke za celý mesiac, neviem čo to je mať odrobeny celý mesiac práci a akú by som mala vlastne výplatu 🤔 teraz sme dospeli do štádia,že dávame žiadosť o prerušenie dochádzky zo zdr dôvodov lebo je to už neúnosné...

ivette1223
autor
29. okt 2022

@kallanchoe dobre tak aspon viem a vidím ze niesom sama, kto nevie najst riešenie... Ja mám rodičov doma, svokra pracuje... Rodicia ale nechcú ani na minútu strazit, povedali ze mam ostat doma, proste nechcú. Nemôžem zbehnúť ani k lekarom, do obchodu atd kým manžel nieje doma, nieto este aby mi strážili na celý den 😒😒😒

kallanchoe
30. okt 2022

@ivette1223 nie niesi sama.....tu v škôlke niektoré mamky nastúpili v robote,niektoré dali sami výpoveď,alebo boli v skosobnej dobe a dostali výpoveď....pri staršom synovi v škôlke ,keď ja som bola doma ešte s mladším,sledovala som tie ženy,a naháňalo mi to strach,aspoň som.vedela čo ma čaká.Ženy chodili od jedného zamestnávateľa,k druhému,lebo proste nevydržali skusobnú dobu bez toho,aby nemuseli byť s dieťaťom doma,alebo ostali proste prvý rok doma...môj prvý syn chodil tri roky do škôlky tak,že týždeň škôlka ,dva týždne doma....celé tri roky...nevedela čo snim ani dr,ani alergo ani ORL...že on je zdravý,len si tým musí prejsť,všetko mal v poriadku a niekedy sople mesiac...iné je keď sa vracia s na pôvodné miesto,ináč pozerajú na stáleho zamestnanca....ja som dostala výpoveď počas materskej (áno dá sa to...),čiže, tiež začínam od znova....

babulkomale
31. okt 2022

@ivette1223 je to narocne, suseda si dovolila u sukromnika zobrat OČR lebo svokra bola vážne chora a nemohla strazit a nasledne ochorela ona sama, musela na PN a dostala vypoved.
Ked mozes byt doma, bud. Za tie nervy to nestoji.

lianka123
31. okt 2022

@ivette1223 no ja mam dvoch skolkarov. Rovno ti poviem, ze plny uvazok by som nedala. Som doma na homeoffice a robim len preto, ze mam nadstandardne podmienky na pracu. Deti su na striedacku chore. Cize skoro stale chori.

elzus
31. okt 2022

@ivette1223 ja som začala na polovičný pracovať a keď sa dalo robila som poobedne keď muž prišiel z práce.Traz už robím na plný a je to o držku, 4 tyzdne bol doma, v škôlke na 4 deň tosple a kašeľ. Tak uvidíme čo ďalej.