Práca a choroba

29. jan 2023

Ahojte, ako to riešite vy v práci keď ste chorí? Beriete deň-dva paragraf/dovolenku alebo PN alebo to prechodíte poprípade máte možnosť home office? Nemyslím vysoké horúčky, zápal pľúc, potvrdený covid atď ale klasické nádchy, bolesti hrdla, kašeľ, poprípade antibiotiká keď sa cítite horšie ale neskolí vás to úplne do postele.

pribinak
29. jan 2023

Chorá do prace nechodím. Ani moji kolegovia. Nikto z nás našťastie netrpí pocitom že je nenahraditeľný riaditeľ zemegule

Počas choroby som doma a liečim sa, až potom idem medzi ľudí

liz_lemon
29. jan 2023

HO, a ked sa je to zle. ze sa pracovat neda, mame 6 dni navyse pre taketo pripady, prip. dovolenka

janka2501
29. jan 2023

Nemam pracu,kde mozem mar HO, a chora ked by som prisla,hned by ma otocili medzi dverami....cize PN,radsej bude doma sa liecit, ako nakazit dalsich kolegov...

kris_tin257
29. jan 2023

Keď som nachladnutá mám kašeľ bolí hrdlo a podobne tak chodím normálne do práce len si dám respirator, len raz sa stalo že ma skolilo a musela som odísť z práce a ani na druhý deň som neprišla a to som si dopracovala inokedy 😊 dovolenku čerpám keď ideme na dovolenku a paragraf keď mám plánovaných lekárov, PN som mala len raz a to kvôli covidu ani nie žeby mi bolo zle ale v práci vyšiel pozitívny test a pravidlá boli prísne 😊

yamahka
29. jan 2023

Pracujem v zdravotníctve. Takže ak mám nádchu či kašeľ bez teploty tak si dám respirator. Ale ak mám teplotu či horúčku či slabosť tela tak si dám dovolenku či pecko. Ak to neprejde, naopak sa to zhorsi tak sa dám na PNku.

kittykat22
29. jan 2023

@pribinak to robil nas kolega. Stale chory a v praci od pondelka do piatku. Kychal, smrkal tam na vsetkych. Zobral vysoku hypoteku a nechcel zostat doma aby nemal nizsi plat. Ako som to ja neznasala 🙄 Cokolvek mu povedat tak chytil hysak

zuzanockamt
29. jan 2023

Nádcha, bolesť hrdla - normálne v práci. Horúčky, nevoľnosť, tráviace ťažkosti - NV, dovolenka. PN som mala pri covide.

pribinak
29. jan 2023

@kittykat22 u nás by ho šéf otočil medzi dverami. Sa čudujem že ste to neriešili

kittykat22
29. jan 2023

@pribinak bola som mlada, sef toleratny. Ked som mu to povedala, tak vyletel ako certik z krabice. Velmi neprijemne. Dnes by som to riesila inak.

pribinak
29. jan 2023

@kittykat22 však jasne

lavinis
29. jan 2023

Sick days 3 dní máme nárok
Paragraf
HO
Pripadne dovolenka

beata_k
29. jan 2023

U nas sa to netolerovalo. Zbalit notas a na pate bol chory clovek otoceny. No chapem, ze nie kazdy ma moznost HO.

rol76
29. jan 2023

Ne treba podceňovať aňi obyčajnú chrípku,nádchu.Treba ostať doma,a vyležať to.Inak človek môže dopadnúť veľmi zle.Séf zo mňa zo začiatku robil srandu,že s obyčajnou nádchou som ostal doma.Ale raz aj on chodil chorý do práce,a mal s toho zápal plúc,a dva týždne ležal v nemocnici.Odvtedy nepovie aňi slovo,ked niekto ochorie,a ostaňe doma.