Práca 9 hodín denne pri malých deťoch

brita7777
17. aug 2021

Ahojte, mam otazku.
Hladam si uz dlhsie pracu, zijem v zahranici, momentalne studujem / takze zijem zo studenskej pozicky, posledne dni vyzera, ze by som mala sancu na pozicie, ktore chcu pracovat od 8 do 17, samozrejme cestovanie zaberie cc 45minut. Rozmyslam, je to realne pri malych detoch 3 a 5, cochvila budem single rodic a musim sa nejako postarat o deti, no obavam sa, ze je to extremne vela hodin, da sa to zvladnut vobec ? Hladam si samozrejme aj part time joby. Vdaka za nazory.

anjelicek26
17. aug 2021

@brita7777 neviem v ktorom zahranici zijes, ale drviva vacsina zamestnavatelov ponuka teraz home office (plny alebo ciastocny), ponuka skratene uvazky (od urcitej velkosti podniku mas na to narok, len to oznamis sefovi), teda kludne sa zamestnaj na 40h uvazok a potom po skusobnej dobe to posun na 30h uvazok, ak je to vacsia firma, nesmu to odmietnut... Ja mam 30h a je to viac ako dost, vyhoda je, ze druhy rok robim s domu a teda zacnem o siestej rano a koncim ked detom konci skola, takze idme o jednej uz po nich... da sa aj take najst, nehovorim, ze je to lahke, ale da. Drzim palce.

brita7777
autor
17. aug 2021

@anjelicek26 to je isto dobre vediet, ze to moze znizit, no mna skor zaujimalo ci je to vobec v ludskych silach.

anjelicek26
17. aug 2021

@brita7777 od 8-17 podla mna nie, kedze teraz pocas corony drviva vacsina skolok neponuka ranne a poobedne zberne druziny, takze 7-17 ako bolo kedysi uz nie je, vyslovene 8-16 a to je fakt problem, ked az vtedy mozes odovzdat dieta a este cesta do roboty k tomu.

brita7777
autor
17. aug 2021

@anjelicek26 ved to, myslim, ze u nas je to skolka 7 - 17. Nechapem ako potom mozu take nieco ponukat, pre rodicov je to uplne neprijatelne mi to pride.

anjelicek26
17. aug 2021

@brita7777 to sa da len ak su dvaja - jeden ide skorej do prace a druhy skorej s prace, aby stihali vyberat, ked je zena sama, sa to neda... a vravim tu druzinu si over, u nas to teraz vsade zrusili, ze kvoli corone nemozu miesat skupiny deti v druzine, takze beru az od osmej, mna skoro porazilo, ja mam vtedy uz porady a muz tiez... esteze ide teraz uz do skoly.

marcellka32
17. aug 2021

Bola som tak, keď boli deti malé, ale...ráno dával muž do škôlky, ja som išla skoro do práce, poobede som ich vyberala už ja

mon895
17. aug 2021

Ja som sa teraz zamestnala syn ma 4r do skolky bude chodit od 6.30 -16.00 ale zda sa mi to strasne dlhy cas ze by bol v skolke ☹️ do roboty chodim na 8.5h a cesta dokopy hodina

ejbyk
17. aug 2021

Sama urcite nie....ak by si mala k dispozicii nejaku vypomoc tak s vypatim sil ano....
nám má kto pomoct a aj tak je to občas o hubu....
a hlavne vyčitky, že sú deti dlho v škole, skôlke raz u toho raz u toho...nuž ale aj pracovat treba, z lasky nevyzijeme....

bubinko1506
17. aug 2021

Da sa to, ale len vdaka ustretovosti zamestnavatela. Mam home office a deti som cez skolsky rok vodila do skolky na 7:30, potom som isla domov, prihlasila sa do prace a na obed pocas prestavky som vyzdvihla deti. Pracovala som potom dalej do 17ej, deti sa zatial hrali, kreslili si, citali sme si alebo pozerali chvilu rozpravku. Skoncila som v praci a isli sme von.

brita7777
autor
17. aug 2021

@bubinko1506 toto nie je home office

heidy222
17. aug 2021

Ja som tak robila, Bola som Sama (9 mesiacov pracoval muz v inej krajine), tiez to bolo v zahranici, Ale skolka Bola od 7-18:00

luccija
19. aug 2021

@brita7777 keď škôlku máš do 17 a ty vtedy ešte v práci plus 45 min dochádzanie je to nereálne či teraz ešte pomôže muž?.Druha vec je, že ráno vyrazis z domu 6:30? A prídeš o 18 najete sa a môžeš ich chystať do postele.Podla mňa to bude dosť zle.Ale, keď peniaze treba...ale hľadala by som čokoľvek iné s lepším pracovným časom, keď budeš sama na deti za chvíľku.Je to otrasné ženy by mali robiť pol uvazky, alebo normálnu pracovnú dobu a nie tak dlho:(

bluka2
19. aug 2021

To ti môžem povedať úplne zo skúsenosti. Mám 2,5 a 6,5, tiež v zahraničí, sama a prácu na plný úväzok. Našťastie v homeoffice, takže je tam úplná flexibilita. Záleží od práce. Ak je dobrý týždeň, super. Ak je toho viac ako tento týždeň a v utorok mi povedia, že musím v štvrtok robiť nejaký tréning a ten čas medzitým je plný termínov a treba to pripraviť v noci a vlastne zistíš, že už je ráno, keď je to hotové... medzitým sa budí mladší...Tak je to take na hrane. Dnes som cítila, že normálne nemám silu v rukách, keď som držala bicykel s naloženým dieťaťom. Takže zajtra si dávam pauzu a už mám lístky na bazén. Ak by som sa mala trepať niekam do kancelárie, tak to je už na úkor zdravia. Neviem ti dať áno/nie, ale máš možnosť homeofficu/flexibility? To by som rozhodne tvrdo vyjednávala, ak sa dá.

dioliana1
19. aug 2021

Asi by som si hladala opatrovatelku na vyberanie zo skolky.

lusyyy36
19. aug 2021

Bývam v at, robím 8:30-17 až 18, k tomu treba pripočítať hodina cesty rano a hodina poobede. Škôlka 7-17, škola bude teraz 7:15-17:30 .takže u mňa by to bez muža nešlo, by som si musela niekoho platit za vyzdvihnutie (ráno stíham malu doniest)

brita7777
autor
20. aug 2021

@bluka2 no teda 😞 podla mna je to nerealne, uz len ta predstava ma stresuje, nezavidim

brita7777
autor
20. aug 2021

@luccija nie nie je to realne, len som sa chcela uistit, ex - muz by pomohol "mozno" no na to sa neda velmi spolahnut a chciet to od neho ked uz by bolo po rozvode, to si neviem moc predstavit.

bluka2
20. aug 2021

@brita7777 to boli proste ťažké 2 dni, zvyšok času ma to baví a vlastne aj teraz po vyspati mám z toho radosť, čo som zvládla a že to dobre vyšlo... Mám tú prácu rada a nemenila by som. Tým som chcela autorke povedať, ze ťažko povedať či je to zvládnuteľné, čo sa pýta, je možné, že raz to bude vnímať tak, že áno a raz, že je toho priveľa

bluka2
20. aug 2021

Sorry, ty si autorka. Vidíš, piatok, už ten víkend zúfalo treba😃

bluka2
20. aug 2021

@lusyyy36 alebo nájsť inú škôlku, či tam žiadnu nemáte, čo má dlhšie? Moja vo Viedni rovno pri kancelárii bola do 19:00

lusyyy36
20. aug 2021

@bluka2 moja uz ide teraz do skoly. Takže už mi škôlka netreba. Ja som predtým inde pracovala a bývalí sme kusok od skolky tak som to ltt stihala. To len teraz keď sme sa presťahovali a nová práca tak uz nestiham