Poznáte lektora angličtiny - native speaker?

sis789
25. júl 2018
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Ahojte babi, chcela by som začať pracovať cez internet a zarábať si online. Dočítala som sa že najlepšie platia v zahraničí a teda by som sa chcela naučiť anglicky. Rozmýšlala som že by som si našla lektora. Prítomnosť lektora, pre ktorého je angličtina materinským jazykom, ocenia asi najmä tí o niečo pokročilejší, ktorí sa chcú napr. zdokonaliť v konverzácii, prípadne chcú zlepšiť svoj akcent a prízvuk. „Native speaker“ je však vhodný aj pri úplných začiatočníkoch. Nemusí byť jediným lektorom, ktorý je prítomný na celej hodine, ale stačí aj, ak so študentami pracuje len občas. Aj vďaka jeho výslovnosti a tomu, že ho budú študenti počúvať, si dokážu oveľa jednoduchšie osvojiť prirodzený akcent a anglickú výslovnosť. A práve kvôli tomu babi by som chcela takého nájsť, ako nájdem anglického lektora?
Poznáte anglíckeho lektora v okolí ba?

sasesoe
25. júl 2018

@sis789 nepotrebujes platit draheho lektora,ked chces vediet anglicky 😉
Pozri si stranku jazykovymentoring - web, aj na fb. Na fb je aj pridruzena skupinka na Metoda goldlist al tak nejako, ale je tam aj lopec inych tipov odkial cerpat materialy a dalsie "finticky". Napr. Italki.com je primarne komercne,ale vies tam mat jazykoveho pertnera formou tandemu - ze ty ho budes ucot slovencinu. Alebo si aj platit. Ked sidas zaslat 3 videa zdarma na mail, tak tam uvidis detailmy navod ako na to. Ale su aj dalsie stranky na to, napr cez aplikaciu hallo talk. V Ba funguju aj jazykove kaviarne, kde sa tiez da zadarmo pokecat s nativ speaker-mi aj inymi. Hlavne si najdi system,kt sa budes ucit kazdy den aspon hodinu al kolko sa ti da a vydrzis dlhodobo. Jasne,ze cim viac casu tomu das,tym to bude rychlejsie, ale urcite uvazuj io horizonte niekolkych mesiacov 😉 drzim palce

novana
26. júl 2018

@sis789, npr. aj na stránke, z ktorej si skopírovala svoj úvodný príspevok.

tuppuk
26. júl 2018

cez skype nájdeš niekoho normálne, iba napíšeš či by ti bol ochotný ten človek takto pomôcť a uvidíš. ja mám kamošku čo si takto našla chalana, s ktorým sa rozprávala po švédsky 🙂

juliebaby
26. júl 2018

Zienky, dobre, keby som sa doucila ang.(lebo som sa 9 rokov ucila 3 roky som bola v uk), tak kde by sa dala najst praca z domu pre zahranicne firmy?Ja som pozerala prace tu na slovensku ale ma nenapadlo zahranicie.Som na materskej a bolo by dobre najst nejaku pracu na doma.Ak mate nejake tipy alebo aj konkretne skusenosti a poradite (slovensko alebo zahranicne),bola by som vam velmi vdacna!!!Dakujem

obsadenemeno
26. júl 2018

@sis789 a co tak doucit sa aj slovencinu?

evaeva77
27. júl 2018

www.doucma.sk
Podla urovne stačí aj dobry slovensky učitel. Zahraniční lektori nie sú lacní a často ide o ludí bez formálneho vzdelania, nevedia vysvetlit gramatiku ani porovnat dva jazyky. Rodeny hovorca spravidla, pokial neštudoval anglistiku, použiva svoj rodny jazyk intuitívne a nevie zdôvodnit používanie gramatickych konštrukcií alebo jazykovych prostriedkov, inymi slovami nevie aké časy sa v anglickom jazyku používajú na vyjadrenie dejov atd., nevie čo je časová súslednost, samozrejme všetky konštukcie podvedome využíva.
Mnohé jazykovky majú nativnych hovorcov, individuálne lekcie nie sú lacnou zaležitostou. Lekcie môžu viest velmi volne a spoliehaju sa na improvizaciu, samozrejme su vynimky, taki, čo dlhodobo na sk lektoruju.
Navrhujem sledovat pravidelne pár minút denne programy na cnn alebo bbc, môže to pomôct.