Pozerá si zamestnávateľ pred pohovorom profil na FB?

ketrin1211
28. mar 2019

Ahojte chcem sa spytat ak si poslem ziadosti do zamestnania tak zamestnavatel pozera aj profil na FB?

kikaaa444
28. mar 2019

@ketrin1211 áno zvyknú to robiť ale to nikdy nevieš .. moj kamarát to robí .. možno na niečo to dobre je neviem ( zalezi aj od toho o akú firmu ide )

deti95060810
28. mar 2019

no mňa môžu hľadať aj do rána...nenájdu nič...🙂

kikulienka94
28. mar 2019

to je taká otázka ... :D no jeden HR si to možno pozrie a druhý nie. Základ je, nemať na FB verejne viditeľné fotky z opileckých opijášov a podobne :D

kikaaa444
28. mar 2019

Ja FB nemám a mám pokoj 😂 instagram mám zamknutý a hocikoho si tam nevpustim

zuanach
28. mar 2019

Staci si lepsie nastavit sukromie a je to vybavene, nikto sa nedostane k ziadnym udajom ani fotkam

ellaafi
28. mar 2019

@ketrin1211 ak má na to čas, a má to pre neho význam tak nech si pozrie

iwina
28. mar 2019

Ahoj, kedze som teamleader, tak ked prijimame ludi, vzdy si ich pozriem na FB.... vacsinou sme ich na zaklade toho ze tam mali fotky, kde su toalne na mol atd nezobrali....ale vravela som si, vsak nemozem ich odsudit na zaklade socialnej siete, jednu kocku sme takto prijali...a kazdy pondelok chyba po prepitom vikende... takze ano, pozeraju si

ketrin1211
autor
28. mar 2019

@iwina
Ja mam klasicke foto-moje deti. Nic neslusne tam nemam. Mam si to vsetko vymazat alebo netreba? Ďakujem

iwina
28. mar 2019

@ketrin1211 Urcite nie 🙂 taketo fotky su z pohladu personalistu uplne v poriadku

sisaka
28. mar 2019

Ja síce nie som v HR, ale keď u nás zoberú nejakeho človeka, tak akonáhle mame meno, tak hľadáme na FB, nech mame predstavu, čo čakať ...
Predtým než človek niečo niekde zverejní - či už fotku, text, alebo niečo zdieľa pod svojim menom, k niečomu sa vyjadruje, by sa mal 3x zamyslieť nad tým, kým to spraví...To nie sú len ožran párty, to sú politické názory, životná filozofia...

iwina
28. mar 2019

@sisaka presne tak. Ked sme prijimali prveho cloveka, spytala sa ma kolegyna ci som ho uz mrkla a je ze co ? nechapem.... a potom mi to doslo 😀 vymazala som uplne vsetko na fb co som tam mala, aj na vsetkych sietach. A pritom som tam nemala nic zle, len z principu 😀

babikadaska
28. mar 2019

Robim v HR. Nepozeram vsetky CV,nebol by cas. Ale tie,na ktore vyber zuzim, zadam do googlu (takze nielen fb). Sama mam fb ig gmail atd prisposobeny tak aby ma nikto bezny nemohol vyhladat. Napr.kolegovia z prace.

sense
28. mar 2019

Osobne mi je to jedno, ...fb mam profil uzavrety a z vonku ked niekot zada moje meno ma nenajde resp nic nevidi okrem toho moje meno je tam x krat...a nemozu pozerat ani priatelia priatelov, a priatelov mam len par... su to ludia kt. su nejako so mnou spojeni a mam si s nimi co povedat len kvoli casu a tomu kde zijeme nemozeme byt casto spolu...a je ich len par...a nemam tam nic zaco by som sa musela hanbit...bud par fotiek s dcerou a potom fotky z vyletov...

a na inych sietach nie som...

iwina
28. mar 2019

@babikadaska ako to máš prisposobene? To by ma celkom zaujimalo

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
28. mar 2019

Ľudia to pozerajú pri výbere kandidatov, tam sa dá citat aj medzi riadkami. Napr. niektoré pozície vyžadujú človeka extrovertneho, komunikatívneho a keď vidia že na FB veľa postuje, komentuje, má tam veľa priateľov tak je to veľké plus.

senan
29. mar 2019

@ketrin1211 no nieiktori to robia, ini zase nie, zalezi mozno aj od firmy, u nas to nerobia v praci, ale vacsina ludi to ma uz zabezpecene

ikissedagirl
29. mar 2019

Mozu si pozriet, ale podla mna to nemusi byt na skodu, ked o tebe nieco zistia. Ked je to mlady team, ktory si rad po veceroch vyrazi posediet a vypit, tak ich mozu aj opijasove fotky zaujat :D a naopak fotky deticiek im mozu nasepkat, ze tento clovek nemusi zapadnut do teamu.

stanulienkat
29. mar 2019

Ja byt zamestnavatel, tak si pozriem. Niektori ludia su idioti a neverili by ste, co dokazu uverejnit aj zo sukromia na FB. Vela sa tak dozvies o cloveku.

jana19877
29. mar 2019

Ako prečo by si si to mala zmazávať??? Ak tam nemáš nič nejak neslušného, tak nech sa pozrie. Aj ty si môžeš predsa jeho nájsť🙂

tetasa
29. mar 2019

nechapem preco mazat ,staci iba spravne nastavit FB sukromie aby fotky priatelia komentare atd mohli vidiet len pridani priatelia....mña nikto nenajde ani ked da meno a priezvisko....

beebelly
1. apr 2019

Áno, pozerajú si to. Ešte viac ťa však prelustrujú po tom, čo ťa prijmu do práce a ty im potvrdíš priateľstvo. Nepozrie si to hádam iba ten, čo má nad 55 rokov a o Facebooku ešte nepočul. 🙂

Myslím však, že nie je dôvod na zbytočné obavy.
A to, že si ťa niekto omrkne na FB nemusí byť na škodu, práve naopak. 🙂
Väčšina ľudí z firiem chce vedieť iba to, čo si za človeka, či si pohode, či máš nejakú súdnosť, ako a nad čím premýšľaš, či sa budú s tebou vedieť rozprávať... Všetci sme len ľudia, máme nejakú rodinu, máme nejakých kamošov, nejaké chybičky krásy, mentálne vady, hobby alebo talent. Veľa ľudí tu píše, že si pouzatváralo profily. Hm...no neviem na čo celkom. To len kvôli tomu, aby o tebe náhodou niekto niečo nevedel? Napríklad, že lajkujete a zdieľate rovnaké príspevky stránky so vzormi háčkovania? 🙂 Ani to s tými sklonmi k extroverzii nie je úplne pravda. Ja napr. toho strašne málo zdieľam, jednoducho nechcem, nevidím dôvod a to čo si chcem odložiť si bookmarkujem inde. Podľ môjho Fb by sm vyzerala ako introvert, pritom som extrovert. 🙂