Povolanie pedikérka - skúsenosti

plamienok22
18. apr 2024

Ahojte rada by som vedela ktorá ste pedikerka aké je to povolanie, pre a proti a ako ste sa k tomu dostali či robíte na seba alebo pre niekoho, pre a proti prípadne kde ste si robili kurz dakujem

thirstymonk
18. apr 2024

Nechcem ťa od toho odhovárať, lebo je to fakt ušľachtilá činnosť. Ja poznám pedikerky aj osobne, aj ako klient. Nie je to také ružové, ako sa zdá, že budeš tam kresliť po nechtoch a neviem čo. Väčšina klientov k tebe nebude chodiť z kozmetických príčin, ale zo zdravotných. Kadejaké dokrivené, nahnité a smradľavé zarastené nechty, popraskané kože, päty jak púšť Atacama. Máš na to žalúdok? Budeš to robiť a netváriť sa pri tom zhnusene? 🙂

lasona
18. apr 2024

Povolanie ako každé iné.Ma aj výhody, aj nevýhody. Ak máš klientelu, vieš si slušne zarobiť. Ale keď nie sú ľudia, nezarobis. Musíš mat vybavenie, vzdelávať sa...stretávas sa s plesnivymi, nie vonajucimi nohami...pri tejto práci zaťažujes ruky, kríze....inak častokrát akreditovaný kurz stojí za prd, musíš sa sama dovzdelavat...odporúčam kurz od pedante, alebo od Milady nadasiovej. Ale sú drahé...

kiki68
18. apr 2024

@plamienok22 poznam dve a dobre sa im dari, Ale je to namahave ma chrbticu. Lebo stale si v takych polohach roznych. Aj ked mas polohovatelne kreslo. Ako je to narocne svojim sposobom

kiki68
18. apr 2024

@thirstymonk tak je to rovnake ako ine medicinske oblasti, musis mat na to zaludok.