Povinná práca & práca ktorá baví

20. nov 2022

Som pol roka bez práce, hoci som mohla nastúpiť na rovnakú pozíciu hneď deň po výpovedi..A môžem aj teraz.. Je to finančne veľmi “výhodná” práca.. Som z “najchudobnejšieho” regionu, kde sa za nadštardatnú mzdu považuje už o 200€ viac ako minimálna mzda.. Teoreticky pri námahe by som si vedela zarobiť aj 3-4 tis. €… S mojimi 15 ročnými skúsenosťami, asi žiadny problém.. Ale ja tú prácu nenávidím.. Je to tak nezmyselná práca.. Posledné 2 roky som chodila do firmy ráno s bolesťou brucha… Hľadám si niečo, čo bude časovo výhodné, hoci oveľa menej finančne ocenené.. Nemám problém s nijakou prácou.. Hlavne že po pracovnom čase budem môcť venovať čas aj činnosti, ktorá ma neskutočne baví..Lenže takú je tu ťažko zohnať.. A keď budem mať dostatok skúseností a praxe, môžem si z môjho hobby, urobiť živnosť.. Problém je len v rodine.. Každý okolo mi robí výčitky.. Máš deti, nepracuješ..Neprispievaš.. Možeš zarobiť, nechceš… Chcem.. Veľmi.. ale nie na úkor môjho zdravia.. Trpieť v práci len kôli peniazom.. Ja viem, že veľa ľudí by bolo vďačných aj za to.. Hlavne v dnešnej dobe.. A preto sa väčšinu dňa cítim ako úplný sebec 🥺 Som fakt sebec? 🙈

marianarem
20. nov 2022

Neochota obetovat vlastne zdravie podla mna nie je sebectvo, ktore by malo byt kritizovane. Je to sebectvo len v tom zmysle,, ze clovek mysli aj na seba a to by kazdy mal robit. Navyse ak mas deti, tak sa o tvoje zdravie treba starat aj kvoli nim.

lasoli
20. nov 2022

nie,nie si sebec.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. nov 2022

@lasoli ❤️

mikadooo
20. nov 2022

Si sebec. A? V práci tráviš tretinu svojho života, prečo by si v tejto oblasti nemala byť sebec??? Ja som si po md našla prácu oveľa menej finančne ohodnotenú, úplne mimo môj fach a som spokojná, bez nervov a nič nám nechýba. Tiež som svoju prácu nenávidela, ani sa nečudujem, že mi také prachy platili, celí šťastní, že našli niekoho ochotného to robiť. 7 rokov som tam vydržala - 7 najhorších rokov môjho života. Hlavne, keď sa obzriem spätne, tak by sme prežili v pohode aj s polovičným platom. Lenže som bola mladá, sprostá a hamižná. Tvoje deti potrebujú spokojnú maminu a nie peniaze. Ak teda nie ste na hranici biedy alebo čo.

all10
20. nov 2022

Ahoj, tak čo sa týka práce určite nepočúvaj okolie čo sa im hodí to povedia a ak si sa rozhodla pre niečo iné a vieš, že to chceš a je na tvojej strane tvoj muž, ktorý ťa vie pochopiť tak máš pevný bod od ktorého sa odrazíš a ideš bojovať za seba. Okolie nevidí tvoje zdravie ako sa trápiš a máš bolesti. Ja som sa tiež postavil za svoje a prešiel som z inej roboty do tej čo ma baví. Nikdy sa nenechaj odradiť od svojho sna.
P.S.: Nie si žiaden sebec ak chceš aby tvoje zdravie slúžilo a tým pomôžeš aj okoliu a hlavne deťom.

loginexistuje
20. nov 2022

pozri ak ste s manzelom zajedno tak ostatnych neries a urob tak aby to vam vyhovovalo uz nie je komuzmus a povinna praca

hilda08
20. nov 2022

Urcite nie si sebec, ved práca je v podstate cely nas život, urcite treba robit nieco co ta napĺňa a netrpis pri tom, ak netrpíte hladom a biedou kvoli tomu, ze tam nepracuješ nie je o com…naco by bola detom matka Sice s peniazmi ale vystresovaná, ktorá by vlastne ani nemala na nich čas? A hlavne…ked dwti vyrastú, odídu a ostane ti uz len ta práca..tak chod za tym po com túžiš, držím palce

mpg
20. nov 2022

Ale to je už dosť dlhá doba pol roka bez práce, raz psychologička hovorila, že čo osoba nevyrieši do mesiaca, potom je to ešte ťažšie. Ja by som si našla prácu, aspoň na pol úväzku a pritom by som hľadala takú kde by ma to bavilo.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
20. nov 2022

Ja ta uplne chapem. Presla som si vyhorenim v praci a odvtedy uz nikdy viac nechcem robit tam,kde mi nie je dobre. Ziadne peniaze ti nestoja za znicene zdravie. Pokial mas z coho zit a netlacia ta financie,ze by si musela ist do prace,tak kludne hladaj dalej.

viki_lv
20. nov 2022

Znie to zaujímavo... Prepáč za zvedavu otázku - čo to bolo za prácu/povolanie, čo si robila?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
camelie12
20. nov 2022

Podla mna nie ste sebec.
A je vyborne, ze myslite na svoje zdravie! Drzim palce pri hladani novej, sice menej zaplatenej, ale zmysluplnej a radostnej prace pre vas 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
all10
20. nov 2022

Nebolo to pekné a jemné ale mal som tam tiež problémy, výčitky a ohováranie ale nikdy som sa nevzdal hoc sa zo mňa smiali a nedôverovali. Nevzdávaj sa.

ivangeline
20. nov 2022

Ak neumierate od hladu,tak nie si. xD

zuzanka.zuzu
20. nov 2022

3-4 tisícky v najchudobnejšom regióne??? 😲 srala by som brucho, zaťala zuby a aspoň rok vydržala... tu každý ochká pri plate nad 1000 až sa čudujem predošlým komentárom, modrokoníkový dvojí kilometer 🙄 keby bol rozdiel tie 2 stovky, tak nepoviem, ale 4000

zuzanka.zuzu
20. nov 2022

@viki_lv ani sa nesnaž, ešte žiadna v nijakej téme nikdy odpovedala na takúto otázku, čo to vlastne robí za 4000 😉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viki_lv
20. nov 2022

Nepotrebujem žiadne odporúčanie, ja som so svojou prácou spokojná 🤣 len som zvedavá

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viki_lv
20. nov 2022

Autorka, dlho ti to trvalo potom, kým si dostala rozum... Ale fakt, čo to bolo za prácu?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulienocka
20. nov 2022

Práca v špedícii? Alebo prostitútka?😁 vzdávam sa, neviem 🤷‍♀️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz