Potvrdenie pre zamestnávateľa - vyšetrenie so psíkom

sajinkaa
24. jan 2024

Ahojte, chcem sa spýtať, keď ste išli z roboty so psikom na vyšetrenia, čo ste si dávali ako potvrdenie pre zamestnávateľa kde ste boli? Nechcem si míňať svoje P, v robote mi nikto nevedel povedat, ale myslite si že by som si to mohla dať ako doprovod? Aj keď to rodinný príslušník nie je, myslím “ľudsky”, lebo sám sa tam nedopravi, aj by som sa išla spýtať do kancelárie, ale radšej takto, ak niekto vie z vás. Ďakujem :D

abby11
24. jan 2024

@sajinkaa Sprevádzať je možné manžela, dieťa (vlastné alebo zverené do starostlivosti súdom), rodiča, súrodenca, manžela súrodenca, rodiča manžela, súrodenca manžela, prarodiča, prarodiča manžela, vnuka a osobu, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.

ibatanecnica
24. jan 2024

@sajinkaa tak toto snáď nemyslíš vážne. Nie, nemôžeš si to dať ako doprovod.

vroni
24. jan 2024

@sajinkaa, toto dúfam nemyslis vážne!!!! Pes je pes a nie človek, nemôžeš ho "doprevádzať" k lekárovi, je to tvoja zábavka a na tú si musíš vziať dovolenku. Pricetny zamestnávateľ pochopí, že je to nudzova situácia a dovolenku ti dá. Ale to je tak všetko.

1ryba
24. jan 2024

Odpadla som

iwesska
24. jan 2024

To mi pripomenulo ako sa kolegyna smiala,ze skoda,ze nemoze ist na OCR so svojim psom😂
Nie,na psa si nemozes vziat doprovod. To by sa potom mohol vziat doprovod aj na skrecka,korytnacku,papagaja,rybicky..😂Proste sa dohodnes so zamestnavatelom a ten cas si nadrobis alebo si zoberies 1/2 dna dovolenky.A veterinar sa nedal dohodnut po praci?

gejb
24. jan 2024

@sajinkaa podľa mňa normálna otázka
Bohužiaľ na toto ti doprovod neprejde. Takže jedine dovolenka, homeoffice alebo ísť po práci

belllinka
24. jan 2024

svoje Péčko by si si na to ani nemohla zobrať 🙄

1ryba
24. jan 2024

Rovno ber OČR. Ak by sa mu zhoršil zdravotný stav.😅

martul
24. jan 2024

@sajinkaa to sa nemôžeš pýtať vážne takýto nezmysel, povedz prosím ťa, že si robíš srandu a chceš aby sme sa pobavili.

ibatanecnica
24. jan 2024

@martul mňa už v dnešnej dobe nič neprekvapí.

mima1608
24. jan 2024

To sa nedá veterinár dohodnúť po práci? Ak to je tak vážne, že treba so psíkom ísť okamžite, tak jedine dovolenku

maranta_leuconeura
24. jan 2024

Ja sa chcem sprevadzat na wellness, je to na paragraf? 😀

Musis si zobrat dovolenku, ak ti ju daju.

mirkam3
24. jan 2024

@sajinkaa tak teraz uz som na koňovi videla fakt všetko…. V kancli sa určite nepýtaj lebo to, čo si pomysleli diskutujuce tuto, si pomyslia aj tvoji kolegovia a ta historka ta v office urcite prežije. Všetko už bolo povedané, to patrí podľa mna k všeobecnému prehľadu rozumieť takýmto základným veciam. Na psa/mačku/skrecka/rybičky si nemôžeme brať ani OČR ani volno na “sprevádzanie rodinneho prislusnika” k lekárovi. Argument, že sám tam nedôjde je taký, no, jednoduchší - ani auto mi samé nedôjde do servisu, ani nakup mi nepríde sám z obchodu… Chapes kam tým mierim, však?

belllinka
24. jan 2024

@mirkam3 podľa mňa nechápe .-)

ibatanecnica
24. jan 2024

@belllinka teiž si myslím. Už len to, že niekto sa dokáže niečo také spýtať.

zuzubb007
24. jan 2024

Musis si dovolenku vziat, to by kazdy robil s mackou, skreckom atd. kde zijes

alex49
24. jan 2024

Dovolenka alebo si nadrob hodiny a chod na súkromné voľno. Pes nie je človek, nemôžeš si zobrať ani P ani doprovod. Jedine keby si ty bola vlkolak 🤔

1ryba
24. jan 2024

@alex49 možno P odvodzuje od slova Pes.

diewcatqoo
24. jan 2024

Zasnem, co niektorych ludi napadne 🙂 🙂

mk1111111111
24. jan 2024

Predpokladam, ze sa niekto bavi

sense
24. jan 2024

Áno psa k lekárovi sprevádzať môžes ale zobrať si P nemôžeš. Čiže bud po pracovnej dobe, alebo dovolenka, neplatené voľno,

h2
24. jan 2024

@sajinkaa Robíš si srandu, však? Zober si dovolenku, alebo si dohodni termín na neskôr po práci. Veterinári bežne robievajú do večera. Práve kvôli tomu, že majitelia zvieratiek chodia do práce a na voľno kvôli vyšetreniu domáceho miláčika nárok nemajú.

lelelienka
24. jan 2024

Toto je vtip, vsak? Teda dufam. Prosim ta, len sa nechod na toto pytat do kancelarie, teda ak si nechces spravit trapas 😂 Vazne si na psa nemozes zobrat paragraf, to ti ako vobec napadlo? Normalne si zober dovolenku, alebo tam chod poobede/cez vikend…

muchotrafka298
24. jan 2024

Toto ani v robote radsej nehovor, lebo tam bude este tyzdne alebo mesiace top tema.....tu sa z toho smeju anonymne zeny, v praci to bude horsie, lebo kolegovia Ta poznaju. Sudneho cloveka by toto ani nenapadlo, ze pes alebo macka je rodinny prislusnik a zoberie si na neho osetrenie.

ibatanecnica
24. jan 2024

@muchotrafka298 keď má také kolegyne ako ona, tak sa ani nemusia

vkatush
24. jan 2024

My sme chodili mesiac a pol každý deň na veterinu, keď nám skoro rozkusal jeden nevychovaný pes toho nášho, veterinár ani nevedel, či ho zachráni.
Keby som vtedy mala brať doprovod alebo dovolenku, tak by ma asi šéf poslal do riti.😁

medda_beda
24. jan 2024

Žijeme v 21 storočí a niektorí ľudia považujú psa za zábavku ktorá môže počkať kým nezdochne.
Amen tento svet.
Ja sa hanbím za to, že som človek a fungujem v takej sebeckej spoločnosti kde ľudia žijú len pre robotu a ľudí.Nič viac.
Absolútne žiadne emócie len rob a umri.

Nečudujem sa, že polovica zamestnávateľov sa takto pozerá aj na matky s deťmi.
Tiež asi považujú deti za zábavku ktorú si urobili.

Autorka, bohužiaľ nie.Neexistuje žiaden paragraf ani nič podobné.

Nemusíte na mňa ani reagovať ak chcete pretože mne toto vôbec vtipné nepríde ako tento svet funguje.Pre mňa ako nadriadenú bolo úplne normálne, že mal niekto psa po operácií a keď som vedela tak som vyhovela.

ibatanecnica
24. jan 2024

@medda_beda no to snáď nemyslí vážne. To fakt má mať človek voľno, pretože má psa? Nikto ťa nenúti mať psa. Tak isto ako iné zviera a ak ho máš, tak máš mať vytvorené podmienky alebo si to zariadiť tak, aby ti to nekomplikovalo život. A snáď je rozdiel deti a pes.

mima1608
24. jan 2024

@medda_beda to naozaj ideš porovnávať deti a psov? Ja som teda milovník domácich miláčikov, máme 4 mačky a budúci týždeň nám pribudne aj šteňa k nim, ale toto je totálne cez čiaru. My keď potrebujeme veterinára, tak buď ideme po práci (náš veterinár robí do 17h) alebo potom za doplatok príde po 17h ku nám, poprípade zvieracia klinika, tie robia vo väčších mestách nonstop. Takže dá sa to, ak človek chce.

vroni
24. jan 2024

@medda_beda, prosím ťa, netrep. Zamestnávateľovi je úplne fuk, či máš doma dvanásť deti, osemdesiat coklov alebo pätnásť potkanov. On ta platí za prácu a nie za tvoje voľnočasové aktivity. Na voľnočasové aktivity ti poskytuje dovolenku, na návštevu lekára alebo opatrovanie iného človeka máš OCR a paragrafy. Pes je živý tvor a člen domácnosti. Spolu s ním si získala aj nejaké práva a povinnosti. Ty, nie tvoj zamestnávateľ. Ten nemusí riešiť, kedy pôjdeš so psom k veterinárovi, to si musíš vybaviť sama a v čase ktorý nepatrí zamestnávateľovi.