Potvrdenie o zdaniteľnej mzde

lenkaknel
4. máj 2023

Ahojte, v marci som ukončila pracovný pomer, no dnes mi mama(účtovníčka) povedala že pri vystúpe z prace by mali dávať aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ale v danej firme mi zase povedali že to vystavujú až pred termínom daňového priznania, tzn až niekedy vo februári 2024.
Tak sa chcem spytat že čo je správny postup?

petamich
4. máj 2023

pokial viem, tak sa to posiela pred terminom rocneho zuctovania, lebo stale mas moznost ho poziadat, aby ti ho vykonal on pokial viem (ak nebudes mat pripadne ineho zamestnavatela, kde tiez vies poziadat) a ked nepoziadas, tak ma povinnost ti to vystavit

simonah73
4. máj 2023

tak ono byva s tym problem, ze ked sa to odovzda hned tak potom to ludia pytaju znovu, lebo to nemozu najst

olivia_s
4. máj 2023

@lenkaknel nie, nemaju ti potvrdenie vydat po ukoncdni prac.pomeru, ale az buduci rok.. Este stale je moznost, ze sa zamestananec u toho isteho zamestnavatela zamestna a potom by to vydane potvrdenie nebolo spravne... postup mzdarky je spravny 🙂

zaba21
4. máj 2023

@simonah73
Presne takú skúsenosť som mala aj ja, keď som robila mzdy pre väčšiu firmu. Posledné roky som už posielala zvyčajne koncom januára nasledujúceho roka.

lilianka28
4. máj 2023

@lenkaknel toto potvrdenie sa vydáva až budúci rok. Mohlo by sa stať aj to, že keby ho vydali teraz, bude na neplatnom tlačive. Finančné riaditeľstvo zvykne vydávať nové tlačivá na ďalší rok až koncom decembra.

simonah73
4. máj 2023

@lilianka28 tak ono je to len priloha k danovemu alebo k rocnemu zuctovaniu.

matullienka
4. máj 2023

@lilianka28 to si optimista, že koncom decembra tento rok bolo až na konci januára, tiež som mala ex kolegyňu, ktorá ho pýtala už prvý januárový týždeň a potom prišla znova lebo veď neplatné tlačivo

lilianka28
4. máj 2023

@matullienka No to je pravda, že niekedy si dávajú načas. Ale omeškaj niečo ty, tak hneď penále.

matullienka
4. máj 2023

@lilianka28 no presne dnes som sa rozčúlila lebo som zabudla daňový požiadať minulý rok o vrátenie daňového bonusu zaplateného zamestnávateľom a oni si veselo cusia, že je tam preplatok viac ako 2000 eur až keď mi dnes volala účtovníčka, ale penále pošlú hneď keď ty neskôr zaplatíš

daniela2202
4. máj 2023

@lenkaknel ten druhý