Potvrdenie o účasti na pohrebe

15. apr 2024

Ahojte, chcem sa opytat, v pohrebnej sluzbe sme dostali potvrdenie o ucasti na pohrebe na potvrdenie do prace... Pise sa tam ze...zucastnil sa pohrebu svojho pribuzneho......dňa....
Tam treba na tie bodky napísať príbuzensky vztah ci meno zosnulého? V akych pripadoch to plati?

sasa1310
15. apr 2024

meno

autor
15. apr 2024

@sasa1310 vazne? Cize meno pribuzneho? Nemusi byt vztah? Napr teta? Vieš je to starkina sestra,tak neviem ci mi to plati v takom pripade...

akinomel
15. apr 2024

Príbuzenský vzťah kvôli tomu, aby si overili, či máte nárok na voľno

sasa1310
15. apr 2024

ja dávam vždy meno

autor
15. apr 2024

@akinomel tiez som si tak myslela a ked je to starkina sestra,tsk mam narok? Ci to je vzdialená rodina? Ked by som tam napissla "teta"?

sasa1310
15. apr 2024

tak na starkinu sestru zo zákona nárok nemáš. Takže zbytočne vypisuješ

tanyan
15. apr 2024

Minimum uvedené v zákonníku práce, zamestnávateľ môže poskytnúť aj nad rámec...
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...
§ 141 ods. 2 pís. d
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb.

akinomel
15. apr 2024

Nemyslím, že máš nárok...príspevok vyššie výborne vysvetlené

alenah31
15. apr 2024

Rodinny vztah je dolezity - ak ide o starkinu sestru narok na platene volno v praci zo zakona nemas. Len ak si ten pohreb vybavoval/a.

luliu
15. apr 2024

Nie, určite nemáš nárok na volno

autor
15. apr 2024

@alenah31 cast som vybavovala, na to mi dali tiez papier v pohrebnictve. Teda tym sa kludne preukazat mozem. Ci ze pohreb vybavujem treba este nieco do prace o dokladovat okrem potvrdenia z pohrebníctva? Ona nemala inu blizku pribuznu rodinu, iba moju starku,moju mamu a nas

alenah31
15. apr 2024

Ak si pohreb vybavovala - ok, to plati. Musi to byt na potvrdeni napisane.

autor
15. apr 2024

@alenah31 no takto. V pohrebnictve mi dali jeden pspier o vybavovani pohrebu a druhy papier na potvrdenie do prace. Do prace by bolo treba este nieco dokladovat?

autor
15. apr 2024

@alenah31 teda na oboch je napisane ze je to na preukazanie v zamestnani...

alenah31
15. apr 2024

Nie netreba nic viac, bezne ak pohreb aj vybavujes mas narok: 1 den na vybavenie pohrebu a 1 den na ucast na pohrebe.

autor
15. apr 2024

@alenah31 tajzevtajeto mam. Tak tam mam napusat meno zosnulej a napr teta? A toto staci do prace,ano? Nic viac?

alenah31
15. apr 2024

Ano, uvedies, ze teta nemala ineho pribuzneho - je iny pribuzny, kludne keby chceli uved, ze ste zili v spolocnej domacnosti - ja to takto uznam. Je to vinimocna situacia - dalej to neriesim.

autor
15. apr 2024

@alenah31 dakujem.