Potvrdenie o mzde

23. jan 2022

Ahojte prosím vás čo robiť ak zamestnávateľ u ktorého niekto pracoval na dohodu odmieta vydať potvrdenie o mzde ktorú zamestnanec dosiahol? Na telefonáty neodpovedá a keď náhodou odpovie tak sľúbi dátum kedy potvrdenie pošle ale nakoniec ho aj tak nepošle a zamestnanec toto potvrdenie potrebuje doložiť na úrade práce keďže pracoval na dohodu počas evidencie. Ďakujem za rady .

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jan 2022

@viestta myslíte že stačia smsky a maily kde zamestnanec žiada od neho toto potvrdenie? Plus aj mu poslal to potvrdenie ktoré stačí iba vyplniť.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jan 2022

@viestta pretože stále sľubuje a stále nič neposlal a zachviľku je koniec mesiaca a do konca mesiaca to má doložiť zamestnanec na úrad práce

autor
23. jan 2022

@hazelgracegus to je trochu zložité pretože tá firma kde pracoval je dosť ďaleko

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jan 2022

@hazelgracegus no je to cez 100 km keby to bolo 20 km tak to tu neriešim 😄

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jan 2022

@hazelgracegus áno veď máme veľa smsiek aj maily kde žiadame o zaslanie potvrdenia plus niekoľko hovorov na číslo zamestnávateľa...premýšľam že skúsime zavolať priamo na tú firmu na recepciu alebo niečo také lebo pán cez ktorého sme to riešili sa nehlási minule mi povedal keď sme volali z iného čísla že majú 18 výplatné termíny že kolegyňa to pošle ale stále nič

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. jan 2022

@hazelgracegus skúsim mu zavolať zajtra a ak sa neozve on tak zavolám priamo na firmu ak nie tak to riešim s úradom práce

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linki90
31. okt 2022

ahoj ako si to nakoniec vyriešila ? mám podobny problem

autor
1. nov 2022

@linki90 zavolala som priamo riaditeľke tej firmy a ona mi dala kontakt na nejakú pani ktorá mi to poslala asi za dve minúty 😄😄 čiže pán si len vymýšľal a žiadne potvrdenie nechcel poslať 😄😄

daniela1911
1. nov 2022

Vždy treba volať na mzdové, nie nejakým pánom… možno má iné povinnosti a nie že nič nechcel poslať….