Poštová doručovateľka verzus práca v malom obchodíku

barbora9312
6. sep 2024

Dievčatá mam na vyber ist pracovať ako poštová dorucovatelka prac.doba 6-14 alebo ist do maleho obchodiku 6:30-12 na dohodu iba a bez vikendov..odrádza ma na tej pošte hlavne zima platovo by to bolo kusok viac ako v obchode ale to by mi nejak nevadilo.neviem sa rozhodnúť

marcellka32
6. sep 2024

Nooo...v takej zime si už chodila 5 hodín? Alebo aj keď prší, páli slnko, ....obdivujem poštárku

lakebabe
6. sep 2024

@barbora9312 určite obchod , vsetky poštárky co chodia bez auta majú môj obdiv. Ale ak máš spadovu postu ako naša mladá poštárka, čo chodí Autom, lebo ma viac malých dedín, ta to ma v pohode. Ale tiež to nie je výhra, keď roznasa dôchodky chodí s peniazmi. Určite obchod, si v teple, suchu

martinkatinka
6. sep 2024

TPP je lepsi ako dohoda. No co sa tyka prace, asi lepsie obchod. Len ci to ozaj bude ta pracovna doba tak. A samozrejme, ze v obchode zarobis menej, lebo mas menej hodin.

silwii
6. sep 2024

Robila som postarku a po tejto skusenosti by som si vybrala rozhodne ten obchodik 😀

lululucy
6. sep 2024

Moja mamka je postarka. Urcite obchod. Momentalne je situacia u postovych dorucovateliek taka, ze nebudes len roznasat postu za kazdeho pocasia ale aj roznasat letaky, ponukat žreby, poistky,pozicky,sporenia,uvery ....a Boh vie co si este vymyslia aby sa zachranili

kacena2022
6. sep 2024

@autorka Robím poštárku dorucovatelku,je to náročná a zodpovedná práca.A chodiť za každého počasia.Nie každá by to robila.

nelca84
6. sep 2024

@barbora9312 vies, ze na dohodu mozes robit len 10 hodin tyzdenne? Takze ak ta chcu od 6.30-12.00 na 5 dni v tyzdni, tak to bude pekny odrb. Peniaze na ruku a ked pojdes na PN, matersku... horko zaplaces. A to nespominam dochodok. By som sa im vy..... na ten ich obchodik. Maj rozum.

vevebono
6. sep 2024

Ja som po materskej nastúpila zrovna na poštu. Po roku som požiadala o preradenie, uvoľnilo sa miesto v kancli. Ak ti nevadí slapat kilometre a nemáš traumu z počasia, tak posta je za mňa top zamestnávatel pre matky s malými deťmi. Žiadne problémy s PN, OCR, dokonca som vedela prísť neskôr atď. Ale dnes už veľa záleží, v ktorom meste, dedine, lebo posta je viac kolporter ako postar. To bol dôvod, čo mňa zabíjal, že som mala 1400 dorucovacich miest, a dva dni v týždni pustili po 3 druhý letákov. Takže som mala vo vozíku asi 250listov, nejakých 100 doporučených a 4000letakov. Keď padol sneh uprostred januára a bolo mesto prekvapene, tak som doslova vozíkom odhrabavala cestu.

vevebono
6. sep 2024

A ešte bolo super, keď som zastupovala na dedine, ladvinku s dôchodkami na sebe, a zrazu vyletel pes, kusol do ladvinky, potiahol a zrazu takeeeeee teplo 😂 odpálil ten psisko 4600€ a mne nechceli nafasovat nove gate 😁😁