Poštová doručovateľka

18. sep 2024

Ahojte.
V pondelok som nastúpila do zamestnania ako poštová doručovateľka. Zatiaľ mi všetci vychádzajú v ústrety, ale som zo seba nešťastná,preto prosím o radu.
Po pochôdzke vypisujem na doručovaciu kartu doporučené zásielky, ktoré sa nedoručili (väčšinou kvôli nezastihnutému adresátovi). Zásielky sa triedia na oznámené a opakované doručenie. Teda OZ a OD a ja za toho pána neviem ako sa naučiť ktorá zásielka je OZ a ktorá OD. Prosím vedel by mi to niekto vysvetliť fakt po lopate? Kolegyňa, ktorá ma zaúča sa snaží vysvetliť mi to, ale ja tomu vôbec nerozumiem.
Ďakujem krásne 🙏🏼

klejkaez
18. sep 2024

Nie je to logicky len tak, že:

Oznamene Zasielky : OZ
Opakovane Doručenie: OD

JEDNODUCHO PRVE PISMENA ?

autor
18. sep 2024

@klejkaez práveže nie. Je to komplikovanejšie.

martinkatinka
18. sep 2024

Opakovane mozu byt len uradne zasielky. Ostatne obycajne doporucene sa nedorucuju viac krat.

gubcikova
18. sep 2024

OD je opakované doručenie
OZ je oznámená zásielka
OD má takúto obálku , ak ani na druhý deň nezastihnes už je z nej OZ.

autor
18. sep 2024

@martinkatinka to by dávalo zmysel, ale neviem či je to tak, pretože keď máme napríklad úradnú zásielku, ktorú sme doručovali včera, ale adresáta sme nezastihli, dali sme mu oznámenie (biely lístok, kde sme napísali kedy bude opakované doručenie, teda dnes. Ale keď sme ju nedoručili ani dnes pretože adresát znova nebol doma, tak neviem či je OZ, alebo OD, keď prídem s pochôdzky a píšem na doručovaciu kartu. Asi dosť chaotické, ale ak si robila doručovateľku, zrejme sa vysomáriš z toho.

gubcikova
18. sep 2024

Tak ako som to napísala po druhom pokuse už je OZ

autor
18. sep 2024

@gubcikova a čo takéto obálky? Myslím tu s červeným pásikom (foto z netu)

gubcikova
18. sep 2024

Pri nej platí to isté ak je na nej napísané opakovane doručovanie

autor
18. sep 2024

@gubcikova no dobre, ale niektoré doporučené sa doučujú len raz. Čo v takom prípade?

gubcikova
18. sep 2024

Pozor niektoré červené tam nemajú OD tak sú automaticky OZ

autor
18. sep 2024

Ja som z toho jeleň 🙈

gubcikova
18. sep 2024

V tom prípade sú oznámené. Nie všetky doporučené zásielky majú možnosť opakovaného doručovania

gubcikova
18. sep 2024

Veď to je jednoduché proste.
Keď je na obálke opakovane doručovanie tak sú OD, keď ani pri opakovanom doručení nezastihnes adresáta doma ,tak mu necháš oznam a necháš to na pošte. Stáva sa z toho Oznámenie zásielky OZ.

gubcikova
18. sep 2024

A na foto biela obálka napríklad nemá možnosť opakovaného doručovania

autor
18. sep 2024

Takže všetky zásielky, ktoré nemajú opakované doručenie sú OZ a tie ktoré majú opakované doručenie, ale nepodarilo sa ich doručiť ani na druhý pokus sú už tiež OZ?

gubcikova
18. sep 2024

Presne

autor
18. sep 2024

@gubcikova si poklad, ďakujem krásne 🙏🏼❤️

gubcikova
18. sep 2024

Není zač a ďakujem za ♥️

autor
18. sep 2024

@gubcikova ❤️