Poraďte prácu na doma - žiaden katalógový predaj

dominika0126
13. máj 2022

Ahojte. Baby poraďte nejakú prácu na doma. Niečo, čo sa vážne oplatí robiť. Žiadne katalógové predaje ani nič podobné.
Ako si privyrábate? Chcela by som aj ja prispieť trochu do rodinného rozpočtu, lebo rodičák je jedno veľké sklamanie.

belllinka
13. máj 2022

Rodičák je sklamanie? Veď sa vráť do práce. Sedieť 3 roky doma je luxus, ktorý si asi nemôžete dovoliť. Tu ti nikto žiadnu zázračnú prácu na doma, z ktorej zbohatneš, neporadí.

terina25
13. máj 2022

@belllinka a o dieta sa jej postaras asi ty nie? 🤦

mandzula
13. máj 2022

@belllinka ako vieš, že sedí doma 3 roky, možno jej práve skončila materská a hľadá možnosť, ako si privyrobiť. A ako vieš, že má možnosť dieťa hneď niekam dať? Ja mám pocit, že niektoré ženy sú tu len na to, aby si mohli riadne rypnúť do niekoho, kto len pekne požiada o radu.

belllinka
13. máj 2022

@terina25 🙄 jaj to ma nenapadlo, to je naozaj neriešiteľný problém. Lebo neexistujú škôlky, jasle, opatrovateľky a pod. Najlepšie je sedieť doma do jeho 18-ky a poberať dávky.

belllinka
13. máj 2022

@mandzula materská jej skončila už dávno, jej dieťa má 1,5 roka

klarissa25
13. máj 2022

rodičak je sklamanie ?? tak sup dať dieťa do jasli a ty do prace....byt 3 roky doma s tým že ti štat za to plati je poriadny luxus. A ešte k tomu môžeš pracovať a dostavať aj rodičak.
a čo sa týka prace na doma, tak prekladateľstvo, učtovnictvo...podla toho čo vieš robit, čo vieš ponuknut...

mandzula
13. máj 2022

@dominika0126 ako sa počas korony rozbehol predaj cez net, je dopyt po ľuďoch, ktorí spravujú firmám sociálne siete, pripravujú kampane. Ťažko sa tipuje, čo by ti mohlo sedieť, musela by si dať viac informácií o vzdelaní, záujmoch. 🙂

mandzula
13. máj 2022

@belllinka a to automaticky znamená, že o jej dieťa sa trhajú jasle, škôlky alebo čo keď má problém, pre ktorý proste dieťa do kolektívu dať nechce?

anjelicek26
13. máj 2022

Rodicak sa vyplaca do troch rokov veku - a dostavas ho aj ked chodis naplno do prace...takze "sklamanie" by som to nenazvala...chod toto rozpravat mamickam, co maju v zahranici matersku 3 mesiace, maximalne rok...

Ale tak k teme - najlepsie je doucovanie, upratovanie, ci vikendy v obchode pracovat... ked muz doma a postrazi... doucko je poobede, upratovanie vacsinou vecer... cisto s domu - to musis nieco aj vediet no... prekladatelov je vela, pisat seminarky tak noha v kriminalite pomaly, spravovat webky (treba vediet), predavat kozmetiku (stanes sa otravnou pre 99% priatelov), piect doma kolace (treba ine rury, ine spotrebice, dobru kalkulaciu tovaru), prepredaj oblecenia (budes stale na poste a riesit neplaticky, nepreberacky tovaru), insta ci youtube "influencer" vyjde jedna s 10000 a dalo by sa pokracovat... Ja robim s domu dva roky, ale neviem, ci by si zrovna chcela robit pre firmu vyrabajucu kable a riesit audity a mat kopu stresu... nie vsetky prace s domu sa daju robit, ked je dieta doma a treba sa o neho aj starat...

marzuz89
13. máj 2022

@dominika0126 suhlasim s nazorom, ze neexistuje ziadna zazracna praca na doma, z ktorej sa da "zbohatnut". Nie je to len tak. Zalezi, ake mas vzdelanie, skusenosti. Ovladas jazyky? Mozes doucovat, prekladat neuradne texty, clanky. Ak mas vystudovanu co ja viem slovencinu alebo cokolvek ine, mozes doucovat, budu teraz prijimacky na VŠ. Ak si uctovnicka, da sa pracovat v obmedzenej miere aj pri dietatku. Atd. Treba mat vzdelanie, skusenosti, vedomosti, na ktorych mozes stavat, ak mas pracu, ktora sa da vykonavat na HO, dohodninsa so zamestnavatelom na polovicnom uvazku, pripadne sa popytaj v praci, ci nepotrebuju vypomoct s cimkolvek, co sa da robit z domu na PC, formou brigady, ci dalsieho kratkeho uvazku.

Co vies?

lucia7933
13. máj 2022

ja robim napr uz 2 roky uctovnictvo z domu, ale deti nemam 🙂 moc si neviem predstavit toto robit popri malom dietati

melanta
13. máj 2022

Aké sklamanie? Rodičák je príspevok na starostlivosť o dieťa a na dieťa tie peniaze určite stačia, neverím, že nie. 270 alebo 370 eur na 2 ročné dieťa určite stačí. To nie je náhrada za tvoj príjem. Ten ti štát predsa riešiť nebude. A čo sa týka práce, čo vieš robiť, akú máš kvalifikáciu, skúsenosti? Či máme si domyslieť?

terina25
13. máj 2022

@belllinka nie, najlepsie je porodit a hned supnut dieta do jasiel ,ci dat opatrovatelke rovno z porodnice najlepsie nie? A ked bude dieta chore,tak naj byt ocr kazdy druhy tyzden. A mimochodom, nie kazdy si moze dovolit opatrovatelku ci byt stale ocr.

mamamasama
13. máj 2022

@belllinka ty si čo za výkvet? Nie každá z nás má potrebu hodiť dieťa od narodenia na krk opatrovateľke, alebo do jaslí. Ja si materstvo užívam. Autorka sa pýtala na prácu doma. Tak evidentne pracovať chce. Buď máš krámy, alebo si tu len chodíš vykompenzovať nejaký komplex, ale skús predýchať

mamamasama
13. máj 2022

Pre autorku. Robím advertising pre jednu zahraničnú firmu. Plne z domu. Plat nadštandartný. Potreba ovládania cudzích jazykov. Pri malom je to miestami o držku, ale mám flexibilný pracovný čas, takže sa nesťažujem.

martinkatinka
13. máj 2022

Tvoje "sklamanie" by v inych krajinach nazvali luxusom.
Keby si aspon napisala co vies....
Inak vela ponuk najdes na pracovnych portáloch. Ak sa vies orientovat na internete, tak sa vies posunut aj sama dalej.

belllinka
13. máj 2022

@mamamasama sa ukľudni, autorka nemá novorodenca, ale už dosť veľké dieťa. A celkom štedrý príspevok, ktorý je jej málo 🙂 A ak si chce teraz užívať dieťa, mala na to myslieť pred tehotenstvom a našetriť si.
A pochybujem, že autorka vie niečo robiť, skôr chce odporúčania na nejakú robotu, čo zvládne aj cvičená opica, čiže asi skladanie pier alebo lepenie obálok.

klarissa25
13. máj 2022

@belllinka len treba pripomenut že to slavne skladanie pier a lepenie obalok, je jeden veľký podvod....

anjelicek26
13. máj 2022

@mamamasama nie kazda zena, co da dieta do jasli pred 3.rokom je otrasna bezcitna matka.. Uzivaj si materstvo, pokial vam to financne vychadza, problem v tom nevidim. Moje deti sli v 1,5 roku opatrovatelke/do jasli a ja nazad do prace, proste nam to takto vyhovovalo. Zacinala som na 20h/4 dni v tyzdni a teraz som na 30h/tyzden... stale nerobim na full time, hovorim tomu work-life balance... a peniaze sa hodia...

belllinka
13. máj 2022

@klarissa25 áno 🙂 dala som to ako príklad "práce", kde nič nepotrebuješ vedieť

terina25
13. máj 2022

Autorka sa pytala na normalnu pracu,ktoru by mohla robit z domu popri dietati,kedze vyzit z rodicaku v dnesnej dobe je nic moc. Autorka evidentne pracovat chce, ale chce byt aj s dietatom. Zaujem o pracu ma, chce si prilepsit k rodicaku. No super mamicky( ktore sedia na MK dennodenne a su v kazdej teme) ste sa tu do nej pustili ako harpie . Ja sa len pytam ,co ste vy za zeny? Mamicka chce pracovat,no chce byt aj s dietatom. Nie kazdy je taki ako vy, ze da dieta pomaly z porodnice do jasli ci opatrovatelke len kvoli vidine penazi.to ste potom dieta ani memali mat,ked sa v podstate ani o neho nestarate. A este ked sa tu vyjadruju bezdetne, ci zeny zijuce niekolko rokov v zahranici co pracuju same z domu . Akoze to fakt?? A dalsia vec ku skolke. Ved je problem umiestnit dieta do skolky ci jasli. A este teraz kvoli ukrajincomje vacsi problem. Tak ako ma ist do roboty?? Kde ma dieta dat? Zavesit na klinec? Nie kazdy ma plat 2000 eur ze si moze dovolit sukromnu skolku,opatrovatelku. Je mi z vas zle. Ziadna empatia, nic. ...

anjelicek26
13. máj 2022

@terina25 ale prosim ta... reagovali sme len na to, ze rodicak je "nic moc"... rodicak je prispevok, nic, s coho sa ma zit. Bud ma clovek usetrene, alebo manzel zaraba za dvoch, alebo treba ist do prace skor... ani jedna s tych moznosti nie je ziadne zlo. Jasle/opatrovatelka nie je nezaplatitelna, aj keby mala 410e jasle/opatrovatelku (to je priemer na sukromne jasle na slovensku, ano su aj drahsie niekde v BA tip top s bazenikom a bla bla) - 370e mas rodicak a zvysok dolozis s platu, normalne jej ostane takmer cela vyplata... s domu dostala hore vymenovane moznosti, zalezi na nej, co jej sadne a co jej dieta bude "tolerovat" vzhladom na pracovny cas a sposob vykonu prace (praca s domu proste neni flakanie)... a ked ta vytaca, ze pocas porady mojich uzasnych Tuniskych kolegov sedim na konovi zo sluchadlami a platia ma za to, no co uz 😀 Ja si odrobim svoje aj tak a sefovia su spokojny, minuly mesiac mi zas zdvihli plat 😂

martinkatinka
13. máj 2022

@terina25 na to, ze bude mat iba rodicak, treba mysliet predtym. Ak chce radu, musi aj vediet napisat, ze co vlastne vie robit. Co sa tyka casu, nikto nevie kedy moze pracovat (to si musi sama vypracovat casovy plan). Umiestnit dieta do jasli/skolky, tak to nie vzdy je taky problem, da sa to riesit, ked sa chce, ale tiez jej to tu zrejme nikto nezisti, musi sa sama postarat ako by jej to vyhovovalo.
Co sa tyka ponuk, musi hladat, nikto jej tu neda zaruceny tip alebo nepusti svoju robotu 🤷
Takto to proste je. Kto je sikovny, sam najde. Tato otazka je tu milion krat a v podstate je zbytocna pre tie, ktore su sikovne, fakt sa zariadia same....

terina25
13. máj 2022

A inak mate poniektore fajn homeoffice- kazdy den na MK v kazdej jednej teme . Asi poskytujete aj rady za peniaze mam taky pocit ...🤭

martinkatinka
13. máj 2022

@terina25 ja mam normalnu pracu (nie full time) a aj pracu z domu 😉

terina25
13. máj 2022

@martinkatinka vies, pred 2 rokmi nikto necakal, ze sa stane napr .to s ukrajinou,ani ze pojdu cenyvsetkeho tak rapidne hore. Autorka mohla mat nasetrene, no mohlo sa to minut, mohla sa jej zmenit situacia. Ale zaklad je, ze s tym nieco robit chce.

terina25
13. máj 2022

@martinkatinka tak vidis. Ja byt zamestnavatel,tak takychto zamestnancov, co namiesto venovania sa praci vypisuju na MK vyhodim. A este sa tu vychvaluju ako oni makaju na homeoffice. Tak asi sa nejdu pretrhnut od roboty,ked su tu den co den🤷

martinkatinka
13. máj 2022

@terina25 empaticky som napisala, ze ak je sikovna, najde... Lenze poradit sa neda, pretoze ani nenapisala co vie.... Konkretnu ponuku ani nedostane 🤷

belllinka
13. máj 2022

@terina25 to vieš, niektoré sme šikovné a zvládame aj prácu, aj modrého koňa 😀

terina25
13. máj 2022

@anjelicek26 mna to nevytaca. Len neporovnavaj tvoju robotu v nemecku,kde si mozes dovolit vypisovat kazdy bozi den na MK a este sa rehotat ako ti za to dvihli plat a pracu tu na svk. My tu take moznosti nemame ako ty.