Poraďte mi prosím v čom sa zamestnať alebo čo ísť študovať?

monao
10. júl 2018

Baví má výtvarne umenie, psychologia a duchovno rada čítam ezoteriku.
Problém je v tom že spoločnosť už nejaví záujem čo sa tohto týka je viac materialistická.
Poraďte mi prosím v čom sa mám zamestnať alebo čo ísť študovať aby ma to uživilo ale aj bavilo lebo inak to nemá podľa mna zmysel. Uspokojím sa aj s menším platom naplnenie je dôležité.

dopepalacinka
10. júl 2018

@monao a co praca s ludmi???Napr.socialna praca je to vdacna praca ak ti nieco vide.....podari sa ti to dosiahnut...

bjnr
10. júl 2018

študovať možeš ísť hocičo..je len na tebe ako sa v tom dokážeš presadiť a či budeš popri študiu makať v odbore a hladať si priležitosti..niektori ludia maju tendenciu hovoriť že toto a hento je zbytočné študovať, že spoločnosť je inak orientovaná..je to len uhol pohladu..treba si len hladať čo kde, prezentovať sa v dobrom svetle a ukázať, že sa to dá..neboj sa ísť do umenia, psycho ani do duchovna..uspeješ..len si musiš veriť a cítiť, že to, čo ty ponúkaš ludom je správne a prospešné..držím palce ;)

kvetinka75
10. júl 2018

no niekedy je ťažké nájsť niečo aby ťa to aj bavilo aj uživilo. A čo taká psychologička? Keď ťa to naozaj baví. Dobrých psychológov je veľmi málo. A môžeš ich smerovať tým správnym smerom aj ohľadne duchovna - meditácie, rôzne cvičenia, aby sa človek cítil lepšie. Myslím, že v dnešnej dobe to ľudia potrebujú ako soľ. Alebo môžeš ísť učiť výtvarnú a psychológiu. Môžeš učiť na umeleckej škole. Alebo viesť rôzne workshopy ohľadne ľudí - ako zvýšiť sebavedomie, ako nájsť svoju cestu a pod. Ako byť spokojný sám so sebou. Niekedy je to tak, že to, čo človek považuje za svoje poslanie, nie je dobre platené ale napriek tomu to robí, lebo v tom vidím zmysel.

momoika
10. júl 2018

tu ročne vyjde len na jednej vysokej škole stovky psychologov, soc.pracovnikov a neviem este co...a všetci bez znamosti končia v Tescu, alebo v zahraniči v skladoch

carrot_apple
10. júl 2018

@monao však psychológovia sú dobre platení...ja by som to študovala...

carrot_apple
10. júl 2018

@momoika soc.pracovníci možno, ale ak ideš na psychológiu a venuješ sa napr. aj autistom, chorým deťom a ich rodičom aby mali psychiku ako normálni ľudia tak to je dobre zaplatené cez poisťovňu...aj so starými ľudmi je to tak, s ŤZP ľudmi, invalidmi....

momoika
10. júl 2018

@carrot_apple a kde? Všetkych čo poznam su na urade prace...

siska53
10. júl 2018

@monao praveze ja mam pocit,ze dost ludi sa orientuje aj duchovnym smerom.. a psychologia? Tam.vela ludi chyba praveze..su strasne dlhe cakacie doby..

meandbaby
10. júl 2018

@bjnr uplne s tebou suhlasim.Je potrebne stanovit si ciel a ist si za nim a potom sa uplatni urcite.Ved teraz aj firmy IT hladaju ludi s humanitnym vzdelanim, PC nie su ludia.

eliska13
10. júl 2018

@carrot_apple psychológ musí mať najprv x rokov štúdia, terapeutické výcviky na ďalšie roky je to na dlho.Dobry psychológ robí sám na seba a musí mať meno, prax, skúsenosti.Psycholog, ktorý robí niekde v škole, škôlke...zarobí pár eur.Ezoterika a rôzne duchovno teraz frci, ale musíš sa vedieť predať.Tazko radiť z tohto všetkého ezoterika, umelecký smer ...mi vychádza najlepšie tá psychologia.

eliska13
10. júl 2018

@monao a do budúcna psychológov bude treba ľudia sú psychicky unavení, vyhoreni, deti neuroticke každé druhé si kuse nechty, nevie zvládať emocie.Je to pekná práca🙂

zuzanka.zuzu
10. júl 2018

@monao eeeeej dievča, tebe tak motyku do ruky, ty ezoterika 🙏🙄

carrot_apple
10. júl 2018

@momoika no tak ja poznám 4roch a všetci majú otvorené svoje ambulancie a fungujú...

eliska13
10. júl 2018

@momoika to si nemyslim

eliska13
10. júl 2018

@monao akú máš strednú školu?Vieš teraz, keď nemáš ešte rodinu uspokojis sa s nižším platom o pár rokov to budeš vidieť inakšie.A dnes veľa ľudí verí energiam, čakram, etikoterapia len neviem si predstaviť z toho žiť to môžeš mať ako hobby

dorottka
13. júl 2018

Psychologovia maju dlhe cakacky, nie za to, ze ich je malo, ale kvoli tomu, ze kazdy chce ist cez poistovnu a ta ma samozrejme svoje limity a nie s kazdym uzavrie zmluvu samozrejme, oni si strazia mnozstvo ukonov aj mnozstvo zazmluvnenych psychologov. K psychologovi na priamu platbu nemas problem sa dostat na radu v priebehu par dni, co mam skusenost.
Ja chcem autorku varovat pred prilisnym mavnutim rukou nad zarobkom - pretoze emocny stres a vypatie za placu, v ktorej zarobis skoro nic, je najlepsia cesta za vyhorenim - maju s tym problem vsetky pomahajuce profesie. Duchovne zit, venovat sa spiritualite a aj vela pomahat sa da aj pri inom zamestnani, ja to stiham a pracu mam totalne odlisnu - ale zarobi mi pekne na vsetko, tak nemam existencny stres ani pocit frustracie z 'nevdaku', ktory k tomu zial nevyhnutne patri :(