Pomohla vám niekedy personálna agentúra?

dancingqueen321
25. jún 2024

Ahojte, len zo zvedavosti - pomohla vam niekomu personalna agentura k ziskaniu dobrej prace? Iba specializovane pozicie, nie agentury docasneho zamestnavania na operatorov, skladnikov atd.

melanta
25. jún 2024

Áno, v minulosti som získala job tak, že ma oslovila personálna agentúra. Ja roky pôsobím ako headhunter, čiže oslovujem ľudí s konkrétnymi ponukami. A čo sa týka personálnych agentúr, áno, vedia človeku pomôcť. Ak sa bavíme o manažéroch a špecializovaných odborných pozíciách. Často totiž mávajú ponuky, ktoré ani nezverejňujú, ani oni ani ich klient - zadávateľ, pretože oslovujú svoje kontakty.

dancingqueen321
autor
25. jún 2024

@melanta a oslovili ta s poziciou, ktory nebola zverejnena inde? vlastne preto som sa pytala, lebo u mna to za celu karieru islo len nasledovne: inzerat zverejneny zamestnavatelom, nasledne pohovory u zamestnavatela, vysledok: vybrali sme ineho kandidata, par dni na to nanovo inzerat… a na to mi zacina volat s tou istou poziciou jedna personalna-nic neriesia, lebo som uz na pohovore bola :D par dni neskor zas ina personalna, zas s tym istym :D :D firma medzitym inzerat zas aktualizuje, a dalsie 2 agentury s tym istym, pol roka neskor znova ta ista pozicia na profesii a zas rovnaky scenar :D a ine pozicie vzdy to iste. Proste nikdy mi nevolali s tym, ze by mali nieco, co nevisi cele mesiace na profesii…

convalyarija
25. jún 2024

@melanta ahoj, môžem sa s tebou neako spojiť? Diky

melanta
25. jún 2024

@dancingqueen321 áno, oslovili ma s pozíciou, ktorá nebola nikde zverejnená. Sú pozície, ktoré sa nezverejňujú. Toto čo ty popisuješ, to je dosť neprofesionálne od potenciálneho zamestnávateľa. Hľadá si na pozíciu človeka sám a zároveň aj cez viac agentúr. A tak sa stalo, že ty si bola na pohovore a následne ťa oslovili aj z agentúr. Agentúra žiaľ nemá ako vedieť, že ťa osloviť nemajú. Im klient nedá zoznam CV, ktoré už dostal pri zverejnení pozície. Čo sa týka toho, že ťa sami neoslovili - závisí, čo robíš. A aký dobrý profil máš na Linkedin. Na dobré pozície (manažment a dobre platené odboré pozície) sa len výnimočne rieši profesia.

melanta
25. jún 2024

@convalyarija napíš mi do správy, čo potrebuješ, čo robíš, čo by som mohla urobiť pre teba a možno sa "nejako" dohodneme. 😉

ms_green
25. jún 2024

Úprimne povedané nie. Som programátorka a ja vlastne ani neviem odkiaľ majú tieto agentúry moje číslo, nepamätám sa, že by som sa niekam hlásila. Raz za tri mesiace mi niekto volá, že majú pre mňa ponuku. Ja im vždy poviem, nech mi to pošlú mailom a vždy mi príde mail, kde sú napísané o pozícii asi dve vety a nie je tam uvedený plat a stým, že "si dáme krátke stretnutie a oni mi všetko vysvetlia". 🙂

katulienocka999
25. jún 2024

@dancingqueen321 ano muž sa tak dostal ešte do bývalej práce. Menili sme bydlisko, oslovil jedného konkrétneho personalistu s ktorým mal už aj predtým dobre skúsenosti a cez neho išiel na pohovor do firmy na technickú pozíciu kde ho aj zobrali a pracoval tam par rokov 🙂

egonsk
25. jún 2024

@dancingqueen321 mne nikdy. Pri pohovore som nevedel ci sa mam smiat, alebo plakat, ked mi daval ich pracovnik otazky pre ich DB.. a ked mi nasledne ponukli miesta, tak bud vobec nezodpovedali poziadavkam, alebo to boli take miesta, kde ide len kamikaze, lebo tam za smiesny peniaz chceli "holku pro vsechno" . Skusill som 2 zname vacsie agentury. A inak este bol pre nich problem, ze som nesuhlasil s dlhodobym spracovavanim udajov a skratil obdobie, ktore mali v zmluve s uchadzacom. Ked ma nasladne po X mesiacoch, dokonca aj rokoch kontaktovali, tak som im slusne vysvetlil, ze uz o mne davno nemali ani vediet a poziadal o potvrdenie vymazu...

dassena
25. jún 2024

Ja skusenost nemam, ale brat bol takto asi cez tri agentury. Dvakrat to bola totalna katastrofa, aj robota aj ubytko, co poskytovali. Ale posledne, co nasiel, tak tam je teraz hadam uz stvrty rok, takze nie je to zle.

egonsk
25. jún 2024

@ms_green ja som niekedy firmam s ponukami teplej vody vravel nech mi ich ponuku odfaxuju ... to bol vacsinou pre nich sok 🙂 ... a druhy bol, ked si pytali mail a ja som im vravel, ze ked maju na mna z databaze telefon, musia vediet aj mail a kludne nech nanho poslu. 🙂 Az na absolutne vynimky nikdy nic neprislo.

jarnajar
25. jún 2024

Môj muž tak dostal dobré miesto cez agentúru, ktorá ho oslovila. Ale v ešte ako absolventovi sa mu stalo, že poslal CV do agentúry, personalistka mu povedala, že na tú pozíciu nemá požadovanú úroveň jazyka. Následne tú pozíciu našiel priamo na stránke spoločnosti, poslal CV a v úplne v pohode ho prijali. Mne sa stalo podobné, agentúra moje CV úplne odignorovala, ani generický zamietavý mail a následne po čase tá pozícia znovu zverejnená, už firma hľadala cez vlastné HR, poslala som a hneď ma kontaktovali.

ms_green
25. jún 2024

@egonsk Tiež to asi budem musieť urobiť, lebo je to extrémne otravné.

dancingqueen321
autor
25. jún 2024

@melanta hej, chapem, len neviem, asi by nemala firma robit hiring, ked im to riesi personalka… a tiez nerozhadzovat siete cez 2-4 agentury, lebo aj take sa mi stalo ze po pohovore vo firme som reagovala na inzeraty (rozne personalky s roznym nazvom pozicii) a ked mi volali, tak vlastne islo o jednu a tu istu robotu :D len s tym, ze kazda personalka to davala pod inym nazvom a popisom prace :D

dancingqueen321
autor
25. jún 2024

@melanta a zvyknu ma aj sami oslovovat, ked nereagujem priamo na inzerat-zdroj uvadzaju databazu, ale vsetko su to pozicie, ktore som uz 2-3-4 roky dozadu bola pohovorovana priamo cez zamestnavatela a dookola s tym istym vyvolavaju roky… a to boli vsetko take, ze workload za piatich a plat administratora, nehovoriac o seniorite, ktoru obsadzovali… proste nerealny platovy range ponukali na tie pozicie.

melanta
26. jún 2024

@dancingqueen321 no nemala by to firma robiť. Buď si hľadám sama, alebo oslovím personálku a keď, tak jednu. Ale to by sme nemohli byť na Slovensku. Ja som so slovenským klientom zažila aj taký ťah, že našla som mu človeka, odmietol ho a následne ho oslovil sám. Síce v zmluve mám, že aj v takom prípade mi zaplatia, ale skúsil, že možno sa to nedozviem a uštetrí. A čo sa týka toho, že oslovia ťa aj na výrazne menej kvalifikovanú pozíciu - dobrý recruiteri sú buď ľudia, ktorí to robia dlho a fakt sú v tom machri alebo bývalí dobrí manažéri. A jedna aj druhá skupina ľudí sú drahí ľudia. Preto veľa firiem aj veľa personáliek má recruiterov ako píšeš. A k poslednej téme, o ktorej píšeš - aj toto je veľmi bežné na Slovensku, chcieť seniorného kandidáta, ale za podmienok pre juniora. A preto slovenských klientov odmietam. Zameraj sa na Linkedin.

dancingqueen321
autor
26. jún 2024

@melanta tak vdaka za tip, no je to smutne, ze aj vramci B2B vztahov taky neseriozny pristup, nie len k zamestnancom.. som sklamana z lokalneho pracovneho trhu

katkaseiner
27. jún 2024

ahoj, ja som si pred 13.rokmi hladala pracu a jedna na ktoru som sa hlasila bola vlastne z personalnej agentury. Isla som k nim na pohovor a podla toho rozposlali moj zivotopis. Do prvej firmy ma vzali a este z jednej sa ozvali...12 rokov som tam bola, teraz som uz rok v novej, isla som ale cez referral program (oslovila som znamych ci maju financne pozicie a na 2 miesta ma vzali). Z minulej prace som mala pri prepustani ponuku od personalnej agentury - pomahali mi s updatom Cv, mojimi otazkami a tak. Tam sa dost cudovali ze ma hned do prvych 2 prac vzali, vraj to byva ovela zdlhavejsi proces