Pomocná vychovávateľka

20. sep 2024

Som nepedagogický zamestnanec, pomocná vychovávateľka. To znamená, že dovoleniek mám o dosť viac ako je celkovo prázdnin. Chyba mi okolo 150 +/- hodín. Ako to si to nadrobiť? To každý deň mám byť celý školský rok od 7:30 do 16:30? Ako sa to rieši?

autor
20. sep 2024

Dovoleniek mám o dosť menej, už mi šibe 🫣

januska12323
20. sep 2024

Spýtaj sa u vás na škole, robí sa to tak, že si v škole aj cez prázdniny ale to môže mať každá škola inak.

autor
20. sep 2024

@januska12323 u nás sa práveže nemôže byť cez prázdniny. Pýtala som sa a povedali, že ešte takéto nemali, nová pozícia ale že asi nadrobiť no to mi príde extrém

pininka1
20. sep 2024

No u nás sa bežne robí cez prázdniny, ved aj učitelia chodia cez prázdniny do prace, nemajú dva mesiace v kuse. Pomocný vychovávateľ ma 3 týždne dovolenky v lete, zbytok je v práci s ostatnými nepedagogickymi. Vy tam nemáte upratovačku, resp sekretárku a pod? Oni predsa tiež pracujú ako nepedagogicki pracovnici

luccija
20. sep 2024

To máš koľko % úväzok?menší úväzok, menej dovolenky zase čo tam budeš robiť navyše?

autor
20. sep 2024

Máme, upratovačky, údržbar a ekonómka chodia keďže majú robotu ale "nás" tam p. riaditeľka nechce vidieť, keďže deti nie sú
Mám plný úväzok

pininka1
20. sep 2024

Tak to je veľmi divne.

autor
20. sep 2024

Tiež si myslím. Ako neviem ako si to z nadčasov nadrobím. To je extrém

tiika
21. sep 2024

Máš odrobiť toľko, koľko je tvoj týždenný hodinový uvazok, ak 40, musí ti tak naplánovať prac.čas a zadelit prácu. Jednou zo základných povinnosti zľa je predsa prideľovať zcovi prácu.

Môže ti prikázať pracovať aj nadcas, ale iba vo výnimočných prípadoch, to nesmie byt dopredu naplánovaný čas.

Ak ti chýbajú hodiny, dôležité je potom rozlíšiť, či je to prekážkou na tvojej strane - napr. bola si u lekara, odisla skôr z prace… alebo je to prekážkou na jeho strane - nemá ti prideliť akú prácu (=nechce, aby si chodila, keď tam nie sú deti), zle nastavil prac.rozvrh. Je to jej povinnosť, a následne jej problém, ak ti to nevychádza. Vtedy máš nárok na nahradu vo výške 100%priem.zárobku za tento čas.

autor
21. sep 2024

Takto, pracujem od 8 do 15 a to mám ako plný úväzok. Tým, že škola otvára od 7:30 a zatvára o 16:30. Povedali mi aby som chodila na 7:30 do 16 :30 tz. 2 hodiny do plusu každý deň, kým si nepokryjem celé prázdniny. +/- 150 hodín, takže približne 75 dní. Ale príde mi to celkom masaker, ako áno pracovala som aj viac hodín o to nejde ale som v špecke a tam to dá poriadne zabrať toľko hodín s deťmi

patricia255
21. sep 2024

Byť v práci od 7:30-16:30 je extrem? Podľa mňa to je otázka na zamestnávateľa a on musí nájsť riešenie

liv1
21. sep 2024

@pininka1 definuj prosim ta, “ved aj ucitelia chodia cez prazdniny do prace”. To myslis ten prvy a posledny tyzden prazdnin? Alebo bezne vysedavas v praci v strede leta? 😁

autor
21. sep 2024

@patricia255 byť v práci od 7:30 do 16:30 s deťmi, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť je áno, extrém. Ak by som mala byť v kancelárii tak poviem super pracovná doba ale takto je to pre mňa náročné

pininka1
21. sep 2024

@liv1 áno predstav si, je to mýtus ze učitelia nechodia do prace v lete, a nielen my, aj iné školy v mojom okolí normálne chodia učitelia do prace. Pripravujeme si triedy, chystáme papiere a my konkrétne si vsetko aj v okolí školy čistíme, teda kosime, hrabeme, strihame. Sme v robote prvý júlový týždeň a od polky augusta, moja sestra na inej škole detto.

tiika
21. sep 2024

Aký máš na zmluve týždenný pracovný uvazok?
Bezne býva 40 hod, t.j. 8,5 hodín v práci aj s prestávkou.
Podľa toho, čo píšeš, svoju prácu vykonávaš 6,5 hod + prestavka a oni chcú, aby si bola v práci 8,5+ prestavka.
To je teda len 0,5 hod nad limit.
Keď si predstavím, že by som mala dva mesiace voľno, tak to beriem všetkymi desiatimi.