Polovičný úväzok a výpočet práceneschopnosti

suzitok
22. apr 2014

Ahojte, pracovnu zmluvu mam na polovicny pracovny uvazok, resp. 20hodin tyzdenne...zaujima ma, ak by som isla na dlhodobu pn, z dovodu tehotenstva, z akej sumy sa mi vypocitava denny vymeriavaci zaklad??...na papieri mam 176,-Eur, specifikuje to Socialna poistovna ako pol uvazok?..alebo mi to budu ratat ako klasicky 8hodinovy pn-kovy den?
Vie mi to niekto aj vypocitat??..dakujem 🙂

milota164
22. apr 2014

podla mna Socialku zaujima vymeriavaci zaklad z ktoreho sa Ti plati nemocenske poistenie, zjednodusene pri nizsom prijme je to hruba mzda.

suzitok
autor
22. apr 2014

@milota164 socialku zaujima kolko za mna zamestnavatel plati odvody...a moj zamestnavatel tvrdi, ze odvadza len iste percento, nie plnu sumu...a toto sa mi nezda, ze existuje nieco ako kratenie odvodov...myslela som,ze existuju len pevne stanovene odvody

milota164
22. apr 2014

ano zamestnavatel plati urcite percento z vymeriavacieho zakladu a socialku zaujima ten vymeriavaci zaklad , z neho potom vypocita denny vymeriavaci zaklad a teda tvoju pnku.

lili_mia
22. apr 2014

@suzitok Videla si niekedy výkaz ohľadom odvodov? Tam je kolónka, kde sa píše počet odrobených dní. Čiže počet dní lomeno 8 hodín a tak nejako. Odrobila si pol dňa, tak sa bude rátať iba poldňová tarifa. Vplyv na dlhodobú pn z dôvodu tehotenstva neviem. A to percento odvádza spôsobom, že v daný mesiac ti prináleží istá suma ako hrubý plat. Z tej sumy on odvádza to spomínané percento a kedže máš nízky plat, tak aj celková suma je nízka. Plus zamestnávateľ ešte zo zákona dáva nejaké percento naviac na odvodoch, to je tá superhrubá mzda.

suzitok
autor
22. apr 2014

@lili_mia my to mame zlozite, lebo nieco ine je na papieri a nieco ine je vyplata...cize realne nikto netusi, kolko za nas plati

lili_mia
22. apr 2014

@suzitok Ak platí menej ako je na výplatnom lístku, žiadaj vyrovnanie! Ukáž to v sociálnej poist. a riaď sa ich pokynmi. Ak platil viac ako uvádzal, nooo bud urobil chybu v odvádzaní, alebo účtovníčka urobila zlé pásky.

kaktusik007
23. apr 2014

@lili_mia otazka trosku mimo, ale je mozne dostat vyplatene davky PN aj ked pracujem na dohodu???

suzitok
autor
23. apr 2014

@kaktusik007 ano, ale to je smiesna suma, par eur mesacne

kaktusik007
23. apr 2014

@suzitok vies mi povedat kolko??? na dohodu si zarobim od 30 - 70 eur mesacne...

suzitok
autor
23. apr 2014

@kaktusik007 ja som na sumu 45 Eur mala vypocet 5,40 mesacne