Pokladníčka v potravinách

lenkasmajlovaa
20. júl 2024

Ahojte, chcem sa informovať. Pracujem v potravinách ako pokladníčka. Chcem sa opýtať, keby mám na kase kontrolu z hygieny, z čoho všetkého ma môžu spokutovať ?

Ďakujem krásne za odpovede, ak sa v tejto sfére budete pohybovať.

rozculena
20. júl 2024

prečo by mala kontrolovať hygiena pokladníčku? Za 17 rokov sa mi to nestalo.

iveta7677
20. júl 2024

@lenkasmajlovaa hygiena pokutuje firmu keď niečo nájde😉

stastnamamulka
21. júl 2024

Keďže prichádzas do styku s potravinami,mala by si mať absolvované hygienické minimum a hygienický preukaz,to obsahuje všetky potrebné informácie .Takisto pred nástupom do práce by ťa mali zaučiť ,zopakovať taký základ (ja neviem,napr nechytat pečivo holými rukami a pod.)...u nás keď bola hygiena všímali si kde je umývadlo,wc,mydlo,kde obedujem...ako pracujeme s trvanlivosťou tovaru,koľko stupňov je v chladničke a pod...

rozculena
21. júl 2024

@stastnamamulka ona sa pýta,za čo ju môžu pokutovať.......za nič.

lenkasmajlovaa
autor
21. júl 2024

@rozculena ouki dakujem.. hygienicke minimum mam aj zdravotny preukaz ale myslela som ze ci nieco neexistuje :D viem ze vek sa musi preukazovat pri alkohole a cigaretach ked som si nie ista

rozculena
21. júl 2024

@lenkasmajlovaa hygiena nemá nič spoločné s vekom pri predaji alkoholu a cigariet.

lenkasmajlovaa
autor
26. júl 2024

@rozculena kolegyne mi hovorili ze mam si da at pozor aby som vzdy vydala blok to je samozrejmost, dobre vydat a dobre vsetko nablokovat to je samozrejmost, ale ze ked si ratam rano kasu vsetky tringelty davat bokom aj pocas dna :o ze ked pride kontrola a kasa nebude sediet ze bude do plusu tak zd pokuta :o to mi nikto pri zaucovani nepovedal preto sa pytam ci niektora z vas nema skusenost z coho mozu pokutovat pokladnicku v potravinach

rozculena
26. júl 2024

@lenkasmajlovaa to,čo ty spomínaš,nemá nič s hygienou.To kontroluje SOI alebo daňový úrad.
Bločik vydať je povinnosť zo zákona,vždy ho daj zákazníkovi,najlepšie spolu s výdavkom alebo aj skôr ako výdavok,lebo ludia berú peniaze a na bločik nečakajú a potom budú tvrdiť,že blok nedostali.
Robíš v nejakom malom obchode alebo v hypermarkete? Máš podpísanú hmotnú zodpovednosť? Máš v zmluve uvedené,že ti budú nejako zosobnené pokuty?

lenkasmajlovaa
autor
26. júl 2024

@rozculena robim v coop jednota tempo.. hmotnu zodpovednost mam podpisanu za kasu

rozculena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozculena
26. júl 2024

Ty si dávaj hlavne pozor,aby si nepredala cigy a alkohol mladistvému....SOI robí také veci,že pošle nejaké decko alebo mládež kúpiť cigy a oni číhajú za rohom...
ostatné máš v správe

zuzinka888
27. júl 2024

Moze ta kontrolivat financna sprava- blocky, vydavok....alebo SOI . Kazdopadne ako predavacka mas pravo vypytat si k nahluadnutiu obciansky na kontrolu veku.( alebo zistenia mena peknych chalanov, ako to robia mlade kolegyne🤣🤣🤣)